NBA: pasikeitęs J.Valančiūno statusas ir K.Porzingio karjeros rungtynės

Du NBA lietuviai prasėdėjo ant atsarginių suolo, bet tai nesutrukdė jų komandoms aikštėje užfiksuoti kiek netikėtų skaičių ir rekordų.
Kristapas Porzingis
Kristapas Porzingis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dėl čiurnos traumos jau ketvirtąsias rungtynes praleido Jonas Valančiūnas. Nors likus kelioms valandoms iki rungtynių Portlande jo statusas pasikeitė, dar buvo svarstoma, ar lietuvis išbėgs į aikštę, vis dėlto „Toronto Raptors“ treneris Dwane'as Casey nesiryžo leisti vidurio puolėjo ant parketo.

Su „Portland Trail Blazers“ Toronto ekipa vertėsi be dar vieno starto penketo aukštaūgio Serge'o Ibakos, tačiau tai nesutrukdė „Raptors“ švęsti pergalės 99:85 (29:29, 25:6, 27:26, 18:24).

Pagrindinius aukštaūgius pavadavę žaidėjai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 47:36.

Starto penkete pasirodęs centras Lucas Nogueira surinko 17 taškų ir 9 atkovotus kamuolius, Pascalis Siakamas pridėjo 6 taškus.

Torontui pergalę atnešė gera gynyba. Antrajame kėlinyje „Trail Blazers“ sukrapštė vos 6 taškus. Pro šalį skriejo visi 16 metimų, kol likus 5 sekundėms iki ilgosios pertraukos Evanas Turneris nutraukė taškų badą metimu iš žaidimo. Bet buvo per vėlu – „Raptors“ nutolo 54:35.

Tai buvo nerezultatyviausias antrasis kėlinys „Trail Blazers“ klubo istorijoje. Visiškas komandos kėlinio antirekordas – 5 taškai.

Šeimininkų lyderis Damianas Lillardas sužaidė rezultatyviausią sezono mačą – surinko 36 taškus, tačiau jam trūko didesnės komandos draugų paramos.

Tikimasi, kad J.Valančiūnas sugrįš į aikštę per dvejas artimiausias išvykos rungtynes lapkričio 1-ąją su „Denver Nuggets“ arba lapkričio 3-iąją su „Utah Jazz“.

„Raptors“: D.DeRozanas 25, K.Lowry 19 (10 atk. kam.), L.Nogueira 17, N.Powellas 8.

„Trail Blazers“: D.Lillardas 36, CJ McCollumas 16, J.Nurkičius 8.

Mindaugui Kuzminskui vis dar neatsiranda vietos Jeffo Hornaceko rotacijoje. Tiesa, ir be lietuvio „New York Knicks“ pasiekė dar vieną netikėtą rezultatą – 116:110 (35:25, 30:18, 19:38, 32:29) pranoko kol kas buksuojančius „Denver Nuggets“ su lietuviais Artūru Karnišovu, Tomu Balčėčiu ir Martynu Pociumi biure.

„Knicks“ tai buvo trečioji pergalė iš eilės, o M.Kuzminskas nežaidė jau šeštose 2017–2018 m. sezono rungtynėse.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Knicks“ dar pirmavo 69:46, kai „Nuggets“ surengė fantastišką 6 minučių šturmą 27:2, po kurio svečiai atsidūrė priekyje 73:71.

Bet atsilaikyti Niujorkui padėjo Kristapo Porzingio rezultatyvumas ir visus 13 savo taškų ketvirtajame kėlinyje pelnęs Timas Hardaway'us.

Beje, per tą 6 minučių atkarpą „Knicks“ padarė net 10 klaidų.

„Tai buvo vienas blogiausių mūsų kėlinių. Bet mes pasimokysime iš šių rungtynių“, – tikino net 38 taškus pelnęs latvis.

„Knicks“: K.Porzingis 38, K.O'Quinnas 15 (12 atk. kam.), T.Hardaway'us 13, C.Lee, E.Kanteris po 12, D.McDermottas 11.

„Nuggets“: N.Jokičius 28 (6/10 trit.), J.Murray'us 20, G.Harrisas 18, E.Mudiay 15, W.Bartonas 13.