Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 29d. 13:57

Willas Cherry: „Per savo karjerą dar nesu taip prastai žaidęs puolime“

Willas Cherry
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Willas Cherry

Galingai startavęs, bet vėliau Eurolygoje strigti pradėjęs Kauno „Žalgirio“ klubas pirmojoje sezono pusėje kaip išganytojo laukė naujojo įžaidėjo. Į Lietuvą atvyko „Cavaliers“ klube trumpai žaidęs amerikietis Willas Cherry, bet 23 metų 185 cm ūgio amerikiečio adaptacija „Žalgiryje“ kiek užtruko.

Eurolygoje W.Cherry dvitaškius meta vidutiniškai vos 18,2 proc., tritaškius – 30 procentų taiklumu ir per 15 minučių renka po 3,8 taško bei atlieka 1,8 rezultatyvaus perdavimo. LKL čempionate gynėjo statistika kiek geresnė – vidutiniškai 5,9 taško (42,9 proc. dvit., 40,9 proc. trit.) ir 2,4 rezultatyvaus perdavimo per susitikimą. Tačiau krepšininkas pats kritiškai vertina savo žaidimą.

„Nepataikau tokių metimų, kokius paprastai įmetu. Per savo karjerą dar nesu taip prastai žaidęs puolime“, – LKL.lt atviravo W.Cherry.

Pergalingose rungtynėse pirmadienį su „Mažeikiais“ jis sužaidė geriausią savo mačą „Žalgiryje“ – per 26 minutes įmetė 8 taškus ir atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Galbūt šios rungtynės jam taps tramplinu į stabilesnį ir solidesnį žaidimą.

Europos krepšinio lygis tikrai yra aukštas. Ir geresnis, nei tikėjausi. Ypač – Eurolygoje. Čia žaidžia geriausi Europos krepšininkai. Jie puikiai supranta žaidimą.

Linksmasis „Žalgirio“ naujokas nepraranda optimizmo ir viliasi, kad artimiausi mėnesiai Lietuvoje jam bus sėkmingesni. O mūsų šalyje jam kol kas labai patinka.

– Lietuvoje žaidžiate jau mėnesį. Kokį įspūdį paliko mūsų šalis? – LKL.lt paklausė W.Cherry.

– Lietuva – puiki valstybė. Kaunas – mažas miestas, bet žmonės čia labai šaunūs. Ypač – sirgaliai. Taip pat dievinu savo komandos draugus. Tai vienas šauniausių kolektyvų, kokiame man teko būti. Su Jamesu Andersonu radome daug naujų vietų, kuriose galima skaniai pavalgyti. Bandžiau ir lietuviško maisto. Nebuvo blogai, bet jūsų maisto skonis kitoks. Tikiuosi, kad artimiausiu metu apie jūsų šalį sužinosiu daugiau naujų dalykų.

– Kur Kaune buvo skaniausia? 

– „Talutti“ – geriausia vieta! (Šypsosi.). Jie turi daug įvairaus maisto – nuo azijietiško, iki amerikietiško ar indiško maisto. Be to, jų padavėjai labai šaunūs.

VIDEO: Geriausios Willo Cherry rungtynės LKL

– Ko tikėjotės atvykdamas į Lietuvą ir kas nustebino labiausiai?

– Keliaudamas į kitą šalį baiminausi, kad čia nebus daug amerikietiško maisto. Bet likau nustebintas. Čia labai didelis maisto pasirinkimas!

Jaučiuosi gerai. Bet manau, kad šį mėnesį „Žalgiryje“ aš stringu. Nepataikau tokių metimų, kokius paprastai įmetu. Dar nesu taip prastai žaidęs puolime per savo karjerą. 

– O gal pasitaikė neįprastų keistenybių?

–  (Akimirką pagalvoja) Viskas daugmaž normalu. Nors skalbimo mašina su džiovinimo sistema čia kitokia. Ir oro kondicionierius mano bute neįprastas (Šypsosi.).

– Ką Kaune veikiate laisvalaikiu?

