2017 02 07

NBA blyksnis: neramumai Sakramente ir 40-mečio blokų fiesta

Šiandien NBA blyksnyje: susistumdymai ir atkaklus mūšis Sakramente, išskirtinis LeBrono Jameso pasiekimas, 40-mečio Vince'o Carterio blokų fiesta varžovams ir įspūdinga „Heat“ pergalių serija.
DeMarcusas Cousinsas ir Darrenas Collisonas
DeMarcusas Cousinsas ir Darrenas Collisonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įtampa Sakramente

„Scanpix“/AP nuotr./DeMarcusas Cousinsas

Praėjusios nakties rungtynės Sakramente tarp vietos „Kings“ ir svečių iš Čikagos buvo itin įtemptos. Kulminacija įvyko trečiojo kėlinuko pabaigoje, kai DeMarcusas Cousinsas pastūmė Taj Gibsoną, o vėliau į konfliktą įsivėlė ir abiejų komandų krepšininkai.

Šiek tiek pasistumdę vienas su kitu technines pražangas gavo D.Cousinsas ir T.Gibsonas.

Tiesa, „Kings“ lyderis galų gale buvo išvarytas iš aikštės, kai iki rungtynių pabaigos buvo likusi šiek tiek daugiau nei sekundė. Krepšininkas buvo itin nusivylęs rungtynių pabaiga, kurioje Sakramento klubas patyrė dar vieną nesėkmę.

LeBronas Jamesas įgyvendino neregėtą pasiekimą

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas įspūdingu tritaškiu išplėšė pratęsimą

Po sunkios pergalės prieš „Wizards“ L.Jamesas tapo vieninteliu krepšininku visoje istorijoje, kuris patenka tarp dvidešimties geriausių pagal taškus, rezultatyvius perdavimus ir perimtus kamuolius.

„Karalius“ šiuo metu NBA istorijoje yra aštuntas pagal pelnytus taškus, tryliktas pagal rezultatyvius perdavimus ir pakilo į dvidešimtąją vietą pagal perimtus kamuolius.

L.Jamesas rungtynes baigė su 32 taškais, 17 rezultatyvių perdavimų, 7 atkovotais kamuoliais ir 2 perimtais kamuoliais.

40-metis Vince'as Carteris atliko 4 blokus

„Scanpix“ nuotr./Vince'as Carteris

Į penktąją dešimtį įžengęs V.Carteris ir toliau nesiliauja stebinti. 2000 metų NBA dėjimų konkurso nugalėtojas praėjusios nakties mače su „Spurs“ atliko net 4 blokus varžovams.

Tai padėjo „Grizzlies“ iškovoti įtikinamą pergalę prieš „Spurs“ 89:74, o V.Carteris rungtynes baigė su 7 taškais ir 6 atkovotais kamuoliais.

„Heat“ iškovojo 11 pergalę iš eilės

AFP/„Scanpix“ nuotr./Goranas Dragičius

11 pergalių ir 30 pralaimėjimų. Toks ką tik buvo „Heat“ pergalių ir pralaimėjimų santykis ir atrodė, kad Majamio klubas jau kaunasi nebent dėl aukštesnės vietos NBA naujokų biržoje.

Tačiau „Heat“ ekipa nepasidavė ir demonstruoja charakterį, kokių reta. Eriko Spoelstros auklėtiniai iškovojo jau 11 pergalę iš eilės ir, aplenkę pralaimėjimą patyrusius „Knicks“, šiuo metu užima jau dešimtą vietą Rytų konferencijoje.

Tai ilgiausia pergalių serija šiuo metu NBA.