2016 10 23

„Žalgiriui“ kruizas Kaune nebuvo sunkus – „Neptūnas“ įveiktas

Daug naujų krepšininkų, bet komandų jėgų santykis liko panašus. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai namie 77:67 (20:14, 21:12, 17:22, 19:19) įveikė Klaipėdos „Neptūną“, kai abu klubai susitiko pirmą kartą LKL čempionate praėjus penkiems mėnesiams po LKL finalo.
Jerai Grant ir Kevin Pangos
Rungtynių akimirka / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Praėjusį sezoną kovoje dėl aukso 4:1 Klaipėdos klubą pranokę žalgiriečiai ir šiemet pirmauja lygoje. Tai buvo septintoji pergalė per aštuntą mačą, o prie jos daugiausiai prisidėjo pirmą sezoną „Žalgiryje“ rungtyniaujantys žaidėjai.​

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas – 15, Augusto Lima ir Paulius Jankūnas – po 10, Edgaras Ulanovas ir Kevinas Pangosas (7 rez. perd.) – po 9, Renaldas Seibutis ir Brockas Motumas – po 8, Leo Westermannas – 5, Artūras Milaknis – 3 (L.Lekavičius, P.Valinskas, I.Hartensteinas).

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas – 12, Mindaugas Kačinas – 11, Arvydas Šikšnius – 10, Larry Drew – 8, Mindaugas Girdžiūnas – 7, Martynas Mažeika ir Jerei Grantas – po 5, Tadas Klimavičius – 4, Laurynas Beliauskas – 3, Jamesas Baronas – 2.

„Neptūnui“ buvo pavykę sumažinti skirtumą ketvirtajame kėlinyje iki septynių taškų, tačiau sekmadienio vakarą Kaune dominavo „Žalgiris“, ypač ryškiai (38:30) laimėjęs kovą dėl kamuolių.

„Labiausiai akcentavome kovą dėl kamuolių, – sakė „Neptūno“ treneris Dainius Adomaitis. – Bet tai mus pražudė. Jų 11 atkovotų kamuolių virto 20 taškų. Be to, žaidėme prieš Eurolygos lygio gynybą. Mūsų sprendimuose trūko drąsos“.

Kitose LKL rungtynėse „Šiauliai“ pasiekė pirmąją pergalę, namie 99:92 įveikę Kėdainių „Nevėžį“.

4 kėlinys

40 min. Žalgiriečiai jau ramūs – jie pelnytai užsitikrino septintą pergalę LKL čempionate.

37 min. „Neptūnas“ nerimsta. V.Šarakauskas jau pelnė 10 taškų, o kai prie jo prisidėjo L.Drew, kauniečių pranašumas sumažėjo iki septynių taškų (68:61).

33 min. A.Kavaliauskas sėdo ant suolo ir susiėmė už pečio.

31 min. A.Kavaliauskas jau rezultatyviausias Kauno klube. Jis jau pelnė 12 taškų, bet vidurio puolėją vejasi M.Kačinas (9 taškai). Po „Neptūno“ puolėjo metimų „Žalgirio“ persvara aptirpo (60:54).

3 kėlinys

30 min. D.Adomaitis straksi, tarsi pats žaistų Eurolygos finale. „Neptūno“ trenerį labai supykdė klaipėdiečių gynyba, palikusi laisvą A.Kavaliauską po krepšiu. Po trijų kėliniu – 58:48 „Žalgirio“ naudai.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Antanas Kavaliauskas

27 min. Skirtumas vėl vienženklis. „Žalgiris“ pirmauja, bet pranašumas menkesnis (50:41).

26 min. A.Šikšnius LKL renka po 2,8 taško, bet į Kauno komandos krepšį puolėjas jau įmetė 10 taškų.Gal žalgiriečiai pamiršo jį?

22 min. J.Baronas pagaliau pelnė pirmuosius taškus „Neptūnui“. Rezultatyviausias Klaipėdos komandos žaidėjas LKL pirmenybėse (po 12,7 taško) iki tol Kaune buvo prametęs penkis metimus. „Neptūnui“ pavyko kiek sumažinti skirtumą, bet „Žalgiris“ vis tiek priekyje (41:31).

Antrasis kėlinys

20 min. „Žalgirio“ gynyba leido Kauno komandai dominuoti pirmojoje rungtynių pusėje. O puolime šįvakar nuostabus K.Pangosas – 41:26 po jo tritaškio. Viso kanadietis jau pelnė 9 taškus.

19 min. Š.Jasikevičiui šįkart nereikia raginti Kauno sirgalių. Tiesiog šeimininkai ir taip tvirtai kontroliuoja padėtį – jau 39:24.

15 min. Koks E.Ulanovo reidas! Per visą aikštę su kamuoliu, kol gudriai išmaudė varžovą ir įrideno kamuolį – 29:19 „Žalgirio“ naudai.

11 min. Štai ir dviženklė taškų persvara. 25:14 po R.Seibučio tritaškio.

Pirmasis kėlinys

10 min. Kauniečiai dominuoja po krepšiais. Jei statistika neklysta, jie laimi kovą dėl kamuolių per pirmąsias dešimt minučių 11:2!

8 min. A.Lima taip pat aktyvus „Žalgirio“ gretose. Bet gynybos sistemą vikriai pakeitęs „Neptūnas“ nėra atvykęs tiesiog kruizui. „Žalgiris“ priekyje, bet tik 14:12.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Augusto Lima

4 min. K.Pangosas nardo po varžovų gynybą labai lengvai ir jau pelnė 7 taškus. „Žalgiris“ vis žingsniu priekyje (10:9).

Starto penketai: „Žalgiris“ – K.Pangosas, L.Westermannas, E.Ulanovas, P.Jankūnas, A.Lima; „Neptūnas“ – L.Drew, M.Girdžiūnas, A.Šikšnius, J.Grantas, V.Šarakauskas.