2021 04 12

„Nuggets“ košmaras: pergalių serija nutrūko po blogiausio sezono kėlinio

„Denver Nuggets“ (34-19) sėkmingai ėjo link devintosios pergalės iš eilės, bet tuomet sustojo. O tuo pasinaudoję „Boston Celtics“ (28-26) pačiupo netikėtą pergalę svečiuose ir nutraukė karščiausios NBA komandos pergalingą žygį.
Nikola Jokičius (kairėje)
Nikola Jokičius (kairėje) / „Scanpix“ nuotr.

Įspūdingai atsitiesę „keltai“ iškovojo pergalę 105:87 (16:27, 29:24, 29:28, 31:8).

„Nuggets“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, daug laiko turėjo ir dviženklę persvarą.

Solidų pranašumą Nikolos Jokičiaus vedama komanda laikė ir trečiojo kėlinio pabaigoje – 79:65, tačiau visiškai subyrėjo trigubą dublį surinkusiam serbui ir kitiems starto penketo žaidėjams prisėdus ant suolo.

„Nuggets“ visiškai įstrigo puldami, o „Celtics“ trečiąjį ketvirtį užbaigė 9 taškais paeiliui ir nukirpo varžovų persvarą iki 74:79.

Bet tai buvo tik Denverio komandos košmaro pradžia.

Ketvirtajame kėlinyje „Nuggets“ taškų nepelnė dar tris minutes, o „Celtics“ po spurto 15:0 išsiveržė į priekį – 80:79.

Nors į aikštę netrukus sugrįžo N.Jokičius, savo komandos nepajėgė išgelbėti ir jis.

Serbas nervinosi nesulaukdamas arbitrų švilpukų, o „Nuggets“ niekaip nesugebėjo pralaužti varžovų gynybinių užkardų. Tuo tarpu „Celtics“ puolime spindėjo vieną metimą po kito ėmęs pataikyti Jaysonas Tatumas.

Galiausiai, ketvirtąjį kėlinį Bostono klubas laimėjo net 31:8, o pridėjus ir trečiojo ketvirčio pabaigą „Celtics“ rungtynes užbaigė įspūdinga šešiolikos minučių atkarpa 40:8.

8 taškai yra nerezultatyviausias „Nuggets“ šio sezono kėlinys.

Denverio ekipos neišgelbėjo net ir pagrindinis kandidatas į reguliariojo sezono MVP apdovanojimą N.Jokičius. Jis surinko jau 14-ąjį trigubą dublį šiemet – 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų. Pagal trigubus dublius serbą šį sezoną lenkia tik Russellas Westbrookas (22).

Pykčiu netvėręs serbas rungtynių pabaigoje net atsiskyrė nuo komandos, kai ši dar rengė vieną iš paskutinių pasitarimų.

Nepaisant nesėkmės, „Nuggets“ išlaiko solidžias pozicijas Vakarų konferencijoje. Jie užima ketvirtąją vietą ir lenkia praėjusio sezono čempionus „Los Angeles Lakers“ (33-20).

„Celtics“ Rytų konferencijoje yra septinti.

„Nuggets“: Michaelas Porteris 22 (8/11 dvit., 1/12 trit., 11 atk. kam.), Nikola Jokičius 17 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Facundo Campazzo 14, Willas Bartonas 13.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 28 (9/23 metimai, 10 atk. kam.), Jaylenas Brownas 20 (8 atk. kam.), Marcusas Smartas ir Kemba Walkeris (0/7 trit., 6 rez. perd.) po 14, Robertas Williamsas 10 (8 atk. kam.).