2017 10 18

NBA čempionai pralaimėjo – neįskaičius K.Duranto metimo triumfavo „Rockets“

NBA gerbėjai negalėjo tikėtis geresnio sezono starto. Po dramos Klivlande taip pat karšta buvo ir Oaklande. Čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“ namuose po atkaklios kovos 121:122 (35:34, 36:28, 30:26, 20:34) nusileido „Houston Rockets“.
Jamesas Hardenas
Jamesas Hardenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rockets“ sugadino „Warriors“ vakarėlį. Prieš rungtynes praėjusio sezono čempionai atsiėmė nugalėtojų žiedus. Tačiau bandymas juos apginti prasidėjo apmaudžiu pralaimėjimu.

Nugalėtojas sprendėsi paskutinę rungtynių minutę. „Rockets“ pergalę išplėšė PJ Tuckerio baudos metimai po Shauno Livingstono pražangos, likus žaisti 44 sekundes.

Tiek Stephenas Curry, tiek Kevinas Durantas dar bandė tapti herojais ir išgelbėti komandą, tačiau „Warriors“ lyderio tritaškis, likus žaisti penkias sekundes, skriejo pro šalį.

K.Durantas atkovojo kamuolį ir pašoko lemiamam dvitaškiui. Kamuolys įkrito į krepšį, o arenoje pasipylė pergalės konfeti, tačiau teisėjai peržiūrėjo epizodą ir metimo neįskaitė. Krepšininkas per vėlai paleido kamuolį ir rungtynių laikas jau buvo pasibaigęs.

Jamesas Hardenas nugalėtojams pelnė 27 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 6 kamuolius.

„Warriors“ ekipoje itin naudingas buvo Draymondas Greenas, kuris pelnė 9 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų. Tačiau trečiojo kėlinio pabaigoje krepšininkas pasitempė kelį ir turėjo palikti rungtynes.

Nuostabiai debiutavo Nickas Youngas, kuris „Warriors“ ekipoje buvo rezultatyviausias su 23 taškais. Naujokas pataikė net šešis tritaškius.

Stephenas Curry pelnė 22 taškus, K.Durantas – 20.

„Rockets“ pergalę kiek aptemdė prasti Chriso Paulo rodikliai. Naujokas pelnė vos keturis taškus ir pataikė tik du metimus iš 9.

Ketvirtajame kėlinyje vienas iš teisėjų Tre Maddoxas patyrė traumą, kai ant jo netyčia užlipo Davidas Westas.

„Warriors“: N.Youngas 23, S.Curry 22, K.Durantas 20, K.Thompsonas 16.

„Rockets“: J.Hardenas 27, E.Gordonas 24, P.Tuckeris 20, L.Mbah a Moute 14, R.Andersonas 13, C.Capela 12.