– Žiūriu televiziją, filmus. Didžiąją laiko dalį ilsiuosi. Profesionalas neturi daug laisvų dienų, todėl bandau laisvas akimirkas išnaudoti poilsiui. Taip pat bandau pasisemti naudingų žinių. Pavyzdžiui, skaityti knygas.

– Kokią knygą dabar vakarais laikote savo rankose?

– „The Business of the 21st Century“. Neseniai baigiau skaityti Johno Maxwello „Difference Maker“. Stengiuosi įgyti vertingos pozityvios informacijos. Kasdien paskaitau po keletą puslapių, pasiklausau garso įrašų.

– Nenuostabu, kad dažniausias jūsų kompanionas „Žalgiryje“ – Jamesas Andersonas. O su kuriais kitais žaidėjais palaikote ryšį daugiausia?

– Visi jie – mulkiai (Juokiasi žvelgdamas į besiklausančius komandos draugus). Ne, jie – mano vyrukai. Rūbinėje mes daug juokaujame. Čia būna labai daug veiksmo. Va, Siimas (Siimas Sanderis Vene – red.) nuolat pokštauja. Bet didžiausias komandos juokdarys – Robertas Javtokas. Jis juokauja nuolatos. Tikrai šaunus vyrukas. Turime puikų kolektyvą ir visi šauniai sutariame. „Žalgiryje“ nėra jokių ego. Čia tvyro tokia atmosfera, kad negalėčiau drįsti prašyti ko nors daugiau.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Willas Cherry
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Willas Cherry

– Ar Kauno gatvėse sulaukiate daug miestiečių dėmesio?

– Aš prie to pripratęs. Žaidžiau mažame koledže, kur mane visi pažinojo. Buvau vienas geriausių. Net NBA žino, kas tu toks. Todėl nejaučiu skirtumo. Kauniečiai yra dideli krepšinio sirgaliai. Jie dažnai mus su Jamesu užtinka valgančius. Tada prašo nusifotografuoti, trumpai šnekteli. Bendraujame tikrai nesispyriodami. Puikus jausmas, kai žinai, kad žmonės vertina tavo pastangas ir taip palaiko.

– O ką manote apie savo žaidimą?

– Jaučiuosi gerai. Bet manau, kad šį mėnesį „Žalgiryje“ aš stringu. Nepataikau tokių metimų, kokius paprastai įmetu. Dar nesu taip prastai žaidęs puolime per savo karjerą. Bet šiandien žengiau žingsnį į priekį (W.Cherry kalbinome po rungtynių su „Mažeikiais“ – red.). Nepasiekiau tokio žaidimo lygio, kokiame turėčiau žaisti, bet aš ten būsiu. Turiu toliau dirbti ir išnaudoti savo minutes. Viskas ateis savaime. Dar liko laiko ir manau, kad viskas bus gerai.

– LKL žaidžiate vidutiniškai po 16,5, Eurolygoje – po 15 minučių. Atvykdamas į „Žalgirį“ tikėjotės daugiau laiko?

– Dėl to nesijaudinu. Žinau savo užduotis – kontroliuoti žaidimą ir įnešti pozityvų indėlį. Visi nori žaisti 40 minučių. Koks krepšinį mylintis krepšininkas to nenorėtų? Bet tai neįmanoma. Mano minutės – trenerio valioje. O man tik belieka atiduoti visas savo jėgas ir mėgautis krepšiniu. Manau, kad man dar anksti žaisti kur kas ilgiau. Tikiuosi, kad minučių skaičius augs, bet tikrai nekeliu jokių klausimų dėl trenerio sprendimų.

– Prie kokių europietiško krepšinio niuansų prisitaikyti buvo sunkiausia?

– Pirmasis prisilietimas debiutinėse mano rungtynėse - LKL čempionate baigėsi pažeista žingsnių taisykle. Keletą pirmųjų rungtynių buvo sunku. Skiriasi žingsnių, trijų sekundžių taisyklės. Dėl to čia krepšininkai gali labiau susispausti po krepšiu ir palikti mažiau erdvės. Be to, teisėjai Europoje leidžia žaisti kontaktinį krepšinį. Tačiau reikia prisitaikyti, žaisti tvirčiau ir kiečiau.

– Ar tokio krepšinio čia ir tikėjotės?

– Europos krepšinio lygis tikrai yra aukštas. Ir geresnis, nei tikėjausi. Ypač – Eurolygoje. Čia žaidžia geriausi Europos krepšininkai. Jie puikiai supranta žaidimą. Galiu patikinti, kad Europos krepšinis yra labai aukšto lygio. Tikrai neturiu kuo skųstis.

– Apsivilkęs „Žalgirio“ aprangą pasakojote, kad labai mėgstata žaidimą gynyboje. Kol puolimas stringa, ar savo gynybą vertinate geriau?

– Viskas tvarkoje. Darau sau įprastus dalykus – spaudžiu kamuolį turintį varžovą, nepalieku jam erdvės, bandau priversti priimti nepatogų sprendimą. Gynyba visada buvo mano stiprioji pusė. Tačiau yra dalykų, kuriuos dar turėčiau patobulinti. Visada galima tobulėti.

– Ar treniruotėse dažnai klausiate patarimo Europos krepšinio legendos Šarūno Jasikevičiaus?

Lietuva – puiki valstybė. Kaunas – mažas miestas, bet žmonės čia labai šaunūs. Ypač – sirgaliai. Taip pat dievinu savo komandos draugus. Tai vienas šauniausių kolektyvų, kokiame man teko būti.

– Žinote, bendrauju su juo per mažai. Turėčiau labiau pasinaudoti galimybe dirbti su tokiu treneriu. Neabejoju, kad jis mielai man padėtų. Esu gavęs iš jo nurodymų, bet norėdamas tobulėti turėčiau jį kamantinėti dažniau. Tai – mano kaltė.

– Sezono pradžioje žaidėte Klivlande. Ar stebite, kaip sekasi „Cavaliers“?

– „Cavaliers“ labai strigo, bet dabar laimėjo septynerias rungtynes iš eilės. Kai LeBronas sugrįžo po traumos, viskas klostosi gerai. Bus įdomu stebėti, kaip „Cavaliers“ seksis atkrintamosiose. Klivlandas turi gerą komandą. Smagu, kad žaidimas pagaliau susiklijuoja.

– JAV buvo nuolat kalbama, kad treneris Davidas Blattas greičiausiai nesuvaldo LeBrono Jameso ir kitų NBA žvaigždžių, jiems nėra autoritetas. Ar tai tiesa?

– Tikrai ne. D.Blattas viską kontroliuoja. Trenerio žodis Klivlande – galutinis. Krepšininkai tikrai jį gerbia. Tačiau D.Blattas – NBA naujokas, todėl ir žaidėjai turi padėti strategui. Bet čia nieko blogo. Kai kuriems galbūt atrodo keista, kad D.Blattas prašo krepšininkų patarimų, bet jis yra puikus ir komunikabilus treneris. Manau, kad žiniasklaida išpūtė per didelį burbulą. Klivlandas – LeBrono komanda? Na, kai turi geriausią žaidėją visoje NBA, jo nuomonės klausytis reikia.

– Nusileidęs Vilniaus oro uoste minėjote, kad ketinate paskambinti Jonui Valančiūnui, su kuriuo trumpai žaidėte „Toronto Raptors“. Jau susiskambinote?

– Dar ne. Manau, kad vasarą su juo teks susitikti. O dabar pabandysiu gauti jo telefono numerį ir parašysiu, kaip sekasi. Gal jis žinos kokių gerų vietų, kurias čia būtų galima aplankyti. Bet dabar sezonas „Žalgiryje“ man svarbesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Smūgis mokytojų protestą nuvertinusiam premjerui: streikuos ir jo mokykla

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Aktualu

Šiurpi avarija Kauno rajone: žuvo dvi jaunos moterys, dar trys sunkiai sužeistos

Aktualu

V.Pranckietis 15min studijoje pripažino galvojantis dalyvauti kitų metų rinkimuose

