2017 05 23

NBA istoriją pakeitę „Warriors“: nesustabdomi, nes išmoko savo pamoką

Praėjusią naktį „Golden State Warriors“ dar kartą nepaliko vilčių savo varžovams ir iškovojo jau 12 pergalę iš eilės atkrintamosiose varžybose. Ouklando ekipos „kariai“ tapo pirmąja komanda visoje NBA istorijoje sužaidusia lemtingą sezono atkarpą be pralaimėjimų iki pat NBA finalo (12-0).
Kevinas Durantas ir Stephenas Curry
Kevinas Durantas ir Stephenas Curry / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pribaigti „Spurs“ Ouklando ekipai praėjusią naktį prireikė vos vieno kėlinuko. Panašiai susikaupę „Warriors“ žaidė ir ketvirtose serijos rungtynėse Jutoje bei Portlande. Visos serijos buvo laimėtos triuškinamu rezultatu, o lemiama pergalė iškovota išvykoje.

Įdomu tai, kad „Warriors“ per ketvirtųjų serijos rungtynių pirmuosius kėlinukus savo varžovus nugalėjo bendru rezultatu 115:58. Tai net 57 taškų skirtumas bei ženklas, kad NBA vicečempionai tinginiauti nenusiteikę.

Portlandas, Juta bei San Antonijus neturėjo jokių šansų prieš galingąją „Warriors“, o daugelis liko svajoti apie tokį scenarijų, kuriame „Spurs“ komandos nepražudė staiga užpuolusios traumos.

Jokia komanda šiemet dar neturėjo pagrindo svajoti apie pergalę prieš „Warriors“, o štai Rytuose „Cavaliers“ pagaliau patyrė nesėkmę.

Tačiau „auksinės valstijos“ kariai 2017-ųjų atkrintamosiose net ir pirmaudami serijoje rezultatu 3-0 vis tiek atrodo alkanesnė bei labiau pergalės norinti komanda.

„Warriors“ raktas į pergalę yra būtent troškimas laimėti kiekvienas rungtynes, o jiems padeda 31,5 taško pelnantis Stephenas Curry, 28 pridedantis Kevinas Durantas bei puikiai gynyboje dirbantis Klay Thompsonas.

„Warriors“ jau neprimena tos mažai patirties turinčios 2015-ųjų komandos ar praėjusių metų ekipos, kuri sunkiai suvokiamu būdu sugebėjo pralaimėti NBA superfinalą fantastiškai žaidusiems „Cavaliers“.

Praėjusią naktį į San Antonijų susirinkę krepšinio sirgaliai bandė įkvėpti savo komandą istoriniam sugrįžimui iš deficito 0-3, tačiau ši „Warriors“ ekipa savo pamoką jau išmoko.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry

„Patirtis yra labai svarbus faktorius, – kalbėjo Stephenas Curry. – Akivaizdu, kad mūsų sudėtis kiek pasikeitė, bet visi mūsų komandos krepšininkai yra žaidę atkrintamosiose ir supranta, kokia svarbi yra kiekviena ataka.

Žinojome, kad varžovai bandys įsivažiuoti jau nuo pat rungtynių pradžios, todėl turėjome startuoti su didele energija. Jie žaidė namuose, kuriuose tvyro kitokia energija, tačiau pirmame kėlinuke sąlygas diktavome mes.“

„Jie buvo geresni, stipresni, o mes padarėme, ką galėjome, – po rungtynių pripažino Manu Ginobilis. – Stengėmės, bet pralaimėjome, todėl paspaudėme jiems rankas ir palinkėjome sėkmės.“

„Warriors“ dabar sugrįš į Ouklandą, kur birželio 1-ąją jų lauks NBA superfinalo dvikova su „Cavaliers“ arba „Celtics“. Žinoma, „kariai“ galvos tik apie būsimą mačą su Klivlando krepšininkais, nes praėjusiais metais jiems buvo pralaimėta pirmavus serijoje iki keturių pergalių 3-1.

Nuo to laiko pasikeitė labai daug, o apie K.Duranto atvykimą jau net nebereikia kalbėti. „Warriors“ pagaliau nebesivaiko rekordų, o jų pasirodymas ketvirtųjų rungtynių pirmuosiuose kėlinukuose pasako labai daug.

Ouklando krepšininkai po jų šiose atkrintamosiose atitinkamai turėjo 45:22, 39:17 bei 31:19 pranašumą savo pusėje.

„Tikrai galvoju, kad dar galime būti geresni, – po rungtynių San Antonijuje teigė K.Durantas. – Mūsų varžovai šiandien kovėsi iš paskutiniųjų, todėl reikia juos gerbti, bet mes nesame patenkinti serijos rezultatu 3-0.

Mes norėjome ateiti į aikštę ir iš karto kibti jiems į atlapus. Tą patį darysime ir kitos serijos pradžioje. NBA tokie pasiekimai yra labai sunkūs, todėl stengiamės mėgautis kiekviena minute. Turėsime keletą dienų poilsiui, bet tikrai lauksime savo varžovo kitame etape.“

„Warriors“ sudėtis „ant popieriaus“ visą sezoną buvo vadinama geriausia visoje NBA, o su tokiu požiūriu šiemet Ouklando valstijos „kariai“, ko gero, nesunkiai laimės ir kovą dėl čempionų titulo.