2020 08 09

Dvigubos gynybos iš buvusios ekipos sulaukęs J.Valančiūnas buvo paliktas be taškų

Jonas Valančiūnas pirmą kartą nuo 2019 metų vasarį įvykusių mainų stojo prieš savo buvusią komandą „Toronto Raptors“, tačiau sekmadienio vakaro rungtynes jis norės kuo greičiau pamiršti. Lietuvis strigo varžovų gynybos gniaužtuose ir sužaidė nerezultatyviausią sezono mačą, o „Memphis Grizzlies“ pralaimėjo 99:108 (25:20, 29:40, 17:28, 28:20).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Tai buvo vos septintasis kartas J.Valančiūno NBA karjeroje, kuomet centras rungtynes baigė savo sąskaitoje neturėdamas nė vieno taško.

Paskutinį sykį su nuliu JV mačą dukart baigė 2017-2018 metų sezone, o dar keturiskart – debiutiniame 2012-2013 m. sezone.

Šiemet Lietuvos rinktinės aukštaūgis mažiausiai buvo pelnęs 4 taškus.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Nors Kanados ekipa savo gretose turi tvirtą gynybos ramstį Marcą Gasolį, jau nuo pat pirmųjų rungtynių minučių tik J.Valančiūnui priėmus kamuolį arčiau krepšio jį pasitikdavo dviguba gynyba.

Uteniškiui nelikdavo nieko kito, kaip tik nusimesti kamuolį savo komandos draugams.

„Raptors“ nuolatos spaudėsi baudos aikštelėje ir puikiai atsitverdavo savo oponentus, tad Jonui nepavyko susirinkti taškų nei iš atkovotų kamuolių puolime, nei iš žaidimo „du prieš du“ su Ja Morantu.

Visgi vidurio puolėjas iš Lietuvos kartu su kitais „grizliais“ pirmajame kėlinyje sėkmingai darbavosi gynyboje ir praleidę tik 20 taškų bei pataikę 7 tolimus metimus buvo priekyje.

NBA čempionai užsidegė antrajame ketvirtyje, kuriame pelnė dvigubai daugiau taškų nei pirmajame ir susikrovė apčiuopiamą pranašumą.

Po pertraukos dar kartą spurtavę „Raptors“ įpusėjus kėliniui susikrovė jau 15 taškų persvarą (77:62) ir tapo padėties šeimininkais, o prieš lemiamą ketvirtį po K.Lowry metimo paskutinę sekundę pirmavo rekordiniu skirtumu (88:71).

Ketvirtajame kėlinyje dėka greitų atakų metu skrajojusio Ja Moranto „Grizzlies“ atkuto, o vienu metu ekipas skyrė tik trys taškai (92:95), tačiau rungtynių pabaigoje šaltakraujiškai du tritaškius įskraidinęs P.Siakamas įtvirtino pergalę.

J.Valančiūnas šiame mače ant parketo praleido 27 minutes, tačiau per jas prametė po vieną dvitaškį ir tritaškį bei abi baudas ir nesurinko nė taško. Aukštaūgis atkovojo 10 kamuolių, atlikdavo 1 rezultatyvų perdavimą, po kartą perėmė ir blokavo kamuolį, tačiau 4 kartus suklydo.

„Toronto Raptors“: Pascalis Siakamas 26, Normanas Powellas 16, Kyle'as Lowry 15 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam.), Fredas VanVleetas 14 (5 rez. perd., 4 per. kam.), Serge'as Ibaka 12 (12 atk. kam.).

„Memphis Grizzlies“: Dillonas Brooksas 25 (6 atk. kam.), Graysonas Allenas 20, Ja Morantas 17 (10 rez. perd.), Brandonas Clarke'as 16 (9 atk. kam.).

Kitose sekmadienio rungtynėse „Oklahoma City Thunder“ 121:103 susitvarkė su „Washington Wizards“ ir dar labiau padidino spaudimą ketvirtoje vietoje esančioms „raketoms“ iš Hjustono.

Nugalėtojų gretose karjeros rungtynes sužaidė 23 taškus surinkęs naujokas Darius Bazley, 20 įmetė Danilo Gallinari, 18 – Shai Gilgegous-Alexanderis.

„Burtininkams“ 19 taškų pelnė Jerome'as Robinsonas, 14 – Isaacas Bonga.