2017 12 07

NBA karalių Domantas Sabonis pasitinka vos išsikapanojęs su autsaideriais

Domantas Sabonis išvydo prieš save laisvą pakilimo taką ir sugrūdo kamuolį į „Chicago Bulls“ krepšį. Tačiau „Indiana Pacers“ kelias į pergalę nebuvo toks paprastas. Lietuvio komanda vos išsikapanojo su NBA autsaideriais – 98:96 (20:30, 19:25, 30:28, 29:13).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis tuo galingu dėjimu mažino skirtumą iki 13 taškų. Situacija atrodė kritinė – iki mačo pabaigos buvo likę žaisti 8 minutes.

Iš viso 17 taškų skirtumą panaikinę „Pacers“ pirmą kartą į priekį išsiveržė tik likus rungtyniauti 31,1 sek., kai skubotas Victoro Oladipo tritaškis Indianoje sukėlė džiaugsmo bangą (97:96).

Vėliau gynėjas baudos metimu įtvirtino „Pacers“ pergalę 98:96. Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 29:13.

„Nežaidėme taip, kaip norėjome tuos pirmus tris kėlinius. Nepataikėme, nesigynėme gerai. Tiesiog galvoje turėjome mintį, kad vis tiek nugalėsime šią komandą, – po rungtynių sakė D.Sabonis. – Žinojome, kad liko daug laiko. NBA didelė persvara nebereiškia nieko. Tikėjome ir kovėmės.“

Jo ir suomio Lauri Markkaneno mikrodvikova prieš rungtynes buvo išskiriama kaip esminė, tačiau nei priešininkas, nei pats D.Sabonis nesublizgėjo.

21-erių puolėjas per 21 minutę pasižymėjo 6 taškais (3/5 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo ir prasižengė po 1 kartą.

L.Markkanenas surinko 11 taškų ir paskutinėmis sekundėmis paleido pro šalį pergalę galėjusį išplėšti tritaškį.

„Bulls“ komandai tai buvo jau 10-asis pralaimėjimas iš eilės. Į Indianą atvyks gerokai rimtesnis varžovas, su kuriuo „Pacers“ negalės nesiskaityti – „Cleveland Cavaliers“.

„Tai bus visiškai kita komanda. Jie dabar žaidžia žymiai geriau. Reikės didelių komandinių pastangų. Bandysime laimėti“, – sakė D.Sabonis.

LeBrono Jameso kompanija laimėjo 13 pastarųjų rungtynių iš eilės.

Tikėdamiesi nutraukti šią seriją, „Pacers“ turės žaisti savo žaidimą. „Bulls“ iki pertraukos Indianos komandą apribojo vos iki 39 taškų – mažiausiai per du pirmuosius kėlinius šį sezoną. Be to, su 108,9 taško per rungtynes „Pacers“ yra ketvirta geriausiai puolanti lygos ekipa, tačiau su autsaideriais nepasiekė savo vidurkio.

„Pacers“ ir „Cavaliers“ akistata vyks naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku. Su 14 pergalių ir 11 pralaimėjimų D.Sabonio klubas Rytų konferencijoje žengia septintas.

„Pacers“: V.Oladipo 27, B.Bogdanovičius 17, N.Collisonas 14, M.Turneris 11, Th.Youngas 10.

„Bulls“: K.Dunnas 18, R.Lopezas 16, D.Valentine'as 15, B.Portisas 12, D.Nwaba ir L.Markkanenas po 11.