Dėl pandemijos į sunkią padėtį patekęs A.Karnišovo klubas išvydo M.Jordano vertą šou

„Chicago Bulls“ negali remtis keturiais žaidėjais, bet Zachas LaVine'as imasi vis daugiau lyderio atsakomybių klube, kuriam nuo praėjusių metų vadovauja Artūras Karnišovas.
Zachas LaVine'as
Zachas LaVine'as / „Scanpix“ nuotr.

Įspūdingas Z.LaVine'o pasirodymas padėjo „Bulls“ krepšininkams sekmadienį 118:108 įveikti „Dallas Mavericks“.

25 metų 198 cm ūgio žaidėjas jau per pirmą kėlinį įmetė 21 tašką. Jis pelnė 29 taškus vien per pirmuosius du kėlinius – daugiausia per karjerą. Taigi, vos nepagerino klubo rekordo.

Iki tol daugiausiai – 30 taškų – per pirmąją rungtynių dalį buvo pelnęs legendinis Michaelas Jordanas 1997 metų vasarį.

29 taškai per du pirmuosius kėlinius trumpai pabuvo ir šio sezono NBA rekordas, kol „Golden State Warriors“ lyderis Stephenas Curry įskraidino 31 tašką tą pačią dieną, pusiaukelėje į savo 62 taškų fiestą.

Z.LaVine'as iš viso pelnė 39 taškus. Atakuojančio gynėjo, o dabar kartais ir įžaidėjo pozicijoje rungtyniaujantis 198 cm ūgio žaidėjas šį sezoną renka po 24,6 taško, atkovoja po 4,7 kamuolio, atlieka po 3,7 rezultatyvaus perdavimo.

„Scanpix“ nuotr./Zachas LaVine'as

„Bulls“ laimėjo trečią kartą per 7 mačus ir išlieka dešimtoje vietoje Rytų konferencijoje. Visai neblogai, žinant, kokia sudėtinga klubo padėtis dėl žaidėjų trūkumo.

Treneris Billy Donovanas negali remtis net keturiais svarbiais žaidėjais.

COVID-19 susirgęs Chandleris Hutchisonas liko Vašingtone pagal NBA saugumo protokolus.

COVID-19 serga ir čekas Tomašas Satoransky, o dėl saugumo taisyklių „Bulls“ negali rungtyniauti ir dar du žaidėjai: suomis Lauri Markkanenas, ir JAV italas Ryanas Arcidiacono. Šie trys krepšininkai izoliuojasi Čikagoje.

T.Satoransky jau anksčiau praleido 9 dienas karantine, kai patyrė artimą kontaktą su buvusiu „Bulls“ puolėju Noah Vonlehu rengiantis sezonui.

Gynėjas Garretas Temple'as užsikrėtė koronavirusu lapkritį, o keturi „Bulls“ trenerio štabo nariai praleido rungtynes gruodžio 26 dieną, bet grįžo kitam mačui.

Treneris B.Donovanas jaučia, kad teigiamų testų rezultatai ateina ne todėl, kad žaidėjai yra neatsakingi.

Vašingtone jie kartu maitinosi patvirtintame lygos restorane. Taip pat buvo lauke.

Kita vertus, Ilinojų COVID-19 paveikė labai stipriai – valstijoje, kurioje yra Čikaga, jau užfiksuota daugiau nei 16,7 tūkst. mirčių.

„Manau, kad mūsų vaikinai buvo labai atsargūs. Jei kažkur krepšininkai buvo išėję per išvykos keliones, tai buvo lygos patvirtinti restoranai, – kalbėjo treneris B.Donovanas. – Nors visi mūsų vaikinai saugosi, tačiau jie gali susirgti ir šeimose. Be to, galima užsikrėsti ir kitose aplinkose.

Kai kurie jų turi vaikų. Dalis vaikų lanko mokyklas. Kitos mokyklos uždarytos. Daug skirtingų situacijų, bet nemanau, kad vaikinai yra neatsakingi.”