2015 12 27

Donatas Motiejūnas Naujajame Orleane vėl tapo keisto trenerio sprendimo auka

Donatas Motiejūnas, atrodo, jau buvo įsibėgėjęs po sunkios nugaros traumos, tačiau jau trečiosiose rungtynėse iš eilės lietuvis beveik nekyla nuo atsarginių suolo. Tuo tarpu „Houston Rockets“ ekipa išvykoje 108:110 (41:33, 21:30, 29:21, 17:26) nusileido „New Orleans Pelicans“ krepšininkams.
Anthony Davisas ir Donatas Motiejūnas
Anthony Davisas ir Donatas Motiejūnas / „Scanpix“/AP nuotr.
NBA | „New Orleans Pelicans“ – „Houston Rockets“ 110:108 | Motiejūnas 4

25-erių lietuvis aikštėje praleido vos 7 minutes, pasižymėjo 4 taškais (2/2 dvit., 0/1 trit.) ir kartą suklydo. Jam būnant aikštėje „Rockets“ įmetė dviem taškais daugiau nei varžovai.

D.Motiejūnas žaidė tik antrajame kėlinyje. Daugiau treneriui J.B.Bickerstaffui puolėjo paslaugų neprireikė.

Trejas pastarąsias rungtynes D.Motiejūnas rungtyniauja vos po 7 minutes ir pelno 3,3 taško.

Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje starto penkete pastaruoju metu įsitvirtinęs šveicaras Clintas Capela per 29 minutes pasižymėjo 2 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais. Kito puolėjo Terrence'o Joneso pasirodymas buvo sėkmingesnis – 13 taškų, 5 atkovoti kamuoliai per 22 minutes.

Treneris nepaaiškina, kodėl lietuvio minučių skaičius sumažėjo taip radikaliai.

Iššvaistė persvarą

„Rockets“ buvo labai arti 5-osios pergalės per 6 pastarąsias rungtynes. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Hjustono krepšininkai pirmavo 103:94. Tačiau paskutinę 8 minučių atkarpą 16:5 laimėję „Pelicans“ išplėšė pergalę.

Jamesas Hardenas tritaškiu likus žaisti 2 min. 27 sek. dar buvo išlyginęs rezultatą (108:108), bet nuo tos akimirkos „Rockets“ taškų daugiau nebepelnė.

Iškart po J.Hardeno metimo, kitoje atakoje, „Pelicans“ lyderis Anthony Davisas sugavęs Tyreke'o Evanso perdavimą ore sugrūdo jį į krepšį ir išvedė šeimininkus į priekį 110:108. Per dvi paskutiniąsias minutes nė viena komanda nebepelnė taškų.

Paskutinėmis sekundėmis „Rockets“ dar galėjo išsigelbėti. Tačiau pro šalį skriejo visi metimai, o likus žaisti mažiau nei 2 sek. „Pelicans“ perėmė iš užribio sviestą Trevoro Arizos perdavimą.

„Rockets“ pataikė net 15 iš 33 tritaškių, bet iš paskutiniųjų 18-os tikslą pasiekė vos keturi.

„Rockets“ (15-15): Jamesas Hardenas 25, Trevoras Ariza ir Patrickas Beverley po 16, Terrence'as Jonesas 13.

„Pelicans“ (10-20): Ericas Gordonas 26, Anthony Davisas 24 (13 atk. kam.), Ryanas Andersonas 16, Tyreke'as Evansas 11 (13 rez. perd.), Omeras Ašikas 10.

Nusivylimų sezonas

„Rockets“ ir „Pelicans“ akistata turėjo ir simbolinę reikšmę.

Apžvalgininkų teigimu, šie du klubai šį sezoną yra vieni didžiausių NBA nusivylimų. Praėjusį sezoną „Rockets“ kovėsi Vakarų konferencijos finale, o „Pelicans“ pateko į atkrintamąsias ir, rodės, pakils į naujas aukštumas.

Tačiau, pavyzdžiui, „Rockets“ tik dabar pirmą kartą dviem pergalėmis atsispyrė nuo 50 proc. laimėtų rungtynių balanso (16-14).

Tuo tarpu „Pelicans“ Vakaruose lenkia tik „Los Angeles Lakers“ klubą.

• „Portland Trail Blazers” (12-20) – „Cleveland Cavaliers” (19-9) 105:76​

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius