2020 01 05

L.Dončičius užfiksavo monstrišką trigubą dublį, bet prametė lemiamus metimus

Luka Dončičius tęsia fantastiškus pasirodymus NBA arenose. Slovėnas užfiksavo dar vieną, jau dešimtąjį, trigubą dublį šiame sezone, bet jo atstovaujama „Dallas Mavericks“ (22-13) namuose po pratęsimo 120:123 (20:32, 24:25, 40:23, 19:23, 17:20) krito prieš „Charlotte Hornets“ (15-23).

L.Dončičius šiose rungtynėse per 43 minutes pelnė net 39 taškus (9/17 dvit., 5/15 trit., 6/6 baud.), sugriebė 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Tai – jau dešimtas gynėjo trigubas dublis šiame sezone, o pagal jų skaičių 20-metis pirmauja tarp visų NBA žaidėjų. Maža to, jis jau pagerino vieno sezono „Mavericks“ trigubų dublių rekordą, nors iki sezono pabaigos Dalaso klubui dar liko sužaisti 47 rungtynes.

Išmesdamas net 32 metimus, L.Dončičius pagerino asmeninį karjeros rekordą. Iki tol jis daugiausiai kartų atakavo šio sezono rungtynėse prieš „Houston Rockets“, kai kamuolį link krepšio paleido 30 kartų.

Tiesa, priešingai nei dažnu atveju, šįkart „Mavericks“ įspūdingas L.Dončičiaus pasirodymas neišgelbėjo.

Teksaso klubas dar antrajame kėlinyje buvo atsilikęs net 31:51, tačiau iniciatyvą perėmė po ilgosios pertraukos ir po fantastiškai pataikiusio Maxi Klebero tritaškio išsiveržė į priekį – 75:72.

Lemiamame ketvirtyje „Mavs“ po 6 iš eilės L.Dončičiaus taškų buvo susikrovę ir 12 taškų persvarą (94:82), bet „Hornets“ atsitiesė.

Jie sugebėjo pasivyti varžovus, o Terry Rozieras likus žaisti 19 sek. išlygino rezultatą dvitaškiu – 103:103. L.Dončičius dar galėjo išplėšti „Mavericks“ pergalę per pagrindinį laiką, bet jo tritaškis paskutinę sekundę buvo netikslus.

Pratęsime didesnę dalį laiko pirmavo svečiai, tačiau „Mavericks“ laikėsi greta jų. Galiausiai, likus 3,4 sek., Devonte' Grahamas sumetė baudų metimus ir padidino Šarlotės klubo persvarą iki 3 taškų, o Dalaso krepšininkai turėjo paskutinę progą išplėšti antrą pratęsimą.

Visgi L.Dončičiui teko atakuoti iš toliau nei pusės aikštės, o jo metimui nepasiekus tikslo „Mavs“ pralaimėjo trečią kartą per paskutinius keturis susitikimus.

Dalaso klubas antrose rungtynėse paeiliui rungtyniavo be kelio skausmus jaučiančio Kristapo Porzingio.

„Mavericks“: Luka Dončičius 39 (14/32 metimai, 12 atk. kam., 10 rez. perd.), Maxi Kleberas 24 (6/12 trit.), Dorianas Finney-Smithas 15 (8 atk. kam.), Sethas Curry 12, Jose Barea (9 rez. perd.) ir Dwightas Powellas (7 atk. kam.) po 11.

„Hornes“: Terry Rozieras 29 (5/8 trit., 8 rez. perd.), Devonte Grahamas 27 (2/8 trit., 9/9 baud., 13 rez. perd.), P.J. Washingtonas 19, Milesas Bridgesas (11 atk. kam.) ir Bismackas Biyombo (13 atk. kam.) po 11, Cody Zelleris 10.