2017 01 05

Mindaugo Kuzminsko sezono mačą nustelbė graikų monstro pergalingas šūvis su sirena

Mindaugas Kuzminskas audrina Niujorką. Kiekvieną lietuvio metimą „Madison Square Garden“ arenoje vietos žiūrovai pasitikdavo triukšmingu „Kuuuuz“, o tų metimų dvikovoje su „Milwaukee Bucks“ buvo rekordiškai daug. Tačiau rezultatyviausių M.Kuzminsko sezono rungtynių neužteko „Knicks“ įveikti „Bucks“ krepšininkų 104:105 (25:27, 27:25, 35:21, 17:32). Svečiams pergalę atnešė Giannio Antetokounmpo metimas su sirena.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ su sirena pralaimėjo „Bucks“ klubui 104:105.
  • Pergalingą metimą pataikė graikas G.Antetokounmpo.
  • M.Kuzminskas per 19 minučių pelnė 15 taškų.
  • Tai rezultatyviausias lietuvio mačas NBA.

Kai dar iki pertraukos M.Kuzminskas pelnė 11-ąjį savo tašką paleisdamas taiklų tritaškį į varžovų krepšį, kostiumuotas Kristapas Porzingis džiaugsmingai pakilo nuo suolo ir imitavo strėlės šūvį iš lanko.

Kvailiojo ir Niujorko sirgaliai, džiaugsmingai ūždami „Kuuuuz“ dar prieš taiklius lietuvio metimus.

M.Kuzminskas per 19 minučių pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus.

Rezultatyviau už M.Kuzminską „Knicks“ gretose žaidė tik Carmelo Anthony, kurio sąskaitoje 30 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Beje, visus 15 taškų lietuvis surinko iki ketvirtojo kėlinio, savo asmeninį rekordą pagerindamas vienu tašku. Bet „Knicks“ gerbėjų džiaugsmą dėl 27-erių puolėjo greitai keitė pyktis. Treneris Jeffas Hornacekas lemiamo ketvirčio pradžioje pasodino M.Kuzminską ant suolo likus 10 minučių, o Niujorko klubas ištaškė dviženklę persvarą ir pralaimėjo lemtingą kėlinį 17:32 (104:105).

Kritiniu metu aikštėje M.Kuzminsko vietą užėmė Lance'as Thomasas, per 38 minutes pasižymėjęs 7 taškais.

Būtent per jo rankas buvo paleistas pergalingas „Bucks“ metimas. Lemiamame išpuolyje G.Antetokounmpo pasiėmė kamuolį į rankas, fantastiškai atšoko už baudų metimo linijos, paleidęs labai sudėtingą metimą, kuris visų nuostabai skrodė tinklelį. Su sirena „Bucks“ persvėrė rezultatą 105:104, o Milvokio krepšininkai ėmė glėbesčiuoti savo didvyrį ant „Madison Square Garden“ arenos parketo.

Ketvirtajame kėlinyje 22-ejų graikas pelnė 12 taškų, panaikindamas dviženklį „Knicks“ turėtą pranašumą (87:73).

Beje, G.Antetokounmpo mažiausiai 20 taškų pelnė 13-oje rungtynių iš eilės. Tai geriausias pasiekimas „Bucks“ klube nuo 2006-ųjų, kuris priklauso Michaelui Reddui (14 rungtynių).

„Knicks“ pralaimėjo jau šeštą mačą iš eilės. Visose nesėkmėse komanda praleido daugiau nei 100 taškų. Niujorko ekipos gynyba – penkta prasčiausia NBA.

„Knicks“ iki pergalės vėl pritrūko dėl Achilo skausmų nežaidusio latvio K.Porzingio.

„Knicks“: C.Anthony 30 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Kuzminskas ir D.Rose'as po 15, C.Lee 11.

„Bucks“: G.Antetokounmpo 27 (13 atk. kam.), G.Monroe 18 J.Parkeris 15, M.Teletovičius 13, M.Grodonas 12 (8 rez. perd.).