2018 02 04 /19:10

„Žalgiris“ nesustabdė brolių Ballų siautulio, tačiau pergalę iš Prienų išsivežė

LiAngelo ir LaMelo Ballai kartu pelnė net 44 taškus, Prienų-Birštono „Vytautas“ pagerino LKL pataikytų tritaškių rekordą, o Kauno „Žalgiris“ sužaidė rezultatyviausias šio sezono rungtynes. Dviejų šiuo metu, ko gero, garsiausių Lietuvos komandų akistata tapo tikru šou.
LaMelo Ballas
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Krepšinio pasaulį užkariauti siekiantys broliai Ballai paneigė skeptikų prognozes ir LKL čempionų nepabūgo, tačiau pergalę Prienuose šventė visas rungtynes priekyje buvęs „Žalgiris“ – 118:96 (36:26, 26:17, 22:29, 34:24).

Kiaura „Vytauto“ gynyba leido „Žalgiriui“ pataikyti aštuonis dvitaškius iš eilės ir šauti į priekį jau rungtynių pradžioje.

„Vytautas“ atkuto, kai taikiklius susiderino snaiperiai, tačiau prilygti LKL čempionams buvo sunku. Kauniečiai per 12 minučių pelnė net 43 taškus.

„Vytautas“ per du kėlinius pataikė 7 tolimus metimus iš 21 („Žalgiris“ – 2/8), o „Žalgiris“ net 38 taškus surinko iš baudos aikštelės.

Po keitimo aikštėje pasirodęs LiAngelo Ballas buvo itin aktyvus ir dar iki pertraukos į „Žalgirio“ krepšį įsūdė 14 taškų. Tomas Dimša pridėjo 9.

„Žalgiriui“ iki pertraukos 11 taškų pelnė Edgaras Ulanovas, 10 – Aaronas White'as. Po dviejų kėlinių prieniškiai atsilikinėjo 43:62.

Trečiajame kėlinyje pasipylė „Vytauto“ tritaškių lietus, kuriame ryškiausi buvo broliai Ballai ir Regimantas Miniotas. 16-metis LaMelo smeigė tris iš eilės, o „Vytautas“ per šį ketvirtį pataikė net 9 tolimus metimus ir sumažino atsilikimą (72:84).

Vis dėlto „Žalgiris“ visus gaisrus ketvirtajame kėlinyje užgesino. Beno Udrihas smogė pačių prieniškių ginklu – pataikė tris tolimus metimus iš eilės, savąjį pridėjo Artūras Milaknis (80:99).

LiAngelo Ballo rungtynės LKL
Varžovas Min. Tšk. 2M 3M BM AK RP PK Kl.
„Žalgiris“ 27:29 19 2/4 4/7 3/4 0 6 1 3

118 taškų šį LKL sezoną nebuvo įmetusi dar nė viena komanda. Ankstesnis rekordas priklausė Vilniaus „Lietuvos rytui“, kuris į tų pačių prieniškių krepšį buvo įmetęs 116.

Vis dėlto rekordų metraščius dar kartą pakoregavo ir pats „Vytautas“. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pataikė net 19 tritaškių (19/47), pagerindami jiems patiems priklausiusį (17) visų laikų lygos rekordą.

„Vytautas“: LiAngelo Ballas 25, LaMelo Ballas (6 rez. perd.) ir Justas Sinica po 19, Tomas Dimša 11.

„Žalgiris“: Gytis Masiulis 17, Axelis Toupane’as 14, Edgaras Ulanovas ir Beno Udrihas po 13, Aaronas White’as ir Antanas Kavaliauskas po 10.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaVaras Ballas

Rungtynių eiga:

40 min. „Žalgiris“ pelnė 118-ąjį tašką ir pagerino LKL sezono rezultatyvumo rekordą.

37 min. J.Sinica pataikė iš toli, pagerindamas LKL tritaškių rekordą (87:107).

