2019 11 07

NBA: I.Brazdeikio minutės, L.Dončičiaus šou ir „Bucks“ triumfas Los Andžele

Luka Dončičius demonstravo tikras lyderio savybes, o jo vedamas „Dallas Mavericks“ (5-2) laimėjo paskutinių sekundžių dramą namuose prieš „Orlando Magic“ (2-6) – 107:106 (25:28, 29:28, 32:23, 21:27).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

Slovėnas aikštėje praleido 37 minutes, per kurias spėjo surinkti 27 taškus (9/14 dvitaškių, 1/7 tritaškių, 6/7 baudų), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 7 kamuolius bei padarė 6 klaidas.

L.Dončičius savo komandą pradėjo traukti tuomet, kai to labiausiai reikėjo. Lemiamu metu slovėnų vunderkindas išprovokavo dvi varžovų pražangas, o ketvirtajame kėlinyje surinko devynis taškus.

Arti dvigubo dublio buvo ir latvis Kristapas Porzingis, šį kartą mačą užbaigęs su 10 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais.

Tiesa, slovėno ir latvio duetas labai prastai metė iš toli. Abu jie kartu pataikė vos du tritaškius iš 12 bandymų.

„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Maxi Kleberas 14, Timas Hardaway 13, Dwightas Powellas 12 (8 atk. kam.), J.J.Barea ir Justinas Jacksonas po 11, Kristapas Porzingis 10 (8 atk. kam.).

„Magic“: Aaronas Gordonas 23, Nikola Vučevičius 19 (11 atk. kam., 7 rez. perd.), Michaelas Carteris-Williamsas ir D.J.Augustinas po 13, Markelle‘as Fultzas 11.

Antrame mače iš eilės aikštėje pasirodė ir „New York Knicks“ (1-7) ekipos naujokas Ignas Brazdeikis, bet Niujorko komanda gavo dar vieną skaudų antausį, svečiuose 102:122 (25:33, 34:31, 26:32, 17:26) nusileidusi „Detroit Pistons“ (4-5).

Lietuvoje gimęs krepšininkas aikštėje pasirodė mačo pabaigoje ir per keturias žaidimo minutes pasižymėjo tik dviem pramestais metimais.

Lemiamą spurtą „Pistons“ surengė trečiajame kėlinyje, kai spurtavo 10:0.

„Knicks“ yra prasčiausia lygos komanda ir Detroito ekipai pralaimėjo aštuntą kartą iš eilės.

„Pistons“: Andre Drummondas 27 (12 atk. kam.), Tony Snellas 24, Markieffas Morrisas 22, Luke‘as Kennardas 12.

„Knicks“: Julius Randle‘as 20, Marcusas Morrisas 18, RJ.Barrettas 15, Kevinas Knoxas 14, Frankas Ntilikina 11.

Daugiausiai dėmesio sulaukė mačas Los Andžele, kuris ietis kryžiavo du šio NBA sezono favoritai.

Puikų pasirodymą surengęs Giannis Antetokounmpo padėjo „Milwaukee Bucks“ (6-2) išsivežti pergalę prieš „Los Angeles Clippers“ (5-3) – 129:124 (28:30, 42:29, 28:30, 31:35).

Graikas per 35 minutes pelnė net 38 taškus, atkovojo 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą bei 3 kartus suklydo. Jis taip pat pirmą kartą karjeroje įmetė keturis tritaškius.

G.Antetokounmpo jau trečiose rungtynėse iš eilės pelnė bent po 30 taškų, atkovojo po 15 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Tokią įspūdingą statistiką NBA paskutinis 1972-aisiais fiksavo tik legendinis Kareemas Abdul-Jabbaras.

Tiesa, šeimininkai šiame mače žaidė be savo lyderių Paulo George‘o bei Kawhi Leonardo.

„Clippers“: Montrezlas Harrellas (13 atk. kam.) ir Lou Williamsas (11 rez. perd.) po 34, Patrickas Beverley 20 (10 atk. kam.), Landry Shametas 14.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 38 (16 atk. kam., 9 rez. perd.), George‘as Hillas 24, Ericas Bledsoe 20, Kyle‘as Korveris 14, Khrisas Middletonas 13, Brookas Lopezas 11 (12 atk. kam.).