2016 03 29

NBA – sugadintas Kobe atsisveikinimas su Juta ir mažojo Carmelo sirgaliaus apkabinimas

NBA reguliariajame sezone sužaista dešimt rungtynių. Artėjant karjeros pabaigai Kobe Bryantui teko patirti skaudžiausią visų laikų sutriuškinimą Jutoje, o Carmelo Anthony sulaukė asmeninio gerbėjo apkabinimo Naujajame Orleane. Vis giliau skęsta „Chicago Bulls“ laivas.
Rodney Hoodas ir Kobe Bryantas
Rodney Hoodas ir Kobe Bryantas / „Scanpix“/AP nuotr.

Skaudžiausias karjeros smūgis

„Los Angeles Lakers“ (15-59) krepšininkų apsilankymas Jutoje baigėsi itin skaudžia nesėkme. Dėl vietos atkrintamosiose kovojanti „Utah Jazz“ (37-37) varžovus sutriuškino net 123:75 (34:16, 30:21, 34:21, 25:17).

Tai buvo paskutinis Kobe Bryanto apsilankymas Jutoje, kurį NBA legenda sapnuos košmaruose. Rungtynės tapo didžiausiu pralaimėjimu K.Bryanto karjeroje – 48 taškais „Lakers“ 2014-ųjų kovą buvo pralaimėjusi „Clippers“ (94:142), tačiau tada Kobe nerungtyniavo dėl traumos.

Šou Jutoje rengė ne Kobe, o antrametis „Jazz“ gynėjas Rodney Hoodas, per du kėlinius surinkęs 30 taškų. Antroje mačo dalyje beveik nerungtyniavęs krepšininkas karjeros rekordo nepasiekė – pritrūko dviejų taškų.

„Jazz“ prieš rungtynes pagerbė ne tik paskutinį sykį į Jutą atvykusį K.Bryantą, bet ir buvusią savo žvaigždę – sėkmingiausią NBA istorijoje rusą, Andrejų Kirilenką.

„Man pasisekė, kad karjeros pradžioje dar pažaidžiau prieš Michaelą Jordaną, o tada atėjo Kobe Bryanto eilė. Jis buvo geriausias žaidėjas per 10 geriausių mano metų NBA“, – teigė A.Kirilenka.

„Jazz“: R.Hoodas (8/9 trit.) 30, S.Mackas (7/8 dvit.) ir T.Bookeris po 17, D.Favorsas 14, G.Haywardas ir T.Lylesas (8 atk. kam.) po 11.

„Lakers“: L.Williamsas (3/5 trit.) 16, J.Clarksonas (8 atk. kam.) 12, R.Hibbertas 8, K.Bryantas (1/7 dvit., 0/4 trit.) 5.

Asmeninis Carmelo fanas Naujajame Orleane

„New York Knicks“ (30-45) krepšininkai patyrė nesėkmę 91:99 (28:24, 26:25, 10:19, 27:31) prieš „New Orleans Pelicans“ (27-46) ekipą, tačiau Carmelo Anthony gali pasigirti, kad bent vienas fanas svečių arenoje sirgo už jį.

Rungtynių pabaigoje mažas berniukas išbėgo ant parketo ir apsikabino „Knicks“ lyderį. C.Anthony kiek sutriko ir nelabai žinojo, ką daryti, tačiau teisėjas liepė vaikui bėgti lauk iš aikštės.

Nors sportininkai dažnai ir nepyksta ant į aikštę įsiveržusių neagresyvių sirgalių, tačiau rungtynių momentas buvo per daug svarbus. „Knicks“ atsiliko 7 taškais ir turėjo dar beveik minutę bandymui pakovoti dėl pergalės.

Trečiajame ketvirtyje „Knicks“ turėjo dviženklę persvarą (59:49), bet ją labai greitai „Pelicans“ sunaikino spurtu 15:0. Likus žaisti tris minutes „Knicks“ dar pirmavo (85:84), tačiau Jrue Holiday pelnė šešis taškus, o „Pelicans“ laimėjo atkarpą 9:0 (93:85) ir vėliau šventė pergalę.

Tai buvo pirmasis „Pelicans“ kartas šį sezoną, kai pavyko iškovoti pergalę neįmetus 100 taškų. Iki tol visi 33 tokie mačai buvo pralaimėti.

Puikų pasirodymą surengė „Knicks“ latvis Kristapas Porzingis, surinkęs eilinį dvigubą dublį, blokavęs tris metimus, o vienas blokas buvo itin įspūdingas.

„Pelicans“: J.Holiday (6 atk.kam., 6 rez. perd.) 22, T.Douglasas 16, L.Babbittas 14, D.Cunninghamas ir A.Ajinca po 11.

„Knicks“: C.Anthony (4/11 trit., 6 rez. perd.) 22, R.Lopezas (8/12 dvit.) 17, K.Porzingis (10 atk. kam., 3 blk.) 16.

Skęstantys buliai

Rytų konferencijoje dėl vietos atkrintamosiose kovojantys „Chicago Bulls“ (36-37) krepšininkai toliau grimzta į gilią duobę – 100:102 (31:22, 14:30, 26:28, 29:22) pralaimėta „Atlanta Hawks“ (45-30).

Tai buvo ketvirtasis iš eilės Čikagos krepšininkų pralaimėjimas svarbiausioje sezono stadijoje. Be to, tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas prieš „Hawks“ šį sezoną. Atlantos ekipa nuo 1968-69 m. tik antrą kartą laimėjo visas reguliaraus sezono tarpusavio rungtynes.

„Bulls“ pradėjo mačą atkarpa 8:0, o po pirmojo kėlinuko pirmavo 31:22, tačiau vėliau sustojo. Įgiję 13-os taškų persvarą (39:26), „Bulls“ daugiau nei septynias minutes iš žaidimo nepelnė nė taško.

Vėliau „Bulls“ panaikino dviženklę „Hawks“ persvarą, tačiau taikliai baudas mačo pabaigoje metę vanagai iškovojo pergalę. „Bulls“, likus 9 rungtynėms, nuo aštuntoje Rytų vietoje esančios „Detroit Pistons“ (39-35) atsilieka 2,5 pergalės.

„Bulls“: D.Rose'as (6/21 dvit.) 20, P.Gasolis (11 atk. kam.) 19, A.Brooksas 16, J.Butleris 15.

„Hawks“: J.Teague (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 26, A.Horfordas (10 atk. kam.) ir D.Schroderis po 14, K.Korveris 12, P.Millsapas (11 atk. kam.) 11.