2018 01 14

V.Šeškus užstojo „minusinius“ Ballus, LaMelo suprato lygių skirtumą

Nors garsieji broliai Ballai Panevėžyje nespindėjo ir aikštę paliko su neigiamais naudingumo balais, Prienų-Birštono „Vytauto“ treneris rado, kaip pagirti savo naujuosius auklėtinius. Tiesa, V.Šeškus negailėjo kritikos rungtynių arbitrams. O R.Butautas šypsojosi svarstydamas, ar norėtų tokių auklėtinių, kokius dabar turi jo kolega.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prieniškiai „Lietkabeliui“ nusileido 86:95 (26:36, 15:18, 20:22, 25:19), o susitikimo atomazga įvyko ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai nesportine pražanga buvo nubaustas Edvinas Šeškus.

Tada komandas skyrė 6 taškai ir „Vytautas“ kabinosi į rungtynes. V.Šeškus buvo taip supykęs ant teisėjų, kad už emocijas ir pats gavo techninę nuobaudą.

Po dviejų iš eilės nepalankių sprendimų emocingasis treneris negailėjo teisėjams plojimų.

„Likus pusantros minutės teisėjai paleido rungtynes. Būtų visiems daug smagiau žiūrėti rungtynes, kai yra likusi minutė ir skirtumas – 6 taškai.

Būtume pralaimėję – viskas gerai. Bet su ta nesportine pražanga... Mano ta techninė, aš jau supratau tada, kad nieko nereiškia. Vienas taškas nieko nereiškė.

Visas rungtynes neblogai švilpė, bet gale padaryt tokias klaidas... Dar reikės pasižiūrėti pakartojimą LaMelo nesportinės pražangos. Gal aš daug kalbu, bet man labai skaudu.

Po rungtynių teisėjo paklausiau: jei technines duodi Justui Sinicai, kodėl Lavrinovičiui neduodi, kai jis po pražangos nukrito už galvos susiėmęs. Man sako, kad jis atsiprašė. Nu tai palaukit. Tai Justas irgi po to galėjo atsiprašyt“, – kritikos negailėjo V.Šeškus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Nors plūdo arbitrus, treneris gyrė jaunuosius brolius Ballus. Tiesa, fantastiško krepšinio jie toli gražu nedemonstravo.

LaMelo Ballas per 5 minutes taškų nepelnė (0/1 dvit., 0/3 trit.), atkovojo 2 kamuolius, perėmė kamuolį ir kartą prasižengė. Jis surinko -2 naudingumo balus.

Dar per didžiąją pertrauką BTV eteryje jaunesnysis Ballas kalbėjo, kad pastebėjo skirtumą tarp pirmųjų savo rungtynių, kai teko žaisti prieš „Žalgirio“ jaunimą, ir tų, kurios vyko Panevėžyje. 16-metis paminėjo būtent didesnę fizinę kovą.

Jo brolis LiAngelo Ballas žaidė 9 minutes ir taip pat nepelnė taškų (0/1 dvit., 0/2 trit.) bei kartą suklydo. Vyresnysis Ballas susitikimą baigė su -4 naudingumo balais.

„Neseniai atvyko Kervinas Bristolis, kuris yra ganėtinai aukšto meistriškumo žaidėjas, o ką šnekėti apie tuos, kurie nėra buvę Europoje ir jiems po 16 ir 19 metų.

Išėjo jaunesnis ir davė energijos, perėmė kamuolį, bėgo. Jiems reikia suprasti, kaip gintis. Kai jie išeina į aikštę, mums labai sunku, nes paskutines dienas dirbome prie puolimo. Tik gynyboje išaiškinau, kaip keičiamės.

LaMelo žaidė penkias, o LiAngelo – 10 minučių. Vis tiek nuėmė nuo kitų žmonių.

Gal šiandien nebūčiau taip rizikavęs, bet nei Lukašovas, nei Maceina, nei Ivanauskas nedavė energijos“, – spaudos konferencijoje sakė V.Šeškus.

Panašiai kalbėjo ir „Vytauto“ sporto direktorius Vilius Vaitkevičius, kuris po rungtynių BTV eteryje sakė, kad brolių Ballų debiutu LKL yra patenkintas. Jo teigimu, vienintelis trūkumas – neįkritę metimai.

Taip pat V.Vaitkevičius išsklaidė abejones ir tikino, kad Ballai ruošiasi Prienuose pasilikti iki sezono pabaigos.

Ramūnas Butautas šypsojosi svarstydamas, ar norėtų šiuos krepšininkus matyti savo komandoje: „Reklama, šou. Tai gal ir nėra blogai. Ar aš norėčiau juos matyti savo komandoje? To jūs manęs neklauskit. Tai – kita medalio pusė.“

Šeštadienio rungtynėse į aikštę treneris neleido Lorenzo Williamso, o po mačo užsiminė ir apie naujoko paieškas: „Lorenzo buvo pusiau pasirengęs, bet nenorėjau juo rizikuoti. Šiandien reikėjo jo su smegenine ir šaltu protu, bet nenorėjau rizikuoti. Taip tarėmės, kad jeigu bus bėdų, leisiu jį į aikštę, bet laikėme atstumą ir neleidau jo į aikštę.

Vyksta naujoko paieškos. Jeigu atsirastų kažkoks dėmesio vertas žaidėjas, kuris tiktų prie mūsų stiliaus... Procesas vyksta.“

„Lietkabelis“: A.Juškevičius 18 (5/7 trit., 4 rez. perd.), Ž.Peineris 17 (4/10 dvit., 7 rez. perd.), G.Leonavičius 14, S.Jasaitis 12 (4/5 trit.).

„Vytautas“: T.Dimša 26 (5/6 dvit., 3/6 trit., 7/10 baud. met.), J.Sinica (5/7 trit.) ir R.Miniotas (8 atk. kam.) po 17, E.Šeškus 14.