2017 02 11

Magiškas Klay Thompsono pasirodymas Oklahomoje, kuris pakeitė viską

Šiąnakt Kevinas Durantas pirmą kartą nuo savo sprendimo persikelti į „Warriors“ sugrįžta į Oklahomą. Paskutinį kartą „Thunder“ komandos arenoje puolėjas lankėsi šeštose praėjusių metų Vakarų konferencijos finalo rungtynėse, kuriose šeimininkai buvo labai netoli pergalės. Tačiau Klay Thompsonas pademonstravo fenomenalų ir sunkiai paaiškinamą pasirodymą, kuris nulėmė ir tolimesnę šių komandų istoriją.
Klay Thompsonas įmetė net 11 tritaškių
Klay Thompsonas įmetė net 11 tritaškių / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
NBA | „Golden State Warriors“ – „Oklahoma City Thunder“ | 3:30 | Oklahoma

Paskutinis „Warriors“ apsilankymas Oklahomoje turėjo baigti Ouklando komandos sezoną. „Thunder“ serijoje iki keturių pergalių pirmavo rezultatu 3:2, tai buvo šeštosios Vakarų konferencijos finalo rungtynės, kuriose šeimininkai persvarą turėjo net 44 minutes iš 48.

„Tai buvo rungtynės, kuriose mums ir vėl viskas nesisekė, – prisiminė vyriausiasis treneris Steve'as Kerras. – Jie buvo dominuojanti jėga tame mače. Tikrai. Mums labai pasiekė, kad sugebėjome iškovoti pergalę.“

Tiesa, nors „Warriors“ ir nukeliavo iki NBA superfinalo, tačiau vėliau iššvaistė savo turėtą persvarą serijoje 3:1, o septintosios rungtynės su „Cavaliers“ buvo pralaimėtos, tačiau tapo legendinėmis. Finalinę dviejų lygos gigantų dvikovą prisimina daugelis, tačiau verta dar kartą aptarti ir fantastišką K.Thompsono šou, kuris turėjo tiek pat įtakos tolimesnei „karių“ komandos istorijai.

„Warriors“ strategas S.Kerras nemanė, kad pergalė šeštose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse jiems padėjo į savo komandą prisivilioti K.Durantą, tačiau teigė, jog priešingu atveju puolėjas greičiausiai būtų likęs Oklahomoje:

„Reikia į viską žiūrėti objektyviai. Jeigu jie būtų mums įveikę, tai būtų žaidę finale. Labai abejoju, kad K.Durantas po tokio pasiekimo būtų nusprendęs pakeisti ekipą.“

Šeštųjų Vakarų konferencijos finalo rungtynių metu buvo sunku įsivaizduoti „Warriors“ pergalę. Ką jau kalbėti apie tai, jog K.Durantas vėliau nuspręs prisijungti prie šios ekipos liepos 4-ąją.

2015 metų NBA čempionai ketvirtame kėlinuke panaikino vienženklę „Thunder“ persvarą. Nors tai ir neskamba labai istoriškai, tačiau toks pasiekimas šiose rungtynėse atrodė neįmanomas.

Likus penkioms minutėms ir 48 sekundėms iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos „Thunder“ buvo priekyje 94:87, o Stevenas Adamsas stojo mesti vieną baudos metimą. Tuo metu „Warriors“ jau turėjo penkias komandines pražangas, o „Thunder“ nebuvo prasižengę nė sykio. Verta paminėti, kad svečių gynybos ramstis Draymondas Greenas turėjo penkias asmenines pražangas.

„Jie jau džiaugėsi, kad jų komandą keliaus į finalą, – apie šalia stovėjusius gerbėjus Oklahomoje prisiminė Andrew Bogutas. – Buvo likusios kelios minutės. Tuomet K.Thompsonas pradėjo žaisti beprotiškai.“

Tiesa, K.Thompsonas „beprotiškai“ žaidė visų rungtynių metu. Jis pelnė net 41 tašką ir pasiekė rekordą atkrintamosiose varžybose su 11 tolimų metimų. „Warriors“ savininkas Joe Lacobas buvo taip sužavėtas tokiu gynėjo žaidimu, kad ištiksėjus pagrindiniam žaidimo laikui klaupėsi ant kelių prieš savo snaiperį.

