2016 03 20

Domantas Sabonis sutraiškė austrą ir atvedė Gonzagą į aštuntfinalį

Domantas Sabonis kovėsi iki galo ir šventė saldžią pergalę. „Gonzaga Bulldogs“ 82:59 (44:29, 38:30) nugalėjo aukščiau reitinguotą „Utah Utes“ ekipą ir žengė į „Kovo beprotybės“ aštuntfinalį.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis
„Kovo beprotybė“ | „Gonzaga Bulldogs“(28-7) – „Utah Utes“(27-9) 82:59 (44:29, 38:30) | Sabonis 19+10

Prieš komandų akistatą daugiausia buvo kalbama apie D.Sabonio ir austro Jakobo Poeltlo dvikovą. Ją laimėjo Lietuvos talentas.

Artėjančioje NBA naujokų biržoje austrui prognozuojamas 6-asis šaukimas, tačiau lemiamoje dvikovoje ryškiau žibėjo lietuvis.

D.Sabonis per 36 minutes pelnė 19 taškų (8/12 dvitašk., 1/1 tritašk., 2/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, atliko bloką, padarė tris klaidas ir tris kartus prasižengė.

Tai buvo jau 22-as lietuvio dvigubas dublis šiame sezone.

Tiesioginėje dvikovoje su austru lietuvis sutaršė varžovą. Šis per 24 minutes pelnė vos 5 taškus ir atkovojo 4 kamuolius bei anksti prisirinkęs pražangų sėdo ant suolo.

Už lietuvį rezultatyviau žaidė tik Ericas McClellanas, pelnęs 22 taškus. Visa Gonzagos ekipa įrodė, kad reitingai nesvarbūs – Jutos ekipa buvo reitinguota trečia, „Bulldogs“ – vienuolikta.

23 taškų persvara laimėjęs Gonzagos klubas tapo vos trečia 11-ą ar žemesnį reitingą turinčia komanda, laimėjusia tokiu skirtumu nuo 1985 metų.

„Kovo beprotybės“ aštuntfinalyje lietuvio komandos laukia „Syracuse“ arba „Middle Tennessee“ ekipa.

Tai jau antras kartas iš eilės, kai buldogai žais tarp 16 geriausių komandų.​

Pirmajame etape Denveryje lietuvio komanda 68:52 (35:25, 33:27) užtikrintai patiesė „Seton Hall Pirates“ ekipą.

„Bulldogs”: E. McClellanas 22, D.Sabonis 19, K.Wiltjeras 17, J.Perkinsas 10.

„Utes“: K.Kuzma 15, L.Bonamas 12.