Aktualu

Sunaikinto Vyriausybės įrašo istorija: premjero patarėjas paslapčių neatskleidė

Interviu 24sek

Dėjimais atsigavęs Martynas Echodas pabrėžė atsiskleisti trukdžiusį faktorių

Gazas

Nauja Vilniaus ambicija: kaip ateityje atrodys viena ilgiausių sostinės gatvių

Aktualu

LNK vadovė Z.Sarakienė: susitikimai su V.Gapšiu vyko kaip su kitais politikais

Smurto randai

Aktualu

STT: ligoninių viešųjų pirkimų laimėtojai masiškai už tai atsiskaito skirdami paramą

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Gazas

Arūno Gelažninko kelias Dakaro link: dideli lūkesčiai ir 92 startinis numeris

Aktualu

„Pupytės“ mylimojo D.Bugavičiaus nužudymas Kaune: Airija išduos įtariamąjį estą

Tiesiogiai Mokslas.IT

Stebėkite konferenciją „Build Stuff“ tiesiogiai!

Vardai

Piršlybos „Dydžio (r)evoliucijos“ finale: dalyvės rankos paprašė dėl svorio ją anksčiau palikęs vyras

Pasaulis kišenėje

Mažiausio Lietuvos miesto gyventoja: mes niekam nereikalingi

Vardai

Erika Vitulskienė pristatė naują savo mados namų plius dydžio kolekciją: pati tapo modeliu

Kultūra

Literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ bus apdovanoti vilnietiškiausių vaikų knygų kūrėjai

24sek

Rinktinę išrikiavęs D.Adomaitis: apie neįrašytas ir intriguojančias pavardes

Gyvenimas

Nauji tyrimai koreguoja mitybos planus: raudona mėsa – vertingas ir sveikatai naudingas produktas

Naujienos

Aktualu

Smūgis mokytojų protestą nuvertinusiam premjerui: streikuos ir jo mokykla

Aktualu

„Karšta“ diena JK: ar vyriausybė patvirtins „Brexit“ susitarimo projektą?

Aktualu

Šiurpi avarija Kauno rajone: žuvo dvi jaunos moterys, dar trys sunkiai sužeistos

Aktualu

V.Pranckietis 15min studijoje pripažino galvojantis dalyvauti kitų metų rinkimuose

Aktualu

Sunaikinto Vyriausybės įrašo istorija: premjero patarėjas paslapčių neatskleidė

Interviu 24sek

Dėjimais atsigavęs Martynas Echodas pabrėžė atsiskleisti trukdžiusį faktorių

Gazas

Nauja Vilniaus ambicija: kaip ateityje atrodys viena ilgiausių sostinės gatvių

Aktualu

LNK vadovė Z.Sarakienė: susitikimai su V.Gapšiu vyko kaip su kitais politikais

Smurto randai

Aktualu

STT: ligoninių viešųjų pirkimų laimėtojai masiškai už tai atsiskaito skirdami paramą

Vardai

Martinavičiai nuo šiol – oficialiai nebe žmona ir vyras: „Jaučiuosi taip, lyg būtų mano gimtadienis“

Gazas

Arūno Gelažninko kelias Dakaro link: dideli lūkesčiai ir 92 startinis numeris

Aktualu

„Pupytės“ mylimojo D.Bugavičiaus nužudymas Kaune: Airija išduos įtariamąjį estą

Tiesiogiai Mokslas.IT

Stebėkite konferenciją „Build Stuff“ tiesiogiai!

Vardai

Piršlybos „Dydžio (r)evoliucijos“ finale: dalyvės rankos paprašė dėl svorio ją anksčiau palikęs vyras

Pasaulis kišenėje

Mažiausio Lietuvos miesto gyventoja: mes niekam nereikalingi

Vardai

Erika Vitulskienė pristatė naują savo mados namų plius dydžio kolekciją: pati tapo modeliu

Kultūra

Literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ bus apdovanoti vilnietiškiausių vaikų knygų kūrėjai

24sek

Rinktinę išrikiavęs D.Adomaitis: apie neįrašytas ir intriguojančias pavardes

Gyvenimas

Nauji tyrimai koreguoja mitybos planus: raudona mėsa – vertingas ir sveikatai naudingas produktas

Vardai

Ypatingos

04:06
09:17

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 24sek