2019 03 02

Niekas nenorėjo mirti: „Hawks“ ir „Bulls“ mūšyje – keturi pratęsimai

Neįtikėtiną krepšinio spektaklį penktadienio vakarą sukūrė NBA lygos autsaideriai „Atlanta Hawks“ (21-42) ir „Chicago Bulls“ (18-45) klubai, santykius išsiaiškinę tik po keturių pratęsimų. Atlantoje vykusias reto rezultatyvumo rungtynes „Bulls“ laimėjo 168:161 (26:33, 31:27, 38:24, 29:40, 44:37).
„Hawks“ – „Bulls“
„Hawks“ – „Bulls“ / „Scanpix“ nuotr.

Tai trečios pagal rezultatyvumą rungtynės NBA istorijoje.

Pelnyti 329 taškai, daugiau buvo pelnyta tik 1982 (337, „Bucks“ prieš „Spurs“) ir 1983 (370, „Pistons“ prieš „Nuggets“) metais.

NBA naujokas Trae Youngas trečiose rungtynėse iš eilės fiksavo karjeros rekordą ir į „Bulls“ krepšį per 56 minutes sumetė 49 taškus.

Prieš tai dvejose rungtynėse 5-asis 2018-ųjų šaukimas pelnė po 36 taškus. Mače su „Bulls“ T.Youngas taip pat atliko 16 rezultatyvių perdavimų.

Pasak „Elias Sports“, T.Youngas tapo pirmuoju naujoku, per trejas iš eilės rungtynes pelniusiu 120 taškų, nuo 1997 metų, kai paskutinį kartą tai padarė Allenas Iversonas.

T.Youngas tapo tik ketvirtuoju naujoku, kuris 35 taškų ribą peržengė trijuose mačuose iš eilės. Iki šiol tai buvo padarę tik Bernardas Kingas, Michaelas Jordanas ir A.Iversonas.

Be to, jis tik ketvirtasis naujokas, per rungtynes sugebėjęs pelnyti 40 taškų, atkovoti 5 kamuolius ir atlikti 10 rezultatyvių perdavimų. Kiti šiame sąraše – Oscaras Robertsonas, M.Jordanas ir LeBronas Jamesas.

„Bulls“ lyderis Zachas LaVine'as pelnė 47 taškus ir taip pat pasiekė geriausią karjeros rezultatą.

„Scanpix“ nuotr./Trae Youngas

T.Youngas pataikė tritaškį iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 3,3 sek., išvesdamas „Hawks“ į priekį, bet Otto Porteris Jr. likus 0,4 sek. realizavo visus tris baudos metimus ir nubloškė komandas į pirmąjį pratęsimą.

T.Youngas išplėšė antrąjį pratęsimą, pataikydamas paskutinę sekundę.

Trečią pratęsimą nulėmė „Bulls“ žaidėjo Ryano Arcidiacono tritaškis, o ketvirto galbūt galėjo ir nebūti, bet T.Youngas ir DeAndre Bembry per paskutines 30 sek. padarė dvi klaidas.

Įpusėjus ketvirtajam pratęsimui po Alexo Leno baudos metimų „Hawks“ dar buvo priekyje (159:157), bet tuomet „Bulls“ spurtavo – Robinas Lopezas kelis kartus įkrovė iš viršaus, Lauri Markkanenas sumetė tris baudas ir „Bulls“ atitrūko (164:159).

Tai buvo 68 minučių trukmės rungtynės, kuriose netgi 42-ejų „Hawks“ veteranas Vince'as Carteris žaidė beveik 45 minutes ir pelnė 13 taškų.

„Aš šnektelėjau su juo apie tai ir paklausiau: „Kaip, po galais, tu dar gyvas?“. Jis maždaug: „Aš nė pats nežinau“. Jis sakė, kad jo kojos buvo nutirpusios ir beveik jų nejautė. Bet jis pasirodė kaip Supermenas“, – po mačo kalbėjo O.Porteris Jr.

Įdomu tai, kad šios komandos dar kartą susitiks sekmadienį.

„Hawks“: Trae Youngas 49 (8 atk. kam., 16 rez. perd.), Alexas Lenas 24, Taureanas Prince'as 17, Kevinas Huerteris 15.

„Bulls“: Zachas LaVine'as 47 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), Lauri Markkanenas (17 atk. kam.) ir Otto Porteris Jr. po 31, Krisas Dunnas 14.