2017 10 28

Vilniaus „Lietuvos rytas“ netikėtai krito Kėdainiuose

Sensacingai šeštadienį pasibaigė LKL dvikova Kėdainiuose, kur vienas lygos autsaiderių „Nevėžis“ (2-5) netikėtai ant menčių paguldė Vilniaus „Lietuvos rytą“ (6-3) – 76:73 (24:24,:16:23, 18:15, 18:11).
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Po pirmųjų dešimties minučių rezultatas buvo lygus. Prieš pat didžiąją pertrauką svečiams pavyko šiek tiek truktelėti į priekį, bet trečiajame kėlinyje „Nevėžis“ sugebėjo atsitiesti.

Prieš lemiamą ketvirtį Rimo Kurtinaičio vyrai turėjo vos keturių taškų atotrūkį.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei ir svečiams pirmaujant trimis taškais, nesportine pražanga prieš Jamesą Woodardą buvo nubaustas Robertas Carteris.

Tuomet rungtynių svarstyklės ir pakrypo kėdainiečių pusėn.

Amerikietis sumetė baudas, o po jų „Nevėžiui“ pavyko ir persverti rezultatą. „Lietuvos ryto“ metimas tikslo nepasiekė, o po varžovų krepšiu kamuolį atkovojęs Valerijus Lichodėjus uždirbo vilniečių pražangą ir baudų metimais padidino atotrūkį iki 4 taškų.

Loukas Mavrokefalidis pataikė iš toli ir grąžino intrigą (73:74), o Malcolmui Grantui užmynus ant aikštelės ribas žyminčios linijos, svečiai dar gavo ir puikų šansą išplėšti pergalę.

Bet stebuklo sostinės ekipa nesukūrė ir išsigelbėti nespėjo.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo V.Lichodejus, pelnęs 20 taškų, atkovojęs 7 kamuolius ir surinkęs 25 naudingumo balus.

„Nevėžio“ gretose M.Grantas pelnė 15 taškų, J.Woordardas įmetė 11 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Rihardas Kuksikas pridėjo 10.

„Lietuvos ryto“ ekipoje R.Carteris surinko 14 taškų, Rokas Giedraitis pelnė 11 ir atkovojo 7 kamuolius, Artūras Jomantas ir L.Marvokefalidis pridėjo po 10 taškų.