2019 02 14

NBA – naujas J.Valančiūno rekordas ir tėvą priminęs D.Sabonio perdavimas

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis praėjusią naktį NBA patyrė pralaimėjimus, tačiau ant stipriausios krepšinio lygos parketo paliko ryškių pėdsakų.
Jonas Valančiūnas ir Robinas Lopezas
Jonas Valančiūnas ir Robinas Lopezas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Naujoji J.Valančiūno ekipa „Memphis Grizzlies“ išvykoje 110:122 (32:36, 30:31, 21:25, 27:30) turėjo pripažinti vienos prasčiausių lygos komandų „Chicago Bulls“ pranašumą.

Vėl nuo atsarginių suolo į žaidimą įsijungęs lietuvis ant parketo praleido 23 minutes, įmetė 12 taškų (6/13 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, suklydo ir prasižengė po 3 kartus.

Penki rezultatyvūs perdavimai – naujas J.Valančiūno karjeros rekordas. Per septynerius metus „Toronto Raptors“ gretose centras daugiausiai buvo išskirstęs 3 rezultatyvius perdavimus.

JV būnant aikštėje, „Grizzlies“ įmetė 17 taškų mažiau nei „Bulls“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje J.Valančiūnas pateko į kuriozišką situaciją. Artėdamas krepšio link, centras pečiu nusistūmė prie jo prišokusį „Bulls“ puolėją Otto Porterį. Amerikietis tėškėsi ant žemės ir „Grizzlies“ žaidėjui buvo skirta pražanga puolime.

„Porteris krito lyg partrenktas automobilio“, – vaidybos elementų įžvelgė komentatoriai.

Beje, O.Porteris sužaidė rezultatyviausią karjeros mačą (37 tšk., 16/20 met.) ir nukalė „Bulls“ pergalę.

Čikagos ekipa nutraukė ilgiausią komandos istorijoje 11 iš eilės pralaimėjimų namuose seriją. Pastarąjį kartą „United Center“ arenoje „buliai“ buvo laimėję tik gruodžio 21-ąją.

„Bulls“ centras Robinas Lopezas sužaidė rezultatyviausią sezono susitikimą ir nugalėtojams pridėjo 25 taškus, suomio Lauri Markkaneno sąskaitoje buvo 21 taškas, 10 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Grizzlies“ gretose rezultatyviausiai žaidė 15 taškų įmetęs Avery Bradley. Kaip ir J.Valančiūnas, po 12 taškų dar įmetė Jarenas Jacksonas, Mike'as Conley, CJ Milesas ir Delonas Wrightas.

D.Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ ekipa namuose neatsilaikė prieš Rytų konferencijos lyderius „Milwaukee Bucks“ 97:106 (18:26, 29:29, 32:21, 18:30).

Ant suolo rungtynes pradėjęs lietuvis per 26 minutes įmetė 14 taškų (7/11 dvit., 0/1 trit.), sugriebė 9 atšokusius kamuolius ir perėmė 2, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 ir prasižengė 4 kartus.

Jam būnant aikštėje, „Pacers“ praleido 9 taškais mažiau nei „Bucks“.

Pirmojo kėlinio pabaigoje D.Sabonis atliko nuostabų perdavimą Cory Josephui.

„Koks tėvas, toks ir sūnus“, – rašė „The Ringer“, išvydę Arvydą Sabonį labai priminusį manevrą, kai per nugarą iškištas perdavimas buvo adresuotas komandos draugams.

D.Sabonio perliukas pagyvino nykų „Pacers“ pirmąjį kėlinį, kuriame šeimininkai pelnė tik 18 taškų ir atidavė iniciatyvą.

Tiesa, D.Sabonio ekipa vėliau ją susigrąžino, bet negalėjo sulaikyti „Bucks“ monstro Giannio Antetokounmpo.

Graikas padėjo Milvokio komandai panaikinti dviženklį skirtumą ketvirtajame kėlinyje ir fantastišku trigubu dubliu – 33 taškai, 19 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų, atnešė svečiams pergalę.

G.Antetokounmpo siautėjo jau nuo pirmųjų minučių, kai pataikė 5 iš 9 „Bucks“ metimų, o prie likusių keturių prisidėjo rezultatyviais perdavimais.

Tuo tarpu rungtynių pabaigoje G.Antetokounmpo 12 taškų prisidėjo prie finišo 30:12, kuris persvėrė svarstykles „Bucks“ naudai.

„Nenoriu nuskambėti kaip pasipūtėlis, bet manau, kad NBA nėra žaidėjo, kuris vienas galėtų mane sustabdyti. Tai turi būti komandinės pastangos“, – po pergalės pareiškimą tėškė G.Antetokounmpo.

„Bucks“ išvykoje laimėjo jau septintą kartą iš eilės – tai ilgiausia tokia Milvokio komandos atkarpa nuo 1984-1985 m. sezono.

G.Antetokounmpo „Bucks“ gretose geriausiai talkino Malcolmas Brogdonas (17 tšk.), Khrisas Middletonas (15 tšk.), Georgas Hillas (12 tšk.) ir Ersanas Ilyasova (11 tšk.).

Indianoje išsiskyrė Bojanas Bogdanovičius su 20 taškų, Darrenas Collisonas pridėjo 14, Mylesas Turneris – 11.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis ir Giannis Antetokounmpo

Abu lietuviai turės galimybę atsikvėpti nuo NBA kovų. Artėjantį savaitgalį Šarlotėje vyks NBA Visų žvaigždžių rungtynės, o artimiausią mačą stipriausioje krepšinio lygoje D.Sabonis ir J.Valančiūnas žais tik vasario 23-iąją.

„Pacers“ su 38 pergalėmis ir 20 pralaimėjimų pertrauką pasitinka trečioje Rytų konferencijos vietoje. „Grizzlies“ su 23 pergalėmis ir 36 pralaimėjimais Vakaruose rikiuojasi priešpaskutiniai keturiolikti.