2017 09 17

„Žalgiris“ įveikė „Zenit“ ekipą ir laimėjo „Gloria Cup“ turnyrą Turkijoje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiruošimą sezonui įtvirtino laimėdami Antalijoje vykusį „Gloria Cup“ turnyrą. Sekmadienį finale Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai iššvaistė dviženklį pranašumą, bet solidžiai sužaidę rungtynių pabaigą pranoko Sankt Peterburgo „Zenit“ komandą rezultatu 79:78 (19:24, 29:13, 14:19, 17:22).
„Zenit“ – „Žalgiris“
„Zenit“ – „Žalgiris“ / Zalgiris.lt nuotr.

Kol žalgiriečiai pirmosiomis minutėmis blaškėsi, varžovų gretose Kyle‘as Kuricas smeigė du tolimus šūvius – 0:6. Ledus Lietuvos čempionams pralaužė užtikrintai arčiau krepšio sužaidęs Brandonas Daviesas, dovanėlės iš Kevino Pangoso sulaukė Antanas Kavaliauskas, o netrukus pats perdavimo autorius ryžtingais metimais lygino rezultatą (8:8).

Individualų šou K.Pangosas tęsė realizuodamas dar vieną metimą, laiko veltui prie baudų metimų linijos neleido svarstykles kauniečių pusėn nusvėrę A.Kavaliauskas ir Dee Bostas – 14:13.

Tiesa, čia pat savo spurtą surengė „Zenit“ krepšininkai (14:19). Atsaką po minutės pertraukėlės pavyko surengti tritaškį įskraidinusiam Artūrui Milakniui ir dėjimu greitą išpuolį užbaigusiam Martynui Varnui (19:19), tačiau pirmą kėlinuką geriau užbaigė varžovai – 19:24.

Antrajame kėlinyje sėkmingą atkarpą sužaidė A.Milaknis, surengęs sėkmingą reidą ir įsūdęs tolimą bombą – 24:26. Persvarą kauniečiams grąžino drąsiai krepšio link prasiveržęs M.Varnas bei netaiklius komandos draugų metimus dėjimais užtvirtinę Gytis Masiulis ir Aaronas White’as – 32:30.

Ketvirčiui įsibėgėjus gražų perdavimą baudos aikštelėn įkertančiam A.Milakniui atliko M.Varnas, tritaškį per rankas smeigė D.Bostas (37:32). Prieš didžiąją pertrauką charakterį demonstravo kontakto nevengęs jaunasis Gytis Masiulis, visą varžovų gynybą sudraskė D.Bostas, o tritaškį į rūbinę paleido pranašumą iki 48:37 šokdinęs A.Milaknis.

Po didžiosios pertraukos „Žalgirio“ žaidimo ritmas nusimušė: per kiek daugiau nei keturias minutes pasižymėjo tik Paulius Jankūnas, skirtumas ištirpo iki trijų, tad minutės pertraukėlę teko sušaukti Š.Jasikevičiui – 50:47.

Iškart po jos apie save priminė tritaškį įskraidinęs K.Pangosas, varžovą pergudravo Paulius Valinskas, gero perdavimo baudos aikštelėje iš B.Davieso sulaukė atstumą iki 57:49 didinęs A.White‘as. Nors „Zenit“ bandė pavojingai artėti, apčiuopiamą persvarą kauniečiams išlaikė D.Bostas ir A.Kavaliauskas – 62:56.

Lemiamame kėlinyje arčiau krepšio kamuoliais A.Kavaliauską maitino K.Pangosas ir M.Varnas – 70:58. Pasiduoti be kovos varžovai nesiruošė ir surengę grėsmingiausią šturmą viską pradėjo nuo pradžių – 70:70. Svarbiu metu pasižymėjo A.Milaknis, bet likus porai minučių „Zenit“ jau buvo priekyje (72:74).

Tada, kada labiausiai reikėjo, pavyzdį parodė komandos kapitonas P.Jankūnas – pataikęs iš vidutinio nuotolio ir prasidėjus paskutinei minutei sulaužęs visą varžovų priekinę liniją – 76:74.

Netrukus kitoje aikštės pusėje sudrebėjo Drew Gordono rankos metant baudas (76:75) ir, nors P.Valinsko dvitaškis tikslo nepasiekė, situaciją gelbėjo A.Kavaliauskas – 79:75. Varžovai gražiu tritaškiu su sirena uždarė turnyrą, bet pergalės ir pirmo sezono trofėjaus iš „Žalgirio“ nepagrobė – 79:78.

„Žalgiris“: A.Kavaliauskas 16 (5/7 dvit., 8 atk. kam.), A.Milaknis 15 (3/3 dvit., 3/4 trit.), K.Pangosas 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Bostas 10 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 6, G.Masiulis 6, A.White’as 5 (6 atk. kam., 3 per. kam.), M.Varnas 4, B.Daviesas 2, P.Valinskas 2, M.Arlauskas 0, L.Uleckas 0.

„Zenit“: D.Gordonas 24 (9/12 dvit., 10 atk. kam., 2 blk.), K.Kuricas 18 (4/6 trit., 7 atk. kam.), N.Laprovittola 11 (4 rez. perd.).