2021 03 13

J.Valančiūnui nepavyko pristabdyti N.Jokičiaus, o „Grizzlies“ apmaudžiai pralaimėjo

Daugiausiai minučių šiame sezone per pagrindinį rungtynių laiką ant parketo praleidęs Jonas Valančiūnas visomis išgalėmis siekė pristabdyti MVP sezoną žaidžiantį Nikolą Jokičių, tačiau serbas sužaidė žvėriškai bei „Denver Nuggets“ (22-15) klubą atvedė į dramatišką pergalę prieš „Memphis Grizzlies“ (17-17) – 103:102 (26:31, 27:24, 28:22, 22:25).
Jonas Valančiūnas prieš Nikolą Jokičių
Jonas Valančiūnas prieš Nikolą Jokičių / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„FedEx Forum“ šeimininkai rungtynes pradėjo solidžiau, o pirmajame kėlinyje dviejų meškinų mikrodvikovoje Nikola Jokičiui nė kiek nenusileido ir Jonas Valančiūnas – abu aukštaūgiai surinko po 6 taškus.

Antrajame kėlinyje „grizlių“ persvara pasiekė rekordinę 9 taškų žymą (37:28), tačiau puikią formą prieš NBA „Visų žvaigždžių“ pertrauką demonstravę svečiai iš Denverio niekur nesitraukė.

Dar prieš pertrauką „Nuggets“, daugiausiai N.Jokičiaus pastangų dėka, priartėjo per vieną metimą, o trečiajame kėlinyje persvėrė rezultatą ir net susikrovė solidų 12 taškų pranašumą (81:69).

Rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi atkakliame ketvirtajame ketvirtyje. Per paskutines dvi kėlinio minutes taškus svečiams rinko tik N.Jokičius, tačiau šeimininkus žaidime išlaikė Ja Morantas, o likus 30 sekundžių svarbų tritaškį pataikė ir De'Anthony Meltonas, priartinęs savo ekipą iki minimumo (102:103).

„Grizliams“ pavyko apsiginti, tačiau pergalingu tapti galėjęs J.Moranto dvitaškis skriejo pro šalį – įžaidėją sustabdė N.Jokičius.

Tiesa, paskutinė šeimininkų ataka baigėsi kiek kontroversiškai – iš pradžių vienas iš arbitrų serbui sušvilpė pražangą, tačiau netrukus pakeitė savo verdiktą ir nuobaudą skyrė D.Brooksui, taip palaidodamas „Grizzlies“ viltis pakovoti dėl pergalės.

„Džokeris“ iš Serbijos šiame mače buvo arti trigubo dublio – pelnė 28 taškus (13/22 met.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir 2 kamuolius perėmė.

Rungtynes Memfyje kuo greičiau pamiršti norės kitas „Nuggets“ vedlys Jamalas Murray – įžaidėjas per 32 min. sukrapštė tik 3 taškus ir iš žaidimo pataikė vos 1 metimą iš 14.

„Nuggets“ ekipai tai buvo jau penktoji pergalė iš eilės, leidžianti pakilti į penktą Vakarų konferencijos poziciją.

10 taškų per pirmą mačo dalį surinkęs J.Valančiūnas rungtynes baigė su 14 taškų (7/10 dvit.) ir 11 atkovotų kamuolių. Uteniškis taip pat atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kamuolį perėmė bei padarė tik 1 klaidą.

JV ant parketo praleido beveik 37 minutes, o tai – daugiausiai šiame sezone per pagrindinį rungtynių laiką. Tik pratęsimo pareikalavusioje dramoje prieš „Brooklyn Nets“ centras žaidė daugiau (39 min.).

„Grizzlies“ šiuo metu Vakaruose užima dešimtą vietą.

„Memphis Grizzlies“: Brandonas Clarke'as ir Dillonas Brooksas po 20, Ja Morantas 16 (9 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 14, Desmondas Bane'as 10.

„Denver Nuggets“: Nikola Jokičius 28 (15 atk. kam., 7 rez. perd.), Michaelas Porteris Jr. (9 atk. kam.) ir Willas Bartonas po 21, Paulas Millsapas 11 (7 atk. kam.).

Kiti nakties rezultatai:

„New Orleans Pelicans“ – „Cleveland Cavaliers“ 116:82 (B.Ingramas 28 / C.Sextonas 19);

„Washington Wizards“ – „Philadelphia 76ers“ 101:127 (R.Westbrookas 25 / J.Embiidas 23);

„San Antonio Spurs“ – „Orlando Magic“ 104:77 (R.Gay'us 19 / N.Vucevičius 26);

„Chicago Bulls“ – „Miami Heat“ 90:101 (Z.LaVine'as 30 / J.Butleris 28);

„Utah Jazz“ – „Houston Rockets“ 114:99 (D.Mitchellas 28 / K.Porteris Jr. 27);

„Los Angeles Lakers“ – „Indiana Pacers“ 105:100 (K.Kuzma 24 / M.Brogdonas 29).