2019 03 21

Jono Valančiūno karjeros vakaras: rezultatyvumo rekordas ir pergalingas metimas

Jonas Valančiūnas kovo 20-osios vakarą ryškiomis raidėmis įsirašys karjeros knygoje. Lietuvis ne tik pagerino savo rezultatyvumo rekordą, tačiau ir baudos metimu išplėšė „Memphis Grizzlies“ (29-42) pergalę 126:125 (38:25, 25:28, 34:25, 18:37, 11:10) per pratęsimą prieš Jameso Hardeno tempiamą „Houston Rockets“ (45-27) ekipą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Rezultatas buvo lygus 125:125, kai J.Valančiūnas po Clinto Capelos pražangos stojo mesti baudų metimų, o laikrodis rodė 0,1 sekundės. Lietuvis pataikė pirmąjį metimą, antrąjį prametė ir „Rockets“ tiesiog nebeturėjo laiko suregzti ataką.

Po netaiklaus antrojo baudos metimo pergalę išplėšęs J.Valančiūnas iš džiaugsmo kėlė rankas į viršų.

Net NBA programėlė jau buvo atsiuntusi naudotojams pranešimus į mobiliuosius su informacija, kad pirmasis pratęsimas baigėsi lygiosiomis 125:125, bet J.Valančiūnas pakreipė susitikimą sau palankia linkme.

JV aikštėje praleido 36 minutes, per kurias suvertė 33 taškus (10/17 dvit., 0/2 trit., 13/17 baud. met.) ir pagerino savo rezultatyvumo rekordą.

Taip pat lietuvis atkovojo 15 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, 5 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė. Jam būnant aikštėje „Grizzlies“ pelnė 5 taškais daugiau nei varžovai.

Iki šio vakaro J.Valančiūno rezultatyvumo rekordas buvo 32 taškai, užfiksuotas 2016-ųjų spalį.

Tiesa, JV mače prieš „Rockets“ pagal rezultatyvumą buvo tik trečias.

Jo komandos draugas Mike'as Conley pelnė 35 taškus ir išdalino 8 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo vos antras kartas šį sezoną, kai du Memfio komandos žaidėjai viršija 30-ties pelnytų taškų ribą. Pirmą kartą tai buvo padarę M.Conley ir J.Valančiūno mainuose dalyvavęs Marcas Gasolis.

Dar vieną šou surengė J.Hardenas, kuris suvertė net 57 taškus (9/22 dvit., 9/17 trit., 12/12 baud. met.).

„Rockets“ ketvirtajame kėlinyje spurtavo net 17:2 ir net 15 taškų šioje atkarpoje pelnė J.Hardenas.

Hjustono komandos lyderis tapo trečiuoju žaidėju NBA istorijoje, kuris sugebėjo per vieną sezoną į tos pačios komandos krepšį daugiau nei 50 taškų sumesti daugiau nei kartą. Jis prisijungė prie Kobe Bryanto ir Michaelo Jordano.

„Grizzlies“: M.Conley 35, J.Valančiūnas 33 (15 atk. kam.), B.Caboclo 15, C.Parsonsas 11.

„Rockets“: J.Hardenas 57 (8 rez. perd.), Ch.Paulas 18, C.Capela 14 (10 atk. kam.).

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius