2018 01 14

Dvikovoje su NBA čempionais – J.Valančiūno ginklas ir skaudus pralaimėjimas

Jonas Valančiūnas naudojo savo firminį ginklą, tačiau nei lietuvio, nei „Toronto Raptors“ pastangos neatnešė pergalės. Į „roplių“ tvirtovę atvykę NBA čempionai „Golden State Warriors“ nugalėjo 127:125 (43:35, 38:19, 27:35, 19:36).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Tiesa, toks skirtumas šiose rungtynėse gali ir nustebinti, mat per didžiąją pertrauką „Warriors“ buvo priekyje net 27 taškais.

Tačiau antroje pusėje, o ypač ketvirtajame kėlinyje, „Raptors“ atsitiesė, nubraukė varžovų persvarą ir mačo atomazga tapo nervų karu.

Vis dėlto, likus žaisti 22 sekundes, Kevinas Durantas pataikė metimą, kuris ir atnešė pergalę 127:125.

Jei „Raptors“ būtų laimėjusi šias rungtynes, tai būtų vos devintas kartas nuo 1954–1955 metų sezono, kai komanda panaikina per didžiąją pertrauką turimą 25 taškų ar didesnį deficitą.

Jonas Valančiūnas trečiajame kėlinyje ant savo klaidinančio judesio „pakabino“ Draymondą Greeną ir sugrūdo kamuolį į krepšį.

Lietuviui šis mačas buvo vidutiniškas: jis per 26 minutes pelnė 12 taškų (3/8 dvit.,6/6 baud. met.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir 3 kartus suklydo.

Stephenas Curry pelnė 24 taškus, K.Durantas pridėjo 25, o Klay Thompsonas buvo rezultatyviausias su 26 taškais.

„Raptors“ gretose išsiskyrė 42 taškus surinkęs DeMaras DeRozanas.

Raptors“: D.DeRozanas 42, O.Anunoby 17, S.Ibaka 14, F.VanVleetas 13, J.Valančiūnas 12 (9 atk. kam.).

„Warriors“: K.Thompsonas 26, K.Durantas 25 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), S.Curry 24 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), D.Greenas 14 (8 rez. perd.).