2009 10 09

Vilniečiai LKL startavo triuškinančia pergale

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) naująjį sezoną triuškinančia pergale pradėjo titulą ginantys Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie namie 105:61 nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ komandą. Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje nerezultatyviose gynybinio stiliaus rungtynėse turėjo vargo su lygos debiutantais.
M.Bjelica buvo rezultatyviausias vilniečių gretose
M.Bjelica pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Šalies čempionai vilniečiai antrame kėlinyje galutinai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir likusį laiką tik didino pranašumą. Įpusėjus rungtynėms „Lietuvos ryto“ komanda pirmavo 60:33, o po trijų kėlinių 92:54. Likusios 10 minučių buvo tik formalumas.

Daug sunkiau rungtynės klostėsi kitam LKL favoritui Kauno „Žalgiriui“. Lietuvos vicečempionai pirmavo nuo rungtynių pradžios, tačiau atsipalaiduoti jiems neleido nuolat ant kulnų lipantys lygos debiutantai iš Utenos.

Po trijų kėlinių iki šios dvikovos visus varžovus triuškinę žalgiriečiai pirmavo tik 8 taškais – 45:37. Paskutiniame kėlinyje aikštės šeimininkų pranašumas sumažėjo iki 3 taškų 47:44, tačiau žalgiriečiai pergalės iš rankų nepaleido ir iškovojo trečią pergalę iš eilės 65:51 (18:11, 14:15, 13:11, 20:14).

Pirmąją pergalę LKL čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Jie išvykoje po permainingos kovos 83:79 (22:20, 14:27, 26:13, 21:19) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ komandą.

Kitose penktadienio rungtynėse Kaune „Aisčiai“ 78:88 (16:17, 17:26, 21:24, 24:21) nusileido Vilniaus „Sakalų“ komandai. Vilniečiai nuo pat dvikovos pradžios kontroliavo žaidimo eigą. Po pirmųjų dviejų kėlinių svečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 43:33. Aikštės šeimininkai bandė vytis „Sakalų“ ekipą, tačiau jiems iki rungtynių pabaigos taip ir nepavyko perimti iniciatyvos.