2017 03 05 /07:53

J.Valančiūnas sugrįžo: agresyvus žaidimas, flirtas su nesportine pražanga ir galingas dėjimas

Pastaruoju metu savo paties šešėlyje buvęs Jonas Valančiūnas vėl išlindo į dienos šviesą. Uteniškis sužaidė solidžias rungtynes Milvokyje, bet Toronto „Raptors“ (37-26) buvo priversta iškelti baltą vėliavą 94:101 (19:12, 23:41, 25:27, 27:21) prieš „Milwaukee Bucks“ (28-33).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Prieš šį mačą „dinozaurai“ „elnius“ buvo sudoroję septynis kartus iš eilės, tačiau šį kartą viskas buvo kitaip.

J.Valančiūnas pasireikšti gavo 21 minutę, per kurią pelnė 13 taškų (5/5 dvitaškių, 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet dukart suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Rungtynių pradžioje Dwane'as Casey tradiciškai pasitikėjo savo „centru“, o uteniškis pelnė devynis taškus.

Nuo antrojo kėlinio J.Valančiūno minutės ėmė trauktis, bet ir jame lietuvis spėjo pasižymėti.

Viename epizode „Raptors“ vidurio puolėjas atliko galingą dėjimą, o kitame vožtelėjo savo varžovui per veidą ir gali džiaugtis, kad dvikovos arbitrai susitvardė neskyrę nesportinės pražangos.

Lemiamas lūžis šiose rungtynėse įvyko būtent antrajame kėlinyje, kurį vangiai ir netaikliais metimais dvikovą pradėję šeimininkai laimėjo triuškinančia persvara 41:23.

Po šio spurto „Raptors“ taip ir neatsitiesė, o bet kokius jų bandymus priartėti niekais paversdavo lyderio savybes demonstravęs Giannis Antetkounmpo.

Šiuo pralaimėjimu „Raptors“ bėdos nesibaigė. Trečiajame kėlinyje komandos puolėjas DeMarre‘as Carrollas patyrė kelio traumą.

Beje, jis buvo vienintelis Toronto ekipos krepšininkas, kuris aikštėje praleido mažiau laiko nei J.Valančiūnas. Trečiojo ketvirčio viduryje lietuvis buvo pasodintas ant suolo ir daugiau nerungtyniavo.

Tačiau net ir tų minučių, kurias gavo, J.Valančiūnui užteko, kad jis būtų vienas naudingiausių savo ekipoje (15). Naudingiau už jį žaidė tik atitinkamai 18 ir 17 naudingumo balų surinkę Serge’as Ibaka ir Cory Josephas.

Šiame mače J.Valančiūnas geriausiai ekipoje kovojo dėl kamuolių bei pataikė visus penkis dvitaškius.

„Bucks“: Khrisas Middletonas 24, Giannis Antetokunmpo 21 (10 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 17, Spenceris Hawesas 16, Tony Snellas 8.

„Raptors“: Serge Ibaka 19, Cory Josephas 14 (8 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13, Normanas Powellas 12, DeMaras DeRozanas 11.