NBA: magiškas L.Dončičiaus trigubas dublis ir rekordais nusėta naktis

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku stipriausioje planetos krepšinio lygoje NBA vyko 11 susitikimų, kuriuose ryškiai suspindo ir į rekordų knygas įsirašė net keletas elitinių krepšininkų.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Slovėno karjeros naktis

Pirmą kartą po ne itin malonaus išsiskyrimo prieš savo buvusią komandą („New York Knicks“) rungtyniavo „Dallas Mavericks“ žvaigždė latvis Kristaps Porzingis, tačiau ši dvikova dar ilgai įsimins ne jam, bet monstrišką trigubą dublį surinkusiam Luka Dončičiui.

Slovėnas pelnė net 38 taškus (13/26 metimai, 9/9 baudos), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Toks pelnytų taškų skaičius – naujas krepšininko karjeros rezultatyvumo rekordas.

Nors K.Porzingis taip pat sužaidė labai solidų mačą (28 tšk., 9 atk. kam., 5 blk), „Mavericks“ (5/3) 102:106 (28:36, 29:25, 23:23, 22:22) gavo antausį nuo vienų iš lygos autsaiderių, kuriems tai buvo tik antroji pergalė per devynis susitikimus.

Ignas Brazdeikis šanso pasireikšti nesulaukė.

Gynėjų rezultatyvumo šou

Pirmą kartą nuo 2005 metų, kuomet tai padarė legendiniai Vince'as Carteris ir Allenas Iversonas, per vieną naktį du krepšininkai pelnė daugiau nei 50 taškų.

Visgi to pergalėms pasiekti neužteko. Po traumos sugrįžęs D'Angelo Russellas surinko 52 taškus (19/37 metimai) ir atkovojo 9 kamuolius, tačiau nesulaukęs didesnio savo komandos draugų indėlio po pratęsimo 119:125 (31:29, 30:31, 25:20, 24:30, 9:15) turėjo pripažinti „Minnesota Timberwolves“ (5/3) pranašumą.

Kitoje barikadų pusėje Andrew Wigginsas pelnė 40 taškų.

2 pergales ir 7 pralaimėjimus savo sąskaitoje turinti NBA vicečempionė „Golden State Warriors“ Vakarų konferencijoje rikiuojasi priešpaskutinėje 14-oje vietoje.

Karjeros rezultatyvumo rekordą pagerino 60 taškų pelnęs Damianas Lillardas (19/33 metimai), tačiau jo vedama „Portland Trail Blazers“ 115:119 (20:26, 29:28, 37:35, 29:30) nesustabdė „Brooklyn Nets“.

LeBrono pasiekimas ir „Lakers“ serija

Vis solidžiau atrodo ne tik LeBronas Jamesas, bet ir visa „Los Angeles Lakers“ (7-1) komanda, iškovojusi septintą pergalę iš eilės.

Los Andželo ekipa namie užtikrintai 95:80 (28:21, 20:25, 30:20, 17:14) įveikė „Miami Heat“ (6-3) ir pakilo į pirmąją vietą Vakarų konferencijoje.

Beje, 25 taškus pelnęs L.Jamesas tapo vos trečiuoju krepšininku lygos istorijoje, tūkstantį kartų pelniusiu bent 20 taškų.

„Lakers“ lyderį šiame sąraše lenkia tik Karlas Malone'as (1134) ir Kareemas Abdul-Jabbaras (1122).

Metimas su sirena

Įspūdingą pergalę išplėšusį tritaškį paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę įsūdė „Utah Jazz“ snaiperis Bojanas Bogdanovičius.

Likus kiek daugiau nei dviem sekundėm jų varžovai „Milwaukee Bucks“ turėjo kamuolį savo rankose ir galėjo laimėti rungtynes (rezultatas buvo 100:100), tačiau Khrisas Middletonas sužingsniavo, o po minutės pertraukėlės kitoje aikštės pusėje neatleistinai paleido „Jazz“ kroatą ir turėjo nuryti skaudų pralaimėjimo kartėlį.