2018 02 17

Nuostabus tarp žvaigždžių: Domantas Sabonis su Pasaulio rinktine nušlavė JAV komandą

Domantas Sabonis pakiliai pažymėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Los Andžele prasidėjusio NBA Visų Žvaigždžių savaitgalio talentų rungtynėse, kuriose žaidė geriausi lygos pirmamečiai ir antramečiai krepšininkai, lietuvis greitai surinko dvigubą dublį ir padėjo Pasaulio rinktinei 155:124 (40:32, 38:27, 40:29, 37:36) sutriuškinti JAV komandą.
Domantas Sabonis žaidė surinko dvigubą dublį.
Domantas Sabonis žaidė surinko dvigubą dublį. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis įsitraukė į NBA Kylančių žvaigždžių rungtynes nuo atsarginių suolo, bet nesutrukdė jam būti ryškiam mače, kuriame žaidžia perspektyviausi lygos žaidėjai, padalyti į Pasaulio ir JAV komandas.

Antrą sezoną lygoje rungtyniaujantis vidurio puolėjas, pirmaujantis „Indiana Pacers“ klube pagal dvigubus dublius (12) penktadienį žaidė tik 19 minučių, bet jas išnaudojo itin efektyviai.

D.Sabonis pelnė 13 taškų, pataikęs visus šešis metimus iš žaidimo – penkis dvitaškius ir vieną tritaškį. Vienintelis baudos metimas skriejo pro šalį. Be to, Domantas atkovojo 11 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

21 metų lietuvis turėjo savų gerbėjų Los Andžele, nes pagrindinėse Visų Žvaigždžių rungtynėse dalyvausiantis „Pacers“ gynėjas Victoras Oladipo palaikė komandos draugą, sėdėjęs prie pat Pasaulio rinktinės suolo, apsirengęs Sabonio marškinėliais.

Penktadienį D.Sabonis įsitraukė į žaidimą pirmojo kėlinio antrojoje pusėje. Nors tai buvo labiau šou rungtynės, jis iškart startavo aktyviai.

Vidurio puolėjas greitai atkovojo kamuolį puolime ir pats atakavo, išprovokavęs pirmąją rungtynių pražangą. Pirmą kėlinį Domantas baigė pataikęs du metimus, atkovojęs 4 kamuolius.

Antrajame kėlinyje D.Sabonis vėl atrodė galingai, porą kartą įkrovęs kamuolį į krepšį.

Jis pataikė visus keturis metimus per pirmąją rungtynių dalį ir ilgąją pertrauką pasitiko surinkęs 8 taškus ir tiek pat kamuolių.

Trečiajame kėlinyje jis vikriai sugriebė dar tris kamuolius, jam trūko tik vieno metimo iki dvigubo dublio. Šį rodiklį Domantas užfiksavo pataikęs tritaškį iš kairiojo krašto – jis tapo pirmuoju rungtynių žaidėju, pasiekusiu dviženklį.

Vedama „Sacramento Kings“ žaidėjų Buddy Hieldo ir serbo Bogdano Bogdanovičiaus Pasaulio rinktinė dominavo visą vakarą. Užsieniečių komanda jau po dviejų kėlinių pirmavo 21 tašku, o trečiajame persvara išaugo iki 30.

Viso 26 taškus pelnęs serbas B.Bogdanovičius buvo pripažintas naudingiausiu rungtynių žaidėju.

Pasaulio rinktinė: B.Hieldas 29, B.Bogdanovičius 26, J.Murray 21, D.Šaričius 18, L.Markkanenas 15, D.Sabonis 13, B.Simmonsas ir D.Brooksas 11, F.Ntilikina 6, J.Embiidas 5.

JAV rinktinė: J.Brownas 35, K.Kuzma 20, J.Tatumas 15, J.Collinsas 11, K.Dunnas 9, T.Prince'as ir B.Ingramas po 8, D.Smithas Jr ir D.Mitchellas po 7, D.Foxas 4.

Tai buvo antrasis D.Sabonio pasirodymas Kylančių žvaigždžių rungtynėse, nes pernai vidurio puolėjas irgi jose dalyvavo kaip „Oklahoma City Thunder“ žaidėjas – tąsyk pelnė 10 taškų.

Galbūt todėl šįkart jis jautėsi drąsiau ir dar penktadienio treniruotėje prieš rungtynes visą laiką juokavo ir šypsojosi. „Esu laimingas, kad galiu būti čia, atstovauti „Indiana Pacers“ ir Lietuvą, savo tėvynę“, – sakė D.Sabonis.