2009 01 10

„Žalgiris“ dvigubai pranoko „Neptūną“

Tęsti triuškinamų laimėjimų seriją Kauno „Žalgiriui“ užtenka ir 9 krepšininkų. Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse „Žalgiris“ 102:51 (30:9, 26:23, 19:12, 27:7) nepaliko vilčių Klaipėdos „Neptūnui“ ir iškovojo vienuoliktą pergalę iš tiek pat galimų.
Rungtynių akimirkos
Rungtynių akimirkos / Eriko Ovčarenkos/15min.lt nuotr.

Tai buvo trečia „Žalgirio“ pergalė 2009 metais ir antra – triuškinanti. Pirmajame šių metų mače kauniečiai 51 taško skirtumu nušlavė „Ventspils“ komandą.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vėl vertėsi be Loreno Woodso, tačiau ir 9 lietuvių užteko visas rungtynes dominuoti prieš Klaipėdos komandą.

Į nokdauną „Neptūnas“ buvo pasiųstas jau pačioje mačo pradžioje. „Žalgiris“ pelnė pirmus 15 rungtynių taškų, o „Neptūnas“ pirmąkart pasižymėjo tik įpusėjus kėliniui. Svečiai netrukus rezultatą kiek sušvelnino (20:9), bet 10 taškų be atsako prieš kėlinio pabaigą pelnę kauniečiai susikrovė 21 taško pranašumą.

Antrame kėlinyje „Žalgirio“ gynyba toliau kaustė varžovus ir septynioliktą mačo minutę komandas skyrė net 36 taškai (52:16). Gėdiną skirtumą uostamiesčio krepšininkai kiek sumažino spurtuodami 10:0, bet antroje mačo dalyje „Žalgiris“ varžovams neleido laisvai kvėpuoti.

Ketvirto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ dar kartą galingai spurtavo, pelnydami 13 taškų be atsako ir įgydami 44 taškų persvarą (88:44).

Po Pauliaus Jankūno dėjimo sugavus kamuolį ore ir tritaškio skirtumas išaugo iki 50 taškų (99:49), o „Žalgirio“ dominavimą gynyboje kitoje atakoje įrodė Artūras Milaknis ir Tadas Klimavičius, po kartą blokavę varžovų metimus.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 22, Artūras Milaknis 16, Tadas Klimavičius 15 (15 atk. kam.), Dainius Šalenga 13, Mantas Kalnietis 12 (6 rez. perd), Eurelijus Žukauskas 11.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius ir Arvydas Eitutavičius po 15, Martynas Mažeika 8.

Eriko Ovačarenkos/15min.lt nuotr./Treneris Gintaras Krapikas išlieka optimistu
Eriko Ovačarenkos/15min.lt nuotr./Gintaras Krapikas

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Trečiadienį laukia rungtynės Barselonoje ir ten reikės visas 40 minučių žaisti visiškai susikoncentravus, nesvarbu, koks rezultatas. Todėl ir šiandien norėjosi taip pat žaisti. Aišku, mes taip žaidėme, kad priešininkui nebuvo daug šansų, bet mums patiems reikėjo atidžiai gintis, nes tą patį reikės daryti ir Barselonoje. Todėl visas rungtynes ir prašiau vyrų, kad gintųsi nežiūrėdami į rezultatą.

Lorenas dar negali žaisti. Sekmadienis yra visiems laisva diena, o pirmadienį žiūrėsime kaip jis atrodys, kai prisijungs prie komandos. Jeigu galės žaisti komandinį krepšinį, mes galvojame, kad trečiadienį jį panaudosime tiek, kiek jis galės žaisti. Bet ar jis iš viso galės žaisti kontaktinį krepšinį, žinosime tik pirmadienį“.