2017 01 19

Naudojasi šansu: Mindaugas Kuzminskas kėsinosi į rezultatyvumo rekordą

Mindaugas Kuzminskas antrąsias rungtynes iš eilės žaidė starto penkete ir vėl nenuvylė „New York Knicks“ trenerio Jeffo Hornaceko. Maža to, „Knicks“ išsklaidė neramumų debesis Niujorke ir svečiuose parklupdė „Boston Celtics“ krepšininkus 117:106 (31:34, 32:20, 25:29, 29:23).
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Knicks“ triumfavo Bostone 117:106.
  • Tai tik 3-oji „Knicks“ pergalė per 14 pastarųjų mačų.
  • M.Kuzminskas antrąsias rungtynes paeiliui žaidė starto penkete.
  • Lietuvis pelnė 17 taškų ir buvo per tris nuo asmeninio rekordo.

Tai buvo dar vienas puikus vakaras M.Kuzminskui. Kad jis toks bus, aiškėjo dar pirmajame kėlinyje, kai lietuvis vien per jį pelnė 9 taškus ir buvo rezultatyviausias „Knicks“ žaidėjas po 12 pirmųjų minučių. Palyginimui, Carmelo Anthony sąskaitoje buvo 2 taškai.

Dar po trijų kėlinių M.Kuzminskas buvo įmetęs 17 taškų ir buvo tik per tris nuo asmeninio rezultatyvumo rekordo. Tiesa, treneris Jeffas Hornacekas ketvirtajame kėlinyje leido puolėjui pasireikšti tik pusantros minutės, todėl lemiamas minutes ant suolo praleidęs 27-erių krepšininkas rekordo nebepagerino.

Tiesa, jis pasiekė asmeninį rekordą atkovodamas 6 kamuolius.

Iš viso per 29 minutes Mindaugas surinko 17 taškų (4/9 dvit., 2/3 trit., 3/3 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė.

Tiesa, jam būnant aikštėje, „Celtics“ įmetė 9 taškais daugiau nei „Knicks“. Beje, visų starto penketo žaidėjų +/- rodiklis buvo neigiamas, o „Knicks“ geriau žaidė su atsarginiais.

Kaip ir planavo, J.Hornacekas starto penkete įvedė daugiau pokyčių. Su M.Kuzminsku nuo pirmųjų minučių startavo ne tik Ronas Bakeris, bet ir vidurio puolėjas Kyle'as O'Quinnas, ant suolo „pasodinęs“ Joakimą Noah. Pasirodo, šis nežaidė dėl traumos, kaip ir į aikštę dar negrįžęs latvis Kristapas Porzingis.

Puikiai „Knicks“ gretose žaidė Derrickas Rose'as, surinkęs 30 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus. Nuo suolo fantastiškai pakilo „centras“ Willy Hernangomezas – ispanas surinko dvigubą dublį (17 tšk., 11 atk. kam.). 5 metimus iš 14 pataikęs Carmelo Anthony įmetė 13 taškų.

„Knicks“ tai buvo tik 3-oji pergalė per 14 pastarųjų rungtynių, o sėkmingai žaidę „Celtics“ klupo tik 4 kartą per 17 mačų.

Niujorko klubas pasiekė pergalę puikia atkarpa rungtynių pabaigoje. Likus žaisti 8 minutes svečiai Bostone pirmavo vos (97:96), bet po tritaškį pridūrė Courtney Lee bei Justinas Holiday (103:96), aštuonis taškus sumetė D.Rose'as ir „Knicks“ atitrūko nebepavejamai (112:100).

„Celtics“ nepakako net ir fantastiško 175 cm ūgio įžaidėjo Isaiah Thomaso pasirodymo. Bostono „nykštukas“ pelnė 39 taškus ir dar labiau pakėlė savo pastarųjų 16 rungtynių vidurkį (vid. 31,6 tšk.).

„Knicks“ su 19 pergalių ir 24 pralaimėjimais užima 11 vietą NBA Rytų konferencijoje. „Celtics“ (26-16) Rytuose žengia treti.

„Knicks“: D.Rose'as 30 (10 atk. kam.), M.Kuzminskas ir W.Hernangomezas (11 atk. kam.) po 17, C.Anthony ir J.Holiday po 13, B.Jenningsas 11.

Celtics“: I.Thomasas 39, J.Crowderis 21, J.Brownas 12, A.Johnsonas 10.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius