2020 12 31

Beprotiško rezultatyvumo mačą laimėję „Nets“ paliko tik vieną nepralaimėjusią NBA ekipą

Brukline praėjusią naktį įvyko tikra taškų rinkimo pasiutpolkė. „Brooklyn Nets“ (3-2) su Kevinu Durantu ir Kyrie Irvingu priešakyje 145:141 (38:41, 29:27, 35:36, 43:37) nugalėjo iki tol pralaimėjimo kartėlio šį sezoną dar nejutusius „Atlanta Hawks“ (3-1).
Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas
Kevinas Durantas ir Kyrie Irvingas / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo kol kas rezultatyviausios šio sezono rungtynės, patekusios ir tarp šimto visų laikų rezultatyviausių NBA susitikimų. Tiesa, iki absoliutaus rekordo „Nets“ ir „Hawks“ komandoms buvo toli – 286 taškai neprilygsta 370 taškų, kuriuos 1983-1984 m. sezone per trijų pratęsimų trilerį pelnė „Detroit Pistons“ ir „Denver Nuggets“ (186:184).

Daugiausiai taškų be papildomų minučių prieš 30 metų surinko „Golden State Warriors“ ir „Nuggets“ – 320 (162:158).

Pašėlusiose rungtynėse ryškiausiai spindėjo Kevino Duranto žvaigždė.

Po Achilo sausgyslės traumos šį sezoną grįžęs puolėjas sužaidė kol kas sėkmingiausias savo rungtynes, per 35 minutes įmesdamas 33 taškus (9/16 dvit., 2/6 trit., 9/9 baud.), atkovodamas 11 kamuolių ir išdalindamas 8 rezultatyvius perdavimus.

Tiesa, ketvirtajame kėlinyje į priekį „Nets“ tempė ne tik 16 taškų per lemiamą atkarpą surinkęs KD, bet ir tik 8 taškus per pirmus tris ketvirčius pelnė Kyrie Irvingas.

Per lemiamas 12 minučių įžaidėjas „vanagus“ baudė vienu taikliu metimu po kito ir iš viso sumetė 17 taškų. Kyrie pataikė ir vieną svarbiausių rungtynių metimų likus žaisti 32,2 sek., kai šūviu iš vidutinio nuotolio padidino „Nets“ pranašumą iki 3 taškų – 139:136.

Kitoje atakoje „Hawks“ snaiperis Bogdanas Bogdanovičius nepataikė iš toli, o Bruklino komanda savo pergalę įtvirtino taikliais baudų metimais.

Pralaimėjus iki tol pergalingai žygiavusiai Atlantos komandai, NBA liko vos viena dar nepralaimėjusi komanda. Absoliučiais lygos lyderiais netikėtai tapo visus keturis mačus laimėję „Orlando Magic“ krepšininkai.

„Nets“: Kevinas Durantas 33 (9/16 dvit., 9/9 baud., 11 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 25 (7/16 dvit., 3/11 trit., 6 rez. perd.), Joe Harrisas 23 (6/8 trit.), Jarrettas Allenas 15 (13 atk. kam.), Landry Shametas 14, Taureanas Prince'as 12, Carisas LeVertas 10 (8 rez. perd.).

„Hawks“: Trae Youngas (8/14 dvit., 14/16 baud., 11 rez. perd.) ir Johnas Collinsas (10/15 dvit., 10 atk. kam.) po 30, Bogdanas Bogdanovičius 22 (6/11 trit.), Camas Reddishas 20, De'Andre Hunteris 11 (8 atk. kam.).