2016 02 11

Jonui Valančiūnui – skaudi NBA naujoko pamoka

Jonas Valančiūnas nesulaikė NBA metų naujoku pretenduojančio tapti „Minnesota Timberwolves“ vidurio puolėjo Karlo-Anthony Townso. Kol kas rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs 20-metis tapo ne tik lietuvio, bet ir „Toronto Raptors“ galvos skausmu. „Raptors“ nelauktai krito Minesotoje 112:117 (32:26, 36:29, 21:33, 23:29).
Karlas-Anthony Townsas ir Jonas Valančiūnas
Karlas-Anthony Townsas ir Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Minnesota Timberwolves“ – „Toronto Raptors“ 117:112 | Valančiūnas 12+7

Jau rungtynių pradžioje K-A.Townsas pelnė penkis taškus per tris minutes ir išprovokavęs dvi J.Valančiūno pražangas greitai pasodino lietuvį ant suolo.

Grįžęs į aikštę JV ir toliau negalėjo rasti priešnuodžių nuo tiesiog skrajojusio Dominikos Respublikos krepšinio atstovo. Šis drebino „Raptors“ krepšį galingais dėjimais, o J.Valančiūnui beliko tik bejėgiškai stebėti priešininko skrydžius.

Ne gana to, J.Valančiūnas antroje rungtynių pusėje susižeidė ranką, bet liko aikštėje.

Lietuvis per 24 minutes pelnė 12 taškų (4/4 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 3 kartus.

Tuo tarpu K-A.Townsas surinko net 35 taškus (12/19 dvit., 11/13 baud.), savo rezultatyvumo rekordą NBA pagerindamas trimis taškais, ir sugriebė 11 atšokusių kamuolių.

Tai buvo juoda diena ir „Raptors“ komandai. Toronto krepšininkai dar antrojo kėlinio pabaigoje pirmavo net 18 taškų skirtumu (62:44), bet išbarstė solidžią persvarą ir jau trečiojo kėlinio viduryje rezultatas buvo lygus (78:78).

Prasta „Raptors” gynyba neleido susigrąžinti iniciatyvos ir taškų lenktynes laimėjo „Timberwolves“.

Šiose rungtynėse teisėjavo lietuvių kilmės arbitras Gediminas Petraitis. „Timberwolves“ metė net 53 baudų metimus.

„Raptors“ krepšininkai galės kiek atsipūsti. Tai buvo paskutinės jų rungtynės prieš NBA Visų žvaigždžių savaitgalį, kuris vasario 12-14 dienomis kaip tik vyks Toronte.

Visų žvaigždžių rungtynėse Rytų komandai atstovaus du „Raptors“ žaidėjai – DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry.

„Raptors“ pertrauką pasitinka su 14 pergalių per 16 pastarųjų rungtynių.

„Timberwolves“ komanda „Raptors“ klubui buvo paranki varžovė. „Raptors“ iki šios dvikovos iš 21 tarpusavio dvikovos buvo laimėję net 20 susitikimų.

Ne gana to, „Timberwolves“ šiose rungtynėse vertėsi bent be kelių žaidėjų – Kevino Garnetto, Nikola Pekovičiaus, Tayshauno Prince'o ir Kevino Martino.

Artimiausios „Raptors“ rungtynės – vasario 19-ąją Čikagoje. NBA pertrauka oficialiai prasidės po dvejų artėjančios nakties rungtynių.

„Raptors“ (35-17): DeMaras DeRozanas 35, Kyle'as Lowry 14 (4/15 met.), Jonas Valančiūnas 12, Terrence'as Rossas 11.

„Timberwolves“ (17-37): K-A.Townsas 35 (11 atk. kam.), Andrew Wigginsas 26, Ricky Rubio 19 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), Gorgui Diengas 14 (10 atk. kam.), Zachas LaVine'as 13.