2021 01 21

D.Sabonis pagerino „Pacers“ rekordą, bet gavo L.Dončičiaus ir K.Porzingio pamokų

Domantas Sabonis pratęsė įspūdingą dvigubų dublių seriją ir pagerino „Indiana Pacers“ (8-6) rekordą, tačiau pergalės tai neatnešė. „Ristūnai“ namuose 112:124 (28:37, 35:28, 29:28, 20:31) nusileido „Dallas Mavericks“ (7-7) su Luka Dončičiumi ir Kristapu Porzingiu priešakyje.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“ nuotr.

Net 41 minutę rungtyniavęs D.Sabonis pelnė 25 taškus (6/11 dvit., 3/4 trit., 4/9 baud.), sugriebė 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, po keturis sykius suklydo ir prasižengė.

Jau keturioliktą dvigubą dublį iš eilės sezono pradžioje užfiksavęs lietuvis pagerino sau pačiam priklausiusį „Pacers“ rekordą.

Dar praėjusiame, 2019–2020 m., sezone D.Sabonis dvigubą dublį fiksavo 13-oje rungtynių iš eilės, tad dabar užfiksavo naują aukščiausią pasiekimą daugiau nei keturis dešimtmečius skaičiuojančios organizacijos istorijoje.

Tris tritaškius pataikęs lietuvis tai padarė pirmą kartą vilkėdamas „Pacers“ marškinėlius. Daugiau tolimų metimų D.Sabonis prišaudė tik naujoko sezone su „Oklahoma City Thunder“ marškinėliais, kai žaisdamas toliau nuo krepšio tris sykius įmetė 4, o sykį – 3 tritaškius.

Nors D.Sabonis puikiai rungtyniavo nuo pat rungtynių pradžios ir vien pirmajame kėlinyje pelnė 9 taškus, „Pacers“ didžiąją dalį rungtynių atsiliko nuo varžovų.

Dar pirmajame ketvirtyje jų deficitas siekė 13 taškų (17:30), o pasivyti svečius iš Dalaso Indianai pavyko po ilgosios pertraukos, kai trečiajame ketvirtyje jie pagaliau pirmą kartą persvėrė rezultatą – 70:67.

„Pacers“ minimaliai pirmavo ir ketvirtojo kėlinio starte (94:93), bet tuomet „Mavericks“ surengė lemiamą spurtą.

D.Saboniui sėdint ant suolo, „Mavs“ pelnė 8 taškus be atsako ir atitrūko (101:94), o net ir lietuviui sugrįžus į aikštę vaizdas aikštėje nepasikeitė, o svečiai susigrąžino dviženklę persvarą – 115:103. Nors „Pacers“ stengėsi atkurti intrigą, to padaryti nepavyko ir „ristūnai“ pralaimėjo antrą sykį iš eilės.

Dalaso klubą į pergalę vedė europietiškas duetas. Kristapas Porzingis su 27 taškais (11/12 dvit., 1/3 trit., 2/2 baud.) ir 13 atkovotų kamuolių buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas, o Luka Dončičius pasiekė jau 30-ąjį karjeros trigubą dublį – 13 taškų (5/12 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), 12 atkovotų kamuolių ir 12 rezultatyvių perdavimų.

„Pacers“ šiose rungtynėse vertėsi be rankos traumą patyrusio ir jau antras rungtynes iš eilės praleidusio centro Myleso Turnerio, bet po ilgos pertraukos sulaukė Jeremy Lambo.

2020 m. vasarį kryžminio kelio raiščio traumą patyręs puolėjas į aikštę pakilo nuo suolo ir per 19 minučių įmetė 10 taškų (3/6 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud.).

Ketvirtoje Rytų konferencijos vietoje likę „Pacers“ kitas rungtynes žais naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai namuose priims „Orlando Magic“.

„Pacers“: Malcolmas Brogdonas 26 (3/9 trit.), Domantas Sabonis 25 (10 atk. kam., 3/4 trit.), Dougas McDermottas 16 (8 atk. kam.), Aaronas Holiday 13, Jeremy Lambas 10.

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 27 (11/12 dvit., 13 atk. kam.), Trey Burke'as 22 (4/8 trit.), Timas Hardaway (3/6 trit.) ir Jalenas Brunsonas (8/11 dvit.) po 19, Luka Dončičius 13 (12 atk. kam., 12 rez. perd.), Willie Cauley-Steinas 10.