2021 05 14

Galingai sugrįžęs J.Valančiūnas pratęsė su „Grizzlies“ pergalių seriją

Dėl nugaros skausmų vieną mačą praleidęs Jonas Valančiūnas sugrįžo į rikiuotę ir buvo vienas pagrindinių pastaruoju metu solidžiai rungtyniaujančios „Memphis Grizzlies“ (37-33) pergalės kalvių. Tenesio komanda savo aikštėje pranoko 116:110 (36:32, 23:28, 30:23, 27:27) „Sacramento Kings“ (31-39).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Uteniškis žaidė 33 minutes, per kurias pelnė 24 taškus (8/10 dvitaškių, 8/8 baudų), atkovojo 13 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą ir padarė 2 klaidas.

Būtent lietuvis inicijavo lemiamą „Grizzlies“ spurtą, po kurio šeimininkams pavyko perlaužti rungtynes.

Ketvirtam kėliniui persivertus į antrą pusę „Kings“ dar pirmavo šešias taškais (108:102), tačiau tuomet J.Valančiūnas sumetė baudas, sėkmingai asistavo komandos draugui ir po to dar kartą įmetė su varžovo pražanga.

Tai buvo kibirkštis spurtui 14:2 ir taip solidžiai finišavęs Memfis pergalės neatidavė.

Pastaruoju metu Tayloro Jenkinso vyrai yra viena karščiausių NBA komandų ir laimėjo ketvirtą akistatą iš eilės. Tokiomis serijomis šiuo metu lygoje gali pasigirti tik , „Golden State Warriors“ ir „Miami Heat“.

Vakarų konferencijoje „Grizzlies“ užima aštuntą vietą, Sakramento ekipa yra dvylikta.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 30, Jonas Valančiūnas 24 (13 atk. kam.), Kyle'as Andersonas 14 (9 rez. perd.), Ja Morantas, Jarenas Jacksonas, Brandonas Clarke'as – po 12.

„Kings“: Justinas Jamesas 31, Chimezie Metu 17, Buddy Hieldas, Terence'as Davisas – po 16, Delonas Wrightas 15.