Memfyje – fantastiškas Jono Valančiūno debiutas naujoje komandoje

Jonas Valančiūnas dėl traumos nežaidė du mėnesius ir dar neturėjo nė vienos treniruotės su naująja komanda. Tačiau tai nesutrukdė lietuviui nuostabiai debiutuoti su „Memphis Grizzlies“ marškinėliais.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo suolo pakilęs Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dublį, o „Grizzlies“ namuose tik per plauką nepalaužė „San Antonio Spurs“ krepšininkų 107:108 (33:20, 25:37, 28:37, 21:14).

Po mainų iš „Toronto Raptors“ į Memfį atsiųstas vidurio puolėjas per 21 minutę pasižymėjo 23 taškais (9/10 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Grizzlies“ įmetė 4 taškais daugiau nei „Spurs“.

J.Valančiūnas ant parketo pasirodė jau ketvirtąją pirmojo kėlinio minutę.

Antruoju bandymu 26-erių vidurio puolėjas po gero gynėjo Avery Bradley perdavimo grakščiu metimu atidarė savo sąskaitą „Grizzlies“ ekipoje.

„Sveikas atvykęs į Memfį!“ – džiaugsmingai centrą sutiko „Grizzlies“ komentatorius.

Pradžia buvo užtikrinta. Jau pirmajame ketvirtyje pasižymėjęs 5 taškais, iki pertraukos J.Valančiūnas įmetė 9 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.

Antroje mačo dalyje lietuvis tiesiog padvigubino savo rodiklius.

Jis išnaudojo savo jėgos pranašumus vienas prieš vieną tiek prieš smulkesnius „Spurs“ krepšininkus, tiek prieš centrą LaMarcusą Aldridge'ą.

Agresyviai stumdydamasis po krepšiu, JV arba pats susikurdavo gerą progą metimui, arba išprovokuodavo pražangą.

O kai antrojo kėlinio pabaigoje lietuvis galingu dėjimu sudrebino krepšį, „Grizzlies“ aistruoliai klykė iš pasitenkinimo, matydami tokį solidų naujoko debiutą.

Kartais jis pradėdavo centruoti dar nuo tritaškio linijos. Bet dažniausiai tai pasiteisindavo.

Dramatiškose rungtynėse galėjo būti pratęsimas, bet likus žaisti 1 sekundę prie baudų metimo linijos pasiųstas 19-metis „Grizzlies“ puolėjas Jarrenas Jacksonas prametė vieną baudos metimą ir neišlygino rezultato (107:108).

Beje, J.Valančiūnas lemiamomis sekundėmis buvo aikštėje, o paskutinėmis minutėmis pelnė 4 svarbius taškus. Gaila, bet jų pergalei neužteko.

Rezultatyviau už J.Valančiūną Memfyje rungtyniavo tik taip pat neseniai prie komandos po mainų prisijungęs gynėjas Avery Bradley, įmetęs 33 taškus (15/21 met.). Tai buvo rezultatyviausios jo karjeros rungtynės, nors naujoje komandoje krepšininkas žaidė tik antras rungtynes.

Nugalėtojams Patrickas Millsas ir LaMarcusas Aldridge'as (11 kam.) surinko po 22 taškus.

Latvis Dairis Bertanis pridėjo 17 taškų, o „Spurs“ išgyventi padėjo tritaškiai, kurių svečiai pataikė net 13 iš 21.

Su 23 pergalėmis ir 35 pralaimėjimais „Grizzlies“ Vakarų konferencijoje užima priešpaskutinę 14 vietą. Nuo aštuntosios iki reguliariojo sezono pabaigos likus 24 mačams, naująją J.Valančiūno ekipą skiria 7 pergalės.