2021 12 09

Didvyris J.Valančiūnas galynėjosi su N.Jokičiumi, išplėšė pratęsimą, bet krito

Rezultatyviausiai savo komandoje žaidęs Jonas Valančiūnas buvo tapęs ir didvyriu – ketvirto kėlinio pabaigoje dramatiškai išplėšė pratęsimą, bet jo atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (7-20) galiausiai namuose vis tiek krito prieš NBA lygos MVP tempiamą „Denver Nuggets“ (12-12) klubą – 114:120 (35:35, 24:29, 20:16, 28:25, 9:15).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Pagrindiniam rungtynių laikui artėjant prie pabaigos arčiau pergalės buvo „Pelikanai“, pirmavę penkiais taškais (103:98), bet „Nuggets“ spurtavo ir persvėrė rezultatą (103:105).

Kitoje pusėje Devonte Grahamas nepataikė iš po krepšio, laimei, pirmasis prie kamuolio suskubo J.Valančiūnas. Lietuvis jį pamušė į krepšį ir likus žaisti vos 5 sek. rezultatą išlygino (105:105), dramatiškai išplėšdamas pratęsimą.

Vis dėlto per papildomas penkias minutes nei J.Valančiūnas, nei visa „Pelicans“ ekipa nesulaikė N.Jokičiaus – serbas vien per pratęsimą pelnė 11 taškų, o išvykoje žaidusi „Nuggets“ galiausiai džiaugėsi pergale.

Rezultatyviausias šio sezono rungtynes sužaidęs NBA lygos MVP N.Jokičius mačą baigė su trigubu dubliu – 39 taškai (17/20 dvit., 0/3 trit., 5/9 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

J.Valančiūnas atsakė 27 taškais (11/19 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyviais perdavimais ir 3 blokais.

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 27 (11 atk. kam., 3 blok.), Herbertas Jonesas 19 (7 atk. kam.), Brandonas Ingramas 16 (8 atk. kam), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 15, Joshas Hartas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Devonte Grahamas – po 12.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 39 (11 atk. kam., 11 rez. perd.), Willas Bartonas 20 (6 rez. perd.), Monte Morrisas 11, Aaronas Gordonas ir JaMychalas Greenas – po 10, Nah‘Shonas Hylandas ir Facundo Campazzo – po 9.