2021 12 02

J.Valančiūnui tramdomuosius marškinius užvilko „Mavs“ ir L.Dončičius

Pastaruoju metu NBA aikštelėse siautėjęs Jonas Valančiūnas buvo apramintas. Tai pavyko padaryti „Dallas Mavericks“ (11-9) ekipai, kuri svečiuose 139:107 (41:23, 26:23, 35:29, 37:32) nepaliko šansų „New Orleans Pelicans (6-18).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Uteniškis aikštėje praleido 25 minutes ir pelnė 6 taškus (1/4 dvitaškių, 0/4 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir 2 kartus suklydo.

Prieš tai rungtynėse net septynis kartus iš trijų taškų zonos pataikęs lietuvis šį kartą iš toli atakavo prastai – pro šalį skriejo visi keturi metimai.

Tai buvo pats nerezultatyviausias 19,3 taško renkančio JV pasirodymas šį sezoną ir tik antras kartas, kai nepavyko pelnyti dviženklio taškų skaičiaus.

„Mavs“ pranašumas šiame mače nekėlė jokių abejonių. Svečiai iš Teksaso tvirtai perėmė iniciatyvą jau pirmoje rungtynių pusėje ir nesunkiai laimėjo rungtynes.

Dalaso komanda fantastiškai atakavo ir pataikė net 57 metimus iš 83 (68,7 proc.) bei pagerino klubo taiklumo rekordą.

Svečių gretose tradiciškai žibėjo Luka Dončičius. Slovėnijos krepšinio vunderkindas žaidė 27 minutes, pelnė 28 taškus (9/11 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 14 rezultatyvių perdavimų, bet ir 8 kartus suklydo.

Vakarų konferencijoje „Pelicans“ žengia keturioliktoje pozicijoje ir lenkia tik „Houston Rockets“.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 29, Devonte Grahamas 13, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 12 , Kira Lewisas 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (14 rez. perd.), Kristapas Porzingis 20 (10 atk. kam.), Jalenas Brunsonas 17, Timas Hardaway 16, Trey Burke'as 9.