Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 20d. 16:27

„Žalgiriui“ ir Zavackui skirtos piniginės baudos (papildyta 17.05 val.)

„Žalgirio“ sirgaliai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune „Žalgirio“ sirgaliai ir D.Zavackas įsivėlė į įžeidžiančių veiksmų ir žodžių mūšį.

Išnagrinėjusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) penktųjų finalo rungtynių tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandų vaizdo medžiagą, nuotraukas ir rungtynių komisaro ataskaitą LKL vadovybė kaltininkams skyrė drausmines nuobaudas.

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./D.Zavacko nepadorus gestas kauniečių sirgaliams
D.Zavacko nepadorus gestas kauniečių sirgaliams

„Lietuvos ryto“ komandos žaidėjui Donatui Zavackui už provokuojamą elgesį – nepadorių gestų rodymą žiūrovams rungtynių metu ir po jų – pagal LKL nuostatų 38 straispsnio, 5-os dalies 7 punktą skiriama 1000 litų bauda.

„Kauno „Žalgirio“ klubui dėl įžūlaus žiūrovų elgesio, agresyvių veiksmų (buvo mėtomi įvairūs daiktai), grasinimų ir įžeidinėjimų Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjų, trenerių ir personalo atžvilgiu pagal LKL nuostatų 40 straipsnio 6 punktą skiriama 4000 litų bauda.

Priimtus sprendimus klubai gali apskųsti LKL drausmės komisijai. Klausimas dėl D.Zavacko viešų kalbų bus svarstomas atskirai. Kaip D.Zavackas Kauno miestą pavadino mėšlo krūva, skaitykite čia.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./D.Zavackas aiškinasi su sirgaliais
/D.Zavackas aiškinasi su sirgaliais

Apie D.Zavacko ir Kauno „Žalgirio“ sirgalių abipusius įžeidinėjimus, smūgį į veidą, Vilniaus „Lietuvos ryto“ autobuso išvažiavimą iš Kauno Sporto halės „Ąžuolyno“ parko takais perskaitysite paspaudę čia.

Apie penktąsias, t. .y. paskutines, LKL finalo serijos rungtynes Kaune ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkų triumfą daugiau rasite paspaudę čia.

„Priimtos baudos yra tam tikrose ribose. Donatui bauda skirta tarpinė tarp minimalios ir maksimalios , o „Žalgirui“ – minimali, nes tai yra pirmas toks atvejis šį sezoną“, – 15min.lt komentavo LKL generalinis direktorius Linas Gilys.

Ar jums neatrodo šios nuobaudos juokingos, norint užkirsti kelią panašiems incidentams ateityje?
Kalbėjome ir apie tai, tačiau nuobaudas tvirtina LKL valdyba, kurią sudaro klubų atstovai. Atsižvelgiant į sunkią ekonomine situaciją didinti baudas nėra prasmės. Čia ne NBA ir čia necirkuliuoja tokios didelės pinigų sumos.

Ar jau sulaukėte kokios nors abiejų klubų reakcijos dėl piniginių nuobaudų?
Kol kas ne. Gali būti kad ir nesulauksime, bet klubai turit teisę apskųsti šį nuosprendį.

Kauno „Žalgirio“ atstovai pagrasino, kad nedalyvaus LKL uždarymo šventėje ketvirtadienį, jeigu LKL lyga nesureaguos į įžeidžiančius D.Zavacko žodžius...
Tai buvo pasakyta daugiau dėl emocijų. Manau, kad žalgiriečiai rimtai pagalvos ir tikrai šventėje dalyvaus.

D.Zavacko pasisakymai Kauno miesto ir sirgalių atžvilgiu bus svarstomi atskirai?
Čia reikia atskiro sprendimo, nes trūksta aiškumo. Kad tinkamai įvertintume jo žodžius reikia pasikonsultuoti su teisininkais. Kas gali jam grėsti? Manau, kad panašaus dydžio piniginė bauda, kokią jau gavo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 24sek