Bostone – iš koto verčiantis Domanto Sabonio dėjimas

„Plakatas“; „atsisveikinimas“; „gyvybės atėmimas“; „suaugusiojo dėjimas“ ir kiti įvairūs pavadinimai iliustravo fantastišką Domanto Sabonio skrydį Bostone. Bet svarbios kautynės Rytų konferencijoje įsimins ne tik galingu 21-erių lietuvio dėjimu.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

„Indiana Pacers“ krepšininkai išvykoje 99:97 (24:25, 16:25, 34:20, 25:27) palaužė „Boston Celtics“ komandą.

Gruodį Indianos klubas jau buvo iššvaistęs pergalingą persvarą prieš „Celtics“ ir vos neprisižaidė ir šįkart. Likus žaisti 1,5 sekundės ir pirmaujant trapiu 2 taškų skirtumu „Pacers“ lygioje vietoje prasižengė puolime ir suteikė šeimininkams šansą išsigelbėti. Tačiau Terry Rozierio metimas neturėjo vilčių – „Pacers“ triumfavo.

Galbūt tą metimą būtų atlikęs kitas žaidėjas – Kyrie Irvingas, bet „Celtics“ lyderis po pertraukos aikštėje dėl kelio skausmų nebepasirodė.

„Skausmą jau jutau praėjusią savaitę“, – neslėpė NBA superžvaigždė.

Bostono klubui trūko dar dviejų žaidėjų – sergančio Alo Horfordo bei galvos sukrėtimą patyrusio Jayleno Browno.

Su K.Irvingu „Celtics“ po dviejų kėlinių dar pirmavo 10 taškų skirtumu, bet netekęs lyderio Bradas Stevensas išvydo savo auklėtinių žaidimo griūtį, kuri privedė iki 17 taškų skirtumo.

Nors likus žaisti 2 min. 13 sek. Indianos krepšininkai buvo priekyje 93:76, „Celtics“ sugebėjo drastiškai sumažinti atsilikimą ir vos darsyk nesukūrė stebuklo.

Pergalingą dvitaškį „Pacers“ komandai likus 21 sekundei įrideno pagrindinis centras Mylesas Turneris.

„Gera būti šioje pusėje, bet mums dar reikia augti“, – dėl išbarstytos milžiniškos persvaros ir vos neišleistos pergalės kiek krimtosi „Pacers“ treneris Nate'as McMillanas.

Beje, tą 17 taškų skirtumą ketvirtajame kėlinyje padėjo sukaupti ir D.Sabonis. Lemiamoje mačo dalyje jis startavo fantastišku dėjimu, kuris padidino pranašumą iki 79:72 ir įrėmino ant plakato vokietį Danielį Theisą.

Dėjimas buvo toks geras, kad greitai išplito socialiniuose tinkluose – amerikiečiai žavėjosi D.Sabonio skrydžiu.

Per 19 minučių aukštaūgis pasižymėjo 10 taškų (5/9 dvit.), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

Domantas žaidė su prakirstu antakiu, kurį gydytojams teko sutvarkyti rūbinėje. Bet tai nesutrukdė lietuviui grįžti į aikštę ir galingu dėjimu drebinti svetimo krepšio.

Po šios pergalės „Pacers“ su 39 laimėjimais ir 28 nesėkmėmis pakilo į trečiąją Rytų konferencijos vietą.

„Pacers“: V.Oladipo 27, M.Turneris 19 (10 atk. kam.), B.Bogdanovičius 14, D.Sabonis 10.

„Celtics“: M.Smartas 20, J.Tatumas 19, T.Rozieris 16, M.Morrisas 10.