2021 01 02

L.Dončičius „maudė“ vieną geriausiai besiginančių centrų, o „Mavs“ uždusino finalininkus

Ne taip, kaip tikėjosi sezoną pradėjęs „Dallas Mavericks“ (2-3) klubas pasiekė svarbią pergalę. Teksaso komanda namuose 93:83 (20:16, 26:15, 27:22, 20:30) sudorojo praėjusį sezoną NBA finale kritusią „Miami Heat“ (2-3) komandą.
Luka Dončičius po rungtynių sveikinasi su „Mavericks“ savininku Marku Cubanu ir jo sūnumi Jake'u / „Scanpix“ nuotr.

Tik sykį per pirmus keturis mačus laimėję „Mavericks“ šį kartą kelią į pergalę nugrindė neįprastu sau būdu – juodu darbu gynyboje.

„Heat“ krepšininkai per pirmus tris kėlinius pelnė viso labo 53 taškus ir atsiliko 20 taškų skirtumu, o iš viso šiame susitikime Majamio žaidėjai pataikė vos 7 tritaškius iš 33 bei 22 dvitaškius iš 45.

Tiesa, „Mavs“ puolime taip pat netrūko smagių epizodų, o vienas iš jų – Lukos Dončičiaus šokis prieš vieną geriausiai lygoje besiginančių ir daugelio manymu į apdovanojimą už gynybą šį sezoną pretenduojantį „Heat“ centrą Bamą Adebayo.

Slovėnas antrajame kėlinyje visiškai apsuko galvą 206 cm ūgio atletui ir lengvu metimu pelnė du taškus.

Iš viso L.Dončičius per 36 minutes įmetė 27 taškus (6/12 dvit., 3/10 trit., 6/9 baud.), atkovojo 15 kamuolių ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ gretose košmarišką pasirodymą surengė šio klubo veidas Jimmy Butleris.

NBA finale prieš tris mėnesius LeBronui Jamesui galvos skausmą kėlęs puolėjas sugrįžo po nesunkios traumos ir per 27 minutes prametė visus šešis dvitaškius, pataikė du baudų metimus iš trijų ir pelnė vos 2 taškus bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

J.Butleris šiose rungtynėse dažniau klydo nei pelnė taškus ar asistavo komandos draugams – „Heat“ vedlys kamuolį pametė tris sykius.

„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (6/12 dvit., 3/10 trit., 15 atk. kam., 7 rez. perd.), Timas Hardaway'us 18 (3/10 trit.), Dorianas Finney-Smithas 12, Joshas Richardsonas 11.

„Heat“: Bamas Adebayo 19 (8/12 dvit., 11 atk. kam.), Avery Bradley 15, Tyleris Herro 11, Goranas Dragičius (0/6 trit., 7 rez. perd.) ir Preciousas Achiuwa po 10.