2021 01 12

J.Valančiūnas prisiprašė techninės pražangos iš lietuvio arbitro, bet džiaugėsi pergale

Į aikštę po „netikro pavojaus“ dėl koronaviruso grįžęs Jonas Valančiūnas rinkosi pražangas, tarp jų ir techninę nuobaudą, tačiau parketą paliko kaip nugalėtojas. Lietuvio atstovaujami „Memphis Grizzlies“ (4-6) svečiuose 101:91 (24:27, 23:19, 30:25, 24:20) nugalėjo „Cleveland Cavaliers“ (5-6).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Aukštaūgis iš Lietuvos žaidė beveik 30 minučių, per kurias surinko 12 taškų (6/9 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą, tris sykius suklydo ir penkiskart prasižengė.

Tai buvo pirmos rungtynės šį sezoną, kai visas jas žaidęs J.Valančiūnas nesurinko dvigubo dublio. Sezoną aštuoniais dviženkliais taškų ir atkovotų kamuolių pasirodymais pradėjęs lietuvis dvigubo dublio nesurinko ir praėjusiame mače prieš „Brooklyn Nets“, tačiau tuomet uteniškis buvo priverstas traukti į rūbinę po antrojo kėlinio dėl pranešimo apie galimą jo kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu. Kaip vėliau paaiškėjo, tas pranešimas buvo klaidingas.

Po priverstinės pauzės į aikštę grįžęs J.Valančiūnas pralaimėjo asmeninę dvikovą „Cavs“ dvigubų dublių mašinai Andre Drummondui, surinkusiam 19 taškų ir atkovojusiam 14 kamuolių, tačiau pergale džiaugėsi ne amerikietis, o lietuvis.

Likus žaisti dvi minutes, A.Drummondas pataikė dvitaškį su kontaktu, o rungtynėse teisėjavęs arbitras iš Lietuvos Gediminas Petraitis užfiksavo dar ir J.Valančiūno pražangą. Nors „Cavs“ centras baudos nepataikė, skirtumas tarp komandų sumenko iki 2 taškų – 90:92.

Vis tik kitoje aikštės pusėje J.Valančiūnas atsakė savo 2 taškais, o po kelių iš eilės A.Drummondo klaidų „grizliai“ surengė lemiamą spurtą ir po Dillono Brookso tritaškio likus žaisti 36 sekundes susikrovė pergalingą pranašumą (99:90).

Penkias pražangas iš viso užsidirbęs J.Valančiūnas šiose rungtynėse gavo ir techninę nuobaudą, kai antrajame kėlinyje pažėrė priekaištų tautiečiui G.Petraičiui ir sulaukė jo bausmės.

Pirmą kartą šį sezoną dusyk iš eilės laimėję „grizliai“ ropščiasi iš Vakarų konferencijos dugno. Dabar 15 komandų rikiuotėje jie užima 13-ąją vietą.

„Cavaliers“: Andre Drummondas 19 (8/16 dvit., 3/9 baud., 14 atk. kam.) Cedi Osmanas ir Damyeanas Dotsonas (6 rez. perd.) po 14, Larry Nance'as 13, Isaacas Okoro 12.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 21 (2/8 trit., 7 atk. kam.), Brandonas Clarke'as 15, Tyusas Jonesas 13 (7 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 12 (7 atk. kam.).