-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2019 09 03 /18:03

JAV stebuklingai išnešė sveiką kudašių akistatoje su turkais

Kinijoje vykstančiame FIBA pasaulio čempionate antradienį Šanchajuje susitiko E grupės favoritai JAV ir Turkijos krepšininkai. Amerikiečių pozicijos kaip reikiant susvyravo, bet Greggo Popovichiaus komanda stebuklingai sugebėjo išsigelbėti per pratęsimą – 93:92 (26:21 21:21, 18:19, 16:20, 12:11). Pergalę savo rankose laikę turkai lemiamomis akimirkomis neįmetė keturių baudų.
Ersanas Ilyasova
Ersanas Ilyasova / FIBA nuotr.

Likus žaisti pusketvirtos minutės švieslentė dar rodė lygų rezultatą (74:74), bet Donovanas Mitchellas pataikė tritaškį iš aikštės krašto, metimą iš po krepšio pridėjo Khrisas Middletonas ir atrodė, kad turkai neatsities.

Visgi „raudonieji“ parodė charakterį. Prasidėjus paskutinei minutei Ersanas Ilyasova prasiveržimu link krepšio rezultatą išlygino (79:79).

Amerikiečiams užpulti nepavyko, o kitoje aikštės pusėje Cedi Osmanas irgi prametė iš vidutinio nuotolio, bet kamuolį į varžovų krepšį įmušė E.Ilyasova.

Paskutinė JAV krepšininkų ataka buvo chaotiška, bet jiems pavyko atkovoti kamuolį po netaiklaus metimo. Tuomet Jaysonas Tatumas paleido tritaškį tiksint paskutinei sekundei ir išprovokavo C.Osmano pražangą.

Pirmą baudą amerikietis įmetė, antrą prametė, o trečioji pasiuntė ekipas į pratęsimą.

Jo metu du tritaškius iš eilės pataikę turkai turėjo penkių taškų pranašumą, bet tuomet Kemba Walkeris pelnė penkis taškus iš eilės, du taškus pridėjo J.Tatumas ir amerikiečiai perėmė iniciatyvą.

Prasidėjus paskutinei minutei, C.Osmanas pataikė su pražanga ir vėl turkus išvedė į priekį (92:91).

Lemiamam išpuoliui JAV turėjo 14 sek., bet Mylesas Turneris apmaudžiai prarado kamuolį. Maža to, Joe Harrisui buvo skirta nesportinė pražanga.

Tačiau pergalę savo rankose laikę turkai lemiamu metu prametė keturias baudas. Iš pradžių netaikliai atakavo Dogusas Balbay'us, o po to ir puikiai žaidęs C.Osmanas.

Gavę šansą išsigelbėti, amerikiečiai juo iš karto pasinaudojo. Khrisas Middletonas prasiveržė link krepšio, uždirbo dvi baudas ir jas sumetė, o paskutinis E.Ilyasovos metimas buvo netaiklus.

Iškovoję antrą pergalę, JAV krepšininkai žengė į kitą etapą. Dėl antrojo F grupės kelialapio paskutiniame ture kovos po pergalę prieš japonus turintys turkai ir čekai.

Turkija: Ersanas Ilyasova 23 (14 atk. kam.), Melihas Mahmutoglu 18, Furkanas Korkmazas 16, Cedi Osmanas 15, Scottie Wilbekinas 12.

JAV: Khrisas Middletonas 15, Kemba Walkeris 14 (7 rez. perd.), Mylesas Turneris, Jaysonas Tatumas ir Joe Harrisas po 11.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?