2015 11 09

Kodėl komandos draugai ignoravo aikštėje siautėjusį Joną Valančiūną?

Jonas Valančiūnas siautėjo Majamyje ir dar iki pertraukos pelnė 16 taškų. „Toronto Raptors“ ekipai viskas ėjosi kaip iš pypkės, kol komandos draugai po pertraukos nepamiršo 23 metų 213 cm ūgio „centro“. „Trečiajame kėlinyje Valančiūnas buvo užmirštas žmogus“, – po kanadiečių pralaimėjimo „Miami Heat“ ekipai 76:96 konstatavo „Toronto Sun“.
Chrisas Boshas ir Jonas Valančiūnas
Chrisas Boshas ir Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/AP nuotr.

Per du kėlinius J.Valančiūnas pataikė 8 dvitaškius iš 11 ir, anot „Toronto Sun“ apžvalgininkų, puolime atrodė geriausiai visoje komandoje.

Bet po pertraukos aukštaūgis kažkodėl gavo vienintelę progą mesti į krepšį, o 17-ąjį tašką prisidūrė baudos metimu.

Trečiajame kėlinyje 8 minutes lakstęs negaudamas perdavimų, vėliau jis buvo pasodintas ant suolo ir nuo jo daugiau nebepakilo.

„Po pertraukos komandos draugai jį visiškai ignoravo“, – piktinosi „Raptors Republic“ kritikai.

Pats J.Valančiūnas nedaugžodžiavo, kas nutiko jo puolimui po ilgosios pertraukos: „Iki pertraukos žaidžiau savo žaidimą, užsiimdavau pozicijas. Bet antroje pusėje nebepadariau to paties. Taip pat „Heat“ nebeleisdavo man įkirsti po krepšiu“.

Paklaustas, kodėl trečiajame ir ketvirtajame kėlinyje sugriuvo visos „Raptors“ komandos žaidimas, J.Valančiūnas prabilo apie agresyvumo stoką: „Nebebuvome agresyvūs. Leidome „Heat“ rinkti lengvus taškus. Nebuvome pasiruošę“.

Kad lietuvis po pertraukos nebegavo kamuolio, pastebėjo ir D.Casey apie tai klausinėję „Raptors“ apžvalgininkai.

„Niekas nebegavo gerų progų mesti. Galbūt dėl to, kad per dažnai klydome“, – pasiaiškino D.Casey, akcentavęs didelį klaidų skaičių (18).

„Raptors Republic“ kritikai J.Valančiūno žaidimą įvertino „B-“. Per pažymį kirto veiksmai baudos aikštelėje ir gynyba.

„Raptors Republic“ vertinimas J.Valančiūnui: „Puiki pirmoji rungtynių pusė ir labai solidus žaidimas puolime. Jo pažymys krenta dėl problemų po lenta ir silpnos pagalbos gynyboje. Tiesa, vienas prieš vieną jis gerai gynėsi prieš Hassaną Whiteside'ą. Po pertraukos komandos draugai jį visiškai ignoravo“.

Išvykų maratonas baigtas

„Raptors“ patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės. Po keturių išvykos rungtynių maratono Toronto krepšininkai grįžta namo.

Lapkričio 10-ąją „dinozaurai“ priims „New York Knicks“ su Carmelo Anthony ir Kristapu Porzingiu.

Anot „Raptors“ stratego D.Casey, komandai svarbiausia gerinti puolimą.

„Labai gaila, nes išvykų maratoną pradėjome labai gerai. Privalome geriau pulti, mažinti klaidų skaičių ir gerinti tikslumą, – būsimus „Raptors“ darbus reziumavo specialistas. – Pažadu – būsime geresni“.