2019 12 14

J.Valančiūnas iš arti stebėjo neeilinį komandos draugo siautulį prieš NBA lyderius

Jonas Valančiūnas antrose rungtynėse iš eilės nesurinko dviženklio taškų skaičiaus, o jo atstovaujama „Memphis Grizzlies“ (8-17) ekipa patyrė antrą nesėkmę iš eilės. Šįsyk „grizliai“ namuose 114:127 (29:35, 33:29, 33:26, 19:37) nusileido Rytų konferencijos ir visos NBA lyderiams „Milwaukee Bucks“ (23-3).
Jonas Valančiūnas prieš „Bucks“
Jonas Valančiūnas prieš „Bucks“ / „Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas per 19 minučių pelnė 8 taškus (2/9 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart prasižengė ir sykį suklydo.

Nuo gruodžio 5-osios, kai JV į „Chicago Bulls“ krepšį sumetė 32 taškus ir sužaidė geriausią sezono susitikimą, uteniškis krito į nedidelę duobelę ir per keturis susitikimus vidutiniškai renka po 9,3 taško bei atkovoja po 7,8 kamuolio.

Lietuvio sezono vidurkiai net ir po šios rungtynių serijos siekia siekia 13,9 taško ir 9,8 atkovoto kamuolio.

J.Valančiūną šiose rungtynėse užgožė įspūdinga komandos draugo Jareno Jacksono ir „Bucks“ vedlio Giannio Antetokounmpo dvikova.

20-metis J.Jacksonas, NBA žaidžiantis antrą sezoną, per 29 minutes pelnė net 43 taškus, taip sužaisdamas rezultatyviausias karjeros rungtynes. Sunkusis krašto puolėjas pataikė net 9 tritaškius iš 15, o taip pat realizavo 5 dvitaškius iš 7 bei 6 baudų metimus iš 9.

Nedaug kuo jam nusileido ir lygos MVP titulą ginantis Giannis, per beveik 27 minutes pelnęs 37 taškus (9/16 dvit., 3/7 trit., 10/13 baud.) ir atkovojęs 11 kamuolių.

„Grizzlies“ po trijų kėlinių dar pirmavo 95:90, bet „Bucks“ netruko susigrąžinti iniciatyvos bei išsiveržti į priekį (99:98). Galiausiai, Milvokio ekipa surengė ir lemiamą spurtą 22:4, po kurio susikrovė dviženklę persvarą ir pergalės iš rankų jau nepaleido.

„Bucks“ tai buvo jau 17-oji pergalė iš eilės, o su 23 laimėjimų kraičiu ši komanda yra geriausia visoje lygoje.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 43 (9/15 trit.), Dillonas Brooksas 19 (4/7 trit.), Jae Crowderis 15 (11 atk. kam.), Tyusas Jonesas 10.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 37 (11 atk. kam.), Khrisas Middletonas 26, Ericas Bledsoe 12, D.J.Wilsonas 11, Brookas Lopezas 10 (10 atk. kam.).