2021 05 02

J.Valančiūnas finišavo su dvigubu dubliu, bet „grizlius“ nužudė tritaškis paskutinę sekundę

„Memphis Grizzlies“ (32-31) ekipai su Jonu Valančiūnu nepavyko antrą vakarą iš eilės nugalėti tos pačios ekipos. „Grizliai“ svečiuose skaudžiai 111:112 (36:29, 24:17, 25:30, 26:36) nusileido „Orlando Magic“ (20-44).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Šios komandos žaidė ir naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku, o tas rungtynes Memfyje „Grizzlies“ laimėjo 92:75.

Nieko blogo nežadėjo iš šių rungtynių pradžia – „grizliai“ jau antrojo kėlinio pradžioje susikrovė dviženklę persvarą, o kelis sykius iki ilgosios pertraukos pirmavo ir 17 taškų skirtumu.

Trečiajame ketvirtyje svečių iš Memfio persvara buvo pasiekusi net ir 20 taškų (77:57), bet panašu, kad tai kiek užliūliavo „Grizzlies“ krepšininkus.

Dar trečiąjį ketvirtį sėkmingiau užbaigęs „Magic“ klubas prieš ketvirtąjį kėlinį atsiliko jau tik 76:85, o lemiamo ketvirčio pabaigoje ėmė kvėpuoti „grizliams“ į nugaras.

Dar prasidedant priešpaskutinei minutei J.Valančiūno komanda pirmavo 109:103, bet tritaškį pataikė RJ Hamptonas, kitoje atakoje tolimą metimą švystelėjo ir Moritzas Wagneris ir likus lygiai minutei rezultatas jau buvo lygus – 109:109.

„Grizzlies“ sugebėjo išsiveržti į priekį, kai likus 7 sekundėms dvitaškį pataikė Dillonas Brooksas, bet paskutinis žodis šiose rungtynėse priklausė „Magic“.

Rezultatyviausiu rungtynių žaidėju su 26 taškais tapęs NBA naujokas Cole'as Anthony įmetė tritaškį likus 0,1 sek. ir išplėšė vieniems lygos autsaiderių vieną įspūdingiausių pergalių šiame sezone.

Tai jau antras C.Anthony pergalingas šūvis per trumpą jo karjerą. 15 taškų ketvirtajame kėlinyje pelnęs gynėjas

„Jau anksčiau tai sakiau, kad lemiamu metu noriu kamuolio savo rankose, jog galėčiau išplėšti komandai pergalę, – sakė rungtynių didvyris. – Nesvarbu, ar reiktų atlikti perdavimą kitam komandos draugui, ar įmesti pačiam svarbų metimą, tiesiog noriu, kad komanda laimėtų.“

J.Valančiūnas pralaimėtose rungtynėse surinko 43-ąjį šio sezono dvigubą dublį.

Lietuvis per 30 minučių pelnė 11 taškų (5/10 dvit., 1/4 baud.), sugriebė 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus, perėmė 1 kamuolį bei po tris sykius prasižengė ir suklydo.

Jam esant aikštėje „Grizzlies“ pelnė 7 taškais daugiau nei jų varžovai.

Apmaudžiai pralaimėję „grizliai“ nepasinaudojo proga atitrūkti nuo artimiausių persekiotojų „Golden State Warriors“ (32-32) ir „San Antonio Spurs“ (31-31) klubų ir priartėti prie septintoje vietoje esančių „Portland Trail Blazers“ (35-28). Memfio ekipa Vakarų konferencijoje išlieka aštunta, o iki reguliariojo sezono finišo ji dar sužais devynis mačus.

„Magic“ Rytų konferencijoje rikiuojasi priešpaskutine keturiolikta ir jau prarado viltis iškopti į atkrintamąsias varžybas.

„Magic“: Cole'as Anthony 26 (4/6 trit., 10/11 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Moritzas Wagneris 24 (4/6 trit.), Dwayne'as Baconas 23 (9/11 dvit.), RJ Hamptonas 18 (7 atk. kam.).

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 23 (9/20 metimai), Ja Morantas 22 (7 rez. perd.), Kyle'as Andersonas 21, Jonas Valančiūnas 11 (16 atk. kam.).