2021 01 14

Galvos skausmą NBA žvaigždei kėlęs J.Valančiūnas sužaidė geriausią sezono mačą

„Memphis Grizzlies“ (5-6) dėl traumų vis dar turi verstis be kelių labai svarbių žaidėjų, bet šį kartą jų nebuvimą įspūdingu žaidimu kompensavo Jonas Valančiūnas. Geriausias sezono rungtynes sužaidęs uteniškis nukalė „grizlių“ pergalę svečiuose 118:107 (27:29, 29:29, 24:32, 38:17) prieš „Minnesota Timberwolves“ (3-8).
Jonas Valančiūnas prieš Karlą-Anthony-Townsą
Jonas Valančiūnas prieš Karlą-Anthony-Townsą / „Scanpix“ nuotr.

28-erių centras iš Lietuvos per 30 minučių sumetė 24 taškus (11/18 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), sugriebė 16 kamuolių, atliko vieną rezultatyvų perdavimų, blokavo du varžovų metimus, sykį suklydo ir penkis kartus prasižengė.

J.Valančiūnas vien puolime atkovojo net aštuonis kamuolius ir buvo netoli karjeros rekordo – praeityje JV po varžovų krepšiu yra sugriebęs ir 11 kamuolių.

Lietuvis Mineapolyje pagerino tiek sezono taškų, tiek atkovotų kamuolių rekordus ir niekuo nenusileido „vilkų“ žvaigždei Karlui-Anthony Townsui.

Vienu geriausių NBA vidurio puolėjų vadinamas Dominikos Respublikos krepšininkas per 34,5 minutės pelnė 25 taškus (7/13 dvit., 1/4 trit., 8/8 baud.), nusiėmė 14 kamuolių ir 3 kartus rezultatyviai asistavo komandos draugams.

„Grizzlies“ pergalę pasiekė ne tik dėka nuostabaus J.Valančiūno, bet ir dėl fantastiškai sužaisto ketvirtojo kėlinio.

Jo pradžioje „Timberwolves“ dar pirmavo užtikrinta persvara 92:80, bet „grizliai“ smūgiavo varžovams pelnydami 14 taškų be atsako ir persvėrė santykį – 94:92.

Šeimininkai dar buvo trumpam išsiveržę į priekį, tačiau juos nubloškė dar vienas „Grizzlies“ spurtas – šįkart atkarpa 12:3, sukrovusi Memfio ekipai 9 taškų pranašumą (108:99).

„Vilkai“ atsitiesti nesugebėjo, o jų pralaimėjimą įtvirtino 24-ąjį tašką priešpaskutinę minutę pelnęs ir skirtumą iki dviženklio (114:103) padidinęs J.Valančiūnas.

„Grizliai“ šiose rungtynėse vėl neturėjo Ja Moranto, Jareno Jacksono ir Justise'o Winslow. Rungtyniauti negalėjo ir J.Valančiūno dubleris, vidurio puolėjas Gorgui Diengas.

Jau naktį iš penktadienio į šeštadienį „Timberwolves“ ir „Grizzlies“ Mineapolyje susigrums dar sykį.

„Timberwolves“: Malikas Beasley 28 (11/23 metimai), Karlas-Anthony Townsas (14 atk. kam.) ir D'Angelo Russellas (2/8 trit., 8 rez. perd.) po 25.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 24 (11/18 dvit., 16 atk. kam.), Graysonas Allenas 20, Brandonas Clarke'as 19 (9/14 dvit., 9 atk. kam.), De'Anthony Meltonas 15 (6/7 dvit.), Xavieras Tillmanas 12.