K.Thompsonas jautė savąjį metimą, tačiau šiose rungtynėse elgėsi ryžtingiau nei įprasta. Viskas prasidėjo nuo taiklaus tritaškio iš daugiau nei 9 metrų, nors S.Kerras šaukė savo krepšininkui, jog šis dalintųsi kamuoliu.

„Prisimenu vienos moters reakciją, kuri sėdėjo šalia trenerių štabo labai prabangiose vietose, – pasakojo S.Kerras. – Ji buvo šokiruota. Pasakiau jai, kad ir aš nesuprantu, kaip K.Thompsonas sugeba pataikyti tokius metimus.“

Ar K.Thompsonas daug prisimena iš šių neįtikėtinų rungtynių?

„Beveik nieko“, – atskleidė stebuklą Oklahomoje sukūręs gynėjas.

Paklaustas apie metimų sudėtingumą K.Thompsonas jų nesureikšmino: „Ne, visus juos jaučiau labai gerai.“

Nors „Warriors“ gynėjas ir pripažino, kad nelabai atsimena šio susitikimo su „Thunder“, tačiau dažnai pasižiūri jų pakartojimą internete.

„Kartais dar sykį pasižiūriu rungtynes, kad suprasčiau, ką padariau teisingai, – pasakojo K.Thompsonas. – Aš jaučiau savo žaidimą, o atkrintamosiose varžybose rungtyniauti visuomet yra labai smagu.“

Įdomu tai, kad po rungtynių šį susitikimą Stephenas Curry pavadino ko gero sunkiausiu jo gyvenime. „Warriors“ įžaidėjas sunkiai surado savąjį žaidimą pirmoje rungtynių pusėje, tačiau prisidėjo prie komandos sugrįžimo antroje.

Dar vienas krepšininkas, kurio pavardė niekada nėra akcentuojama po šios dvikovos yra Andre Iguodala. Nors jis šiame mače pelnė vos 8 taškus, tačiau jo gynyba užtikrintai stabdė K.Durantą ir Russellą Westbrooką. „Warriors“ buvo peržengę 5 komandinių pražangų limitą, tačiau veteranas vis tiek sėkmingai stabdė varžovų lyderius.

„Visi labai mėgsta pergales, tačiau jos greitai pasimiršta, – atskleidė S.Kerras. – Bet pralaimėjimai? Manau, kad visą gyvenimą galvosiu apie septintąsias rungtynes 2016 NBA superfinale. Taip jau yra sporte.

Žinoma, galbūt vertėtų dažniau prisiminti šias Vakarų finalo rungtynes, kuriose išnešėme sveiką kailį.“

Pirmas K.Duranto apsilankys Oklahomoje nuo praėjusių metų Vakarų konferencijos finalo įvyks jau šiąnakt 3:30 Lietuvos laiku. Šiame puolėjo sugrįžime dalyvaus ir lietuvis Domantas Sabonis, kuris ir vėl rungtynes turėtų pradėti „Thunder“ starto penkete.

K.Durantas šią savaitę nebuvo diplomatiškas ir atskleidė, kad šis apsilankymas Oklahomoje jam tikrai nebus tik eilinės rungtynės:

„Nesu kažkoks antžmogis. Žinoma, tai bus išskirtinės rungtynės, – internetinėje Billo Simmonso radijo laidoje kalbėjo K.Durantas. – Bus labai keista, nes pirmą kartą apsilankysiu svečių komandos rūbinėje. Džiaugiuosi, nes susitiksiu su žmonėmis, kurie man buvo artimi daugelį metų.“

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius