2018 12 09

Naujoko šou: L.Dončičius vienas pats išsprendė reikalus ir nokautavo „Rockets“

NBA debiutantas Luka Dončičius pelnė 11 taškų iš eilės ir vienas pats išsprendė reikalus mačo pabaigoje, kai atrodė, kad „Dallas Mavericks“ (13-11) namų rungtynėse su „Houston Rockets“ (11-14) jau nebeišsigelbės.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Išsigelbėjo. „Mavericks“ laimėjo rungtynes 107:104 (32:30, 24:27, 28:27, 23:20), nors likus mažiau nei 3 minutėms turėjo 8 taškų deficitą.

Trys L.Dončičiaus tritaškiai ir sėkmingas prasiveržimas niekais pavertė „Rockets“ pranašumą bei leido nutraukti nemalonią seriją – „Rockets“ Dalase buvo laimėję jau keturis mačus iš eilės.

„Jis bebaimis. Nepamatysi to kiekvieną dieną. Tai buvo unikalios akimirkos“, – po mačo sakė Rickas Carlisle'as, „Mavericks“ treneris.

Tiesa, iki paskutinių minučių rungtynės L.Dončičiui nesiklostė labai gerai. Jis buvo pataikęs tik 3 metimus iš 13-ikos.

„Scanpix“ nuotr./Luka Dončičius

„Nežaidžiau gerai. Visiškai. Aš pasitikėjimą paprastai įgaunu rungtynių pabaigose“, – kalbėjo L.Dončičius.

„Rockets“ klubui tai 7-as pralaimėjimas per pastarąsias 9 rungtynes, „Mavericks“ namuose pasiekė jau 9-ą pergalę iš eilės. Tai ilgiausia tokia klubo serija nuo 2011 metų – metų, kai „Mavericks“ tapo NBA čempionais.

L.Dončičius iš viso surinko 21 tašką, tiek pat pelnė ir Wesley Matthewsas.

„Rockets“ komandoje išsiskyrė Jamesas Hardenas, surinkęs 35 taškus, bet svečių lyderis ketvirtajame kėlinyje prametė visus keturis tritaškius (viso 6/16).