35 min. „Žalgiris“ smogė pačių prieniškių ginklu ir užgesino gaisrus. Dar vieną tritaškį pataiką laisvas paliktas B.Udrihas, o LiAngelo klaidą trimis taškais pavertė ir A.Milaknis.

34 min. B.Udrihas smeigė dar vieną tolimą metimą, LaMelo pridėjo dvitaškį (80:95).

33 min. J.Sinica pataikė tritaškį su pražanga, tačiau iš toli pataikė ir B.Udrihas (76:93). Tai tik trečias „Žalgirio“ tritaškis šiame mače.

32 min. „Vytautas“ prametė pirmuosius tris tolimus metimus ketvirtajame kėlinyje. Netrukus V.Šeškus priėmė nestandartinį sprendimą: iš žaidimo išėmė abu aukštaūgius – R.Miniotą ir K.Bristolį.

„Kauno komanda bando išlaikyti discipliną, o „Vytautui“ leidžiama viskas, ir jiems tai kol kas pasiteisina. Jei „Vytautas“ pataikys viską, galbūt ir laimės šias rungtynes“, – žaidimą Prienuose pakomentavo Rūtenis Paulauskas.

29 min. LaMelo įsirėžė į patyrusį P.Jankūną greitoje atakoje ir pametė kamuolį, o A.White'as prametė keturis baudos metimus iš eilės. Po R.Minioto tritaškio 72:82.

28 min. „Vytauto“ puolimas visiškai išblaškė „Žalgirio“ gynybą. J.Sinica dukart liko laisvutėlis ir pelnė penkis taškus iš eilės (69:80).

27 min. Dar du LiAngelo tritaškiai (64:80).

25 min. „Vytautas“ tęsė tolimų metimų šou. R.Miniotas prisidėjo prie brolių Ballų ir paleido tritaškį (58:76).

23 min. LaMelo! Trys 16-mečio tritaškiai iš eilės! A.Toupane'o dvitaškiai tempė „Žalgirį“ į priekį (52:74).

20 min. „Vytautui“ neišdegė paskutinės dvi antro kėlinio atakos, įpusėjus mačui – 43:62.

19 min. P.Jankūnas žaisdamas nugara į krepšį be vargo įveikė LiAngelo gynybą, bet Prienų amerikietis atsakė tritaškiu, o netrukus ir dviem baudų metimais – 43:61.

17 min. G.Masiulis tapo svarbia „Žalgirio“ jėga po krepšiu, o LaMelo po dviejų iš eilės klaidų buvo pasodintas ant suolo (38:58).

15 min. LiAngelo paliktas laisvas ties tritaškio linija pasinaudojo proga. Netrukus LiAngelo pirmu žingsniu aplenkė V.Micičių – pabandęs sustabdyti jaunąjį varžovą serbas užsidirbo nesportinę pražangą.

14 min. „Vytautas“ po minutės pertraukėlės gerokai pagerino gynybą. A.Milaknis pataikė iš toli, tačiau „Žalgiriui“ kelias atakas iš eilės teko vargti, kad susikurtų progą metimui. Vietos aikštėje vis nerado K.Pangosas su V.Micičiumi, kuriuos Š.Jasikevičius desperatiškai bandė rotuoti (32:48).

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

12 min. K.Bristolio norą perduoti kamuolį ties tritaškio linija „perskaitė“ A.White'as, kuris pabėgo į priekį ir dar kartą sugrūdo kamuolį iš viršaus. 43 „Žalgirio“ taškai per 12 minučių!

11 min. LiAngelo sudėtingu metimu atsilošdamas pradėjo antrąjį ketvirtį, o A.White'as sudrebino Prienų krepšį dėjimu su pražanga. V.Šeškui teko į aikštę grąžinti K.Bristolį.

10 min. R.Miniotas pataikė gan desperatišką tritaškį, T.Dimša sulaužė V.Micičiaus gynybą, po pirmojo kėlinio – 26:36.

9 min. B.Udrihas dukart iš eilės „išmaudė“ LaMelo, tačiau šis netrukus įsirašė rezultatyvų perdavimą, kai LiAngelo pataikė tritaškį (21:31).

8 min. LaMelo dar kartą pabandė laimę greitoje atakoje, tačiau B.Udrihas šįkart buvo gudresnis ir „Vytauto“ 16-metis užsidirbo pražangą puolime. Aikštėje jau ir LiAngelo Ballas, kuris sėkmingai sustabdė V.Micičiaus prasiveržimą. „Žalgirio“ serbas mačo pradžioje atrodė vangus. Priešingai nei E.Ulanovas, kuris per 7 minutes surinko 11 taškų ir 18 naudingumo balų.

7 min. LaMelo bandė „atsidaryti“ savo firminiu tritaškiu, bet nepavyko. Netrukus jaunėlis Ballas išties sužibėjo. Nuskubėjo į greitą ataką, užšoko ant K.Pangoso ir taip išprovokavo žalgiriečio pražangą. Po dviejų baudos metimų LaMelo vikriai perėmė kamuolį iš V.Micičiaus ir pelnė taškus iš po krepšio (16:25).

6 min. LaMelo Ballas pasirodė aikštėje, o „Žalgiris“ per 5,5 min. surinko 23 taškus. E.Ulanovo kraityje jau 8.

5 min. J.Sinica ir E.Šeškus pataikė iš toli, kai „Vytautas“ nusprendė negaišti daug laiko pozicinėse atakose, bet tai nesutrukdė „Žalgiriui“ didinti skirtumo (10:19). Kauniečiai pataikė 8/8 dvitaškius.

4 min. K.Bristolis pataisydamas netikslų metimą atidarė „Vytauto“ taškų sąskaitą, tačiau šeimininkų gynyba mačo pradžioje ypač skylėta. „Žalgiris“ visus taškus rinko iš baudos aikštelės ir darė tai be vargo (7:14).

2 min. „Žalgiris“ spurtu 7:0 pradėjo rungtynes. Pirmi neužtikrinti „Vytauto“ metimai skriejo pro šalį.

Komandų starto penketai:

„Vytautas“: R.Broadusas, E.Šeškus, T.Dimša, R.Miniotas, K.Bristolis.
„Žalgiris“: K.Pangosas, A.Toupane'as, E.Ulanovas, P.Jankūnas, M.Sajus.

Paskutinis „Žalgirio“ pralaimėjimas Prienuose – 2013 metais

Pastarąsias penkias tarpusavio akistatas „Žalgiris“ laimėjo dviženkliais skirtumais – vidut. 24,0 taško.

Paskutinį kartą prieniškiai „Žalgirį“ įveikė 2013 m. gruodį, kai komanda dar vadinosi „Tonybet“. Tąsyk Prienai namuose dominavo ir laimėjo 101:83.

Tai buvo rungtynės, kuriose „Žalgirį“ tritaškiais žudė Mindaugas Lukauskis (23 taškai, 5/10 trit.) ir Gintaras Kadžiulis (21, 5/7).

Paulius Jankūnas ir Artūras Milkanis yra vieninteliai dabartinės „Žalgirio“ sudėties žaidėjai, kurie dalyvavo tame mače. P.Jankūnas tąsyk pelnė 13, A.Milaknis – 6 taškus.

Tiesa, šį pralaimėjimą turėtų prisiminti ir dabartiniai „Žalgirio“ treneriai – Šarūnas Jasikevičius bei Robertas Javtokas, tuomet taip pat žaidę „Žalgirio“ sudėtyje. Š.Jasikevičius tąsyk pelnė 10, R.Javtokas – 12 taškų.

Nuo tada „Žalgiris“ laimėjo 16 tarpusavio rungtynių iš eilės.