2017 04 15

Visą mačą į nugarą kvėpavę uteniškiai Vilniuje galiausiai įveikė „Lietuvos rytą“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ patyrė pralaimėjimą savų žiūrovų akivaizdoje. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai rezultatu 75:76 (15:12, 22:19, 15:17, 23:28) nusileido Utenos „Juventus“ klubui.
Margiris Normantas
LKL: „Lietuvos rytas“ - „Juventus“ / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Po šio pralaimėjimo vilniečius antroje turnyro lentelės pozicijoje pavijo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kurie šeštadienį įveikė Alytaus „Dzūkiją“.

Rungtynės prasidėjo kova taškas į tašką (5:4), tačiau likus žaisti apie dvi minutes pirmajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ susikrovė šešių taškų pranašumą (13:7). Visgi, atsitiesę „Juventus“ krepšininkai skirtumą sumažino iki minimalios ribos (13:12). Po pirmojo ketvirčio komandas skyrė trys taškai (15:12).

Įpusėjus antrajam kėliniui uteniškiai pagaliau išlygino rezultatą (21:21). Artūro Jomanto ir Roko Giedraičio vedini vilniečiai surengė spurtą 9:2 ir kiek nutolo (30:23). Po dviejų kėlinių komandas skyrė šeši taškai (37:31).

Per pirmąsias dvidešimt minučių „Lietuvos ryto“ atsarginiai žaidėjai pelnė net 18 taškų iš visų komandos pelnytų 37 taškų. Tuo tarpu „Juventus“ atsarginiai žaidėjai surinko vos 8 taškus iš 31 komandos pelnyto taško.

Sužaidus penkias minutes trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ turėjo septynių taškų persvarą (43:36). Likus 60 sekundžių iki ketvirčio pabaigos „Juventus“ išlygino rezultatą (48:48), tačiau Artūras Gudaitis ir Rokas Giedraitis kėlinį užbaigė dvitaškiais (52:48).

Nors prasidėjus lemiamam rungtynių ketvirčiui „Lietuvos rytas“ greitai padidino pranašumą iki septynių taškų (55:48), „Juventus“ nenuleido rankų ir vėl sumažino skirtumą iki keturių taškų (61:57). Likus žaisti tris minutes po Valdo Vasyliaus dvitaškio su pražanga uteniškiai vėl persvėrė rezultatą (64:65). Pradėjus tiksėti paskutinėms 60 sekundžių komandas skyrė du taškai (68:70). Tritaškį metęs Jimmy Baronas išprovokavo varžovo pražangą ir sumažino vilniečių deficitą iki tų pačių dviejų taškų (71:73).

Per likusias sekundes „Lietuvos rytas“ naudojo pražangų taktiką, kuri, atrodė, gali pasiteisinti. „Juventus“ įžaidėjas Jamaras Diggsas, likus žaisti 14 sek., prametė du baudos metimus, tačiau galimybe išplėšti pergalę „Lietuvos rytas“ nepasinaudojo. Kamuolį perlaikęs Clevinas Hannahas jį atidavė Artūrui Gudaičiui, tačiau šis kamuolio nesugraibė ir metimo atlikti nespėjo.

„Lietuvos rytas“: Drew Gordonas 15, Artūras Gudaitis (12 atk. kam.) 14, Clevinas Hannahas 11.

„Juventus“: Jamaras Diggsas 19, Vytautas Šulskis 15, Dovis Bičkauskis ir Vaidas Čepukaitis